Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Spalanie Diesli

qwert
 Share

Recommended Posts

witam wszystkich

w tym poście chciałbym się dowiedzieć ile palą ropy diesle 2.2DTI oraz 1.9CDTI9120 i 150km) oraz czy jesteście zadowoleni ze swojej viki c

Za posty serdeczne dzięki

• Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest fAzI78

jak mozna nie być zadowolonym z naszych ViCi :D

co do diesla to nie wiem, bo mam benzyne 2.2, ale pali mi około 8-9 l na 100

Edited by fAzI78

• 2 weeks later...

Mam przejechane dopiero 6.5 kkm ale sprawdzałem sobie spalanie na autostradzie. Obciążenie 3 osoby ok 260 kg. Ustawiłem 120, włączyłem tempomat i tak 20 km - wyszło średnie spalanie 6.1, następnie 140 - wyszło 6.3, 160 - wyszło 8.2, 180 ale na dystansie ok 5 km - wyszło 9,1.

Ciekawostka przy 140 km włączenie klimatyzacji nie miało praktycznie wpływu na zużycie paliwa. Robiłem dwa pomiary. Fabryczne zużycie 4.7 uzyskałem przy prędkości 90 km/h.

Na normalnych drogach śrenie spalanie to 6,2 l trasa, 7,6 miasto.

I jeszcze jedno. Silnik ma najlepsze osiągi na Verve następnie zwykły ON z PP a najgorzej chdzi na ON extra z Shell ???. Na ON z Shella silnik pracuje tak jak gdyby turbina zrobiła papa.

Guest danowek

1,9 CDTI - 150 KM.

Trasa 6-6,5 Miasto do 9. Klima z żera 0,5 l/h (patrzyłem jak wskazuje BC z klima włączoną na maksa w te upały i wyłączoną)

Sprawdzałeś klimę podczas normalnej jazdy czy na wolnych obrotach?

Na wolnych obrotach bez klimy pali 0.5 l, rano gdy jest chłodno 0.7/0.8 a wczoraj przy temp 46.5 stopni aż 1.3 l/h.

to i tak dobrze macie;)w tych dieslach u mnie na benz 2.2 bez klimy 0.8 a z klima 1.7

moze i to chlodnia:)

Edited by Robertasek

• 2 weeks later...

Rzeczywiste spalanie (nie z komputera tylko z matematyki - tankowanie do pełna i liczba przejechanych kilometrów) to ok 6,9 l/100km przy trasie 3800 km. Był to wyjazd do Chorwacji, więc głównie trasa, ale też troche jazdy lokalnej.

Klima była włączona non stop, a temperatura na zewnątrz 33-40 stopni.

Jedynie wracając ok 700 km przejechane było w temperaturze 20 stopni i poniżej.

Samochód załadowany na maksa + 4 osoby na pokładzie + box na dachu (więc opory powietrza większe).

Niestety box na dachu nie pozwalał na poruszanie się szybciej niż 120-130 km/h (zalecane 120).

A tu masz dokładną kalkulacje spalania.

U mnie po przejechaniu 1827km od domu było 81km/h i 6,7 średnio z autem zapakowanym po uszy :D

Samochód załadowany na maksa + 4 osoby na pokładzie + box na dachu (więc opory powietrza większe).

Niestety box na dachu nie pozwalał na poruszanie się szybciej niż 120-130 km/h (zalecane 120).

Do 180km/h sprawdzane, nie spada :lol:;)

Rzeczywiste spalanie (nie z komputera tylko z matematyki - tankowanie do pełna i liczba przejechanych kilometrów) to ok 6,9 l/100km przy trasie 3800 km. Był to wyjazd do Chorwacji, więc głównie trasa, ale też troche jazdy lokalnej.

Klima była włączona non stop, a temperatura na zewnątrz 33-40 stopni.

Jedynie wracając ok 700 km przejechane było w temperaturze 20 stopni i poniżej.

A tu masz dokładną kalkulacje spalania.

pożyczony był, więc nie chciałęm ryzykować (ale 150 przetrzymał ;) )

Osobiście testowane ponad 180-200 km/h ciągłej jazdy (autostrada) z boxem pełnym nart i innych ciężkich gadżetów. Box w tym roku będzie obsługiwał5 sezon. :)

Uważam , ze nie problem jest jechać z dużą prędkością. Mnie zastanawia co by się stało jakby z tych 180 trzeba by było nagle zahamować. To nie byłoby już takie zabawne :huh:

A tak co do spalania to mój 150 konny silniczek spala na trasie około 7,6 natomiast w mieście powyżej 9,5. Z przesłanych postów wynika, że tym spalaniem trzeba by się było zająć. Pytanie tylko jak... Gadałem z gościem od Opli i powiedział mi że pewnie ten typ tak ma, bo komputerek nie pokazuje nic niepokojącego...i jedyne co można zrobić to podegrać nowe oprogramowanie. Oprogramowanie już wgrane. O wynikach poinformuje później

Pozdrawiam

August

Guest Michael1916

Jak szybko jezdzisz to trudno zeby Ci spalal mniej. Moj identyczny silnik 1.9 CDTI pali w miescie ok.9l a na trasie jakies 6,5 - 7l.

Guest Kazik

Moja vectra 2.2dti w mieście bierze 8 teraz latem zbagarznikiem i rynienkami na rowery na dachu rano bez klimy popołudniu z klimą. W trasie spalanie leci w dół ale nie zwróciłem uwagi do ilu :D .

Guest vectra07

vectra 1.9 cdti 150km

na ponad 10 tys km średnia na komputerze 6,2 l/100km, miasto i trasa

na trasie nie przekraczając 120km/h spokojnie można osiagnąc 5,5 l/100km

i oczywiście witam wszystkich forumowiczów

Edited by vectra07

Guest marcus16

:) po zmianie oleju na MOBIL 0W40 spalanie nie wiem czemu,moze nie mialo to wpływu ale spadlo:)

VECTRA GTS 2.2 DTI 2003

w trasie 5,5 ponizej tego zejsc to juz wyczyn:)

w miescie 5,6 nie szalejac:)

zawsze ponizej 6:)

:) po zmianie oleju na MOBIL 0W40 spalanie nie wiem czemu,moze nie mialo to wpływu ale spadlo:)

VECTRA GTS 2.2 DTI 2003

w trasie 5,5 ponizej tego zejsc to juz wyczyn:)

w miescie 5,6 nie szalejac:)

zawsze ponizej 6:)

jeśli można, to jaki masz przebieg...wlałeś M1 0W40 TD mam rozumieć

Guest marcus16
jeśli można, to jaki masz przebieg...wlałeś M1 0W40 TD mam rozumieć

94 tys:) mobil 1 0W40 bez oznaczenia turbo diesel:) ale jest tez taki z oznaczenie TURBO DIESEL ,wydaje mi sie,ze sie niczym nie roznią,normy takie same spelniaja, moze sie myle:) ale po zmianie na ten olej,naprawde spalanie spadlo,wczesniej mialem 6,8 6,5 nawet nie wiem jaki wczesniej byl olej:)ale napewno gorszy:)

94 tys:) mobil 1 0W40 bez oznaczenia turbo diesel:) ale jest tez taki z oznaczenie TURBO DIESEL ,wydaje mi sie,ze sie niczym nie roznią,normy takie same spelniaja, moze sie myle:) ale po zmianie na ten olej,naprawde spalanie spadlo,wczesniej mialem 6,8 6,5 nawet nie wiem jaki wczesniej byl olej:)ale napewno gorszy:)

wiem, wiem ;) ja mam M1 0W40 TD ;) (117tys)

Spalanie srednie na przestrzeni 4000 tys 7,6 z wlaczoną klimą. 50% miasto 50% trasa.

Na trasie bez problemu można 6 l /100zrobić

120 KM CDTI

Guest Paweł z Poznania

Sprawdzałem w ostatni weekend, Poznń - Gdynia - Poznań, wyszło 6,1, ale średnia wyszła 65/h. Od wgrania nowego softu (tak mówili, ja juz w tym ASO w nic nie wierzę), to jest 6000 km temu, średnia wychodzi 7,7.

Niech mi ktos wytłumczy czy silniki z pompowstryskiwaczami sa bardziej oszczędne. Poprzednio miałem octvię 1,9 110, i po chipowaniu jakieś 130, przy takiej jeździe jak w ostatnią niedzielę to mi wychodziło 4,2 i to mierzone od pełna do pełna (komputer pokazał 3,8).

Sądząc z postów to chyba te nasze 1,9 cdti nie są najoszczędniejsze :(