Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Spalanie Dieselki

qwert
 Share

Recommended Posts

• Replies 564
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

witam

ile wam palą diesle w mieście trasie i średnio?

U mnie - od 6,4 ( trasa ) do nawet 9 w mieście ( zima i krótkie dystanse ). Czyli średnio 7,6 - 7,8 litra na setkę. Absolutnie do przyjęcia dla Y22DTR :rolleyes: .

Aczkolwiek gdy nie szaleję to trasa do 7 litrów, miasto 8,2 - 8,6 przy klimatroniku włączonym na okrągło.

U mnie - od 6,4 ( trasa ) do nawet 9 w mieście ( zima i krótkie dystanse ). Czyli średnio 7,6 - 7,8 litra na setkę. Absolutnie do przyjęcia dla Y22DTR :rolleyes: .

Aczkolwiek gdy nie szaleję to trasa do 7 litrów, miasto 8,2 - 8,6 przy klimatroniku włączonym na okrągło.

dane z ostatniego tygodnia:

miasto bez korkow sradnia predkosc ok 50 bez klimy 6,2 L/100

Miasto z korkami i klima w 50 % czasu ok 7,4 l /H

Trasa tylko na autostradzie srednia 130 na paru odcinkach w granicach od 160 do 180+ ale wiekszosc na tempomozie z klima w 30 % 6,8 L/100

Tempomat jest dobry (pod katem spalania) ale na raczej plaskich terenach z gorki warto jednak wrzucac luz.

Nie wiem jak ludzie jezdza ze im pali na trasie po 5,5 litra...

Wszystkie dane w/g kompa : miasto ok.8.0 l , trasa ok.6.0 l . Ostatnio powrót ze zlotu ponad 500km -śred 6.2 z czego odcinek autostrady ponad 100km z prędkością 150-200 km/h - licznikowe . Wniosek - nie opłaca się jeździć oszczędnie ( różnica na zbiorniku ok 100km )

Miasto około 7,5. Z klimą około 8,5 - światła, korki w większości 1,2,3 bieg.

Trasa przy 120 km/h 5-5,5.

Y 2,0 dth hatchback.

Guest Platini

Ja od kupienia przejechałem moją Viki 4000 km i cały czas mierzę spalanie (liczone z tankowań), jazda raczej w trybie mieszanym z przewagą (zazwyczaj) trasy, w mieście raczej krótkie dystanse, czasem z klimą, jazda raczej dynamiczna i spalanie min 6,2 a max 7,4 najczęściej ok 6,8. Także jestem zadowolony :) ciekawe co będzie w zimie :)

U mnie - od 6,4 ( trasa ) do nawet 9 w mieście ( zima i krótkie dystanse ). Czyli średnio 7,6 - 7,8 litra na setkę. Absolutnie do przyjęcia dla Y22DTR .

Potwierdzam spalanie dla Y22DTR w 100 %

Co do trasy jak napisał RYBA-71 różnica w spalaniu jadąc w trasie 120-140 a 160-180 jest naprawdę niewielka.

Pozdrawiam

Co do trasy jak napisał RYBA-71 różnica w spalaniu jadąc w trasie 120-140 a 160-180 jest naprawdę niewielka.

Dlatego nie opłaca się oszczędzać :)

Lublin - Karwia ok 610 km z załadowanym po dach kombi i rowerami na dachu , max predkość to 130 wyszło ok 6,7l to chyba nieżle . 2,0dt

Guest Darek_dk1

Vectra X20DTL. Trasa 5.8..6.0l/100km. Miasto 7.3..7.6l/100km z włącząną klimą dochodzi do 8l/100km. Autostradą przy prędkościach 140..160 km/h średnio 7.3..7.6l/100km.

X20DTH 248kkm

miasto (głównie krótkie dystanse)

7,5 lekka noga i płynna jazda, klima 50/50

9 pełne możliwości silnika i klima

trasa:

płynnie i równo do 170km/h z klimą - 5,7 mierzone na zbiorniku (komp 6,7)

ostro do 180, klima cały czas- 7,0

Guest iras321

Moja Viki 2.0 DTH 2000r. tak na oko bo ciężko to określic w proporcjach miasto/trasa 20/80 po przejechaniu 530km wyszła mi 5,92l/100km. Bez włączonej klimy zależy to oczwiście też od techniki jazdy jak ktoś ma cięzka noge to i spalanie bedzie miał duże , chyba że coś z motorm jest nie tak :o ja jeżdziłem tak do 130km w trasie oczywiście jak sie dało prędkośc maks. a w mieście normalnie jak to kolega piotrov napisał raczej lekka noga i płynna jazda . Wydaje mi się że to nie jest żle. :D

Edited by iras321

Moja Viki na Trasie Zielona Góra-Sulejów-Zielona Góra łącznie ok. 900 KM W jedną strone jechały 2 osoby w powrotną 5 i dużo bagażu.Spalanie na trasie 5,25 L/100KM średnia prędkość 110 a były momenty ok 160Km/h jazda raczej dynamiczna dużo wyprzedzania itp. Miasto 6,5-7 L różna specyfika raz dynamiczniej raz wolniej czasami z klimą i czasami bez :) Wiec wyniki chyba mam dobre :)

Tempomat jest dobry (pod katem spalania) ale na raczej plaskich terenach z gorki warto jednak wrzucac luz.

Nie jeżdzi sie na luzie. Silnik spala na biegu jałowym o wiele wiecej paliwa. Poza tym przy wlaczonym tempomacie z górki tempomat ujmuje gazu aby utrzmac ta sama predkosc. (tak jakbys zdjął noge z gazu w takim przypadku spalanie wynosci 0,00)

Guest ArturL

Panowie, kwestia zasadnicza: spalanie mierzone kompem czy "od korka pod korek"?

U mnie wg. 2 wariantu: tylko miasto Warszawa!, krótkie odcinki (kilka km i stop na kilka godzin) (760km) - 80% klima, jazda żwawa, nie łagodna, 8,4 l/100km; trasa: 100-160km/h, ok. 6,2l/100km. Dodatkowo - moje auto waży ok.1700kg :lol:

Nie jeżdzi sie na luzie. Silnik spala na biegu jałowym o wiele wiecej paliwa. Poza tym przy wlaczonym tempomacie z górki tempomat ujmuje gazu aby utrzmac ta sama predkosc. (tak jakbys zdjął noge z gazu w takim przypadku spalanie wynosci 0,00)

No to musze cie rozczarowac bo wlasnie to sprawdzalem (no swoim komputerku) i zjezdzajac z gory sw Anny na biegu mialem spalanie ok 1,7 l /100 a na luzie ok 0,7l/h czyli ok 0,5 l/100 . Niestety jadac z gorki na biegu tempomat mimo wszystko stara sie utrzmac predkosc a co za tym idzie jednak ciagnie paliwo. Oczywiscie jesli jedziemy z predkoscia w okolicach 130+ km/h. Na luzie z powodow oporow powietrza tracimy predkosc i jesli chcemy utrzymac predkosc to musimy spalac paliwo.

Reasumujac : nie jest do konca tak jak napisales ....

Moje wartosci byly na podstawie mojego kompa ktorego spalanie potwierdza sie z obliczeniami na stacji po tankowaniu.

Edited by otest

Guest Misiek23

Witam spalanie zalezy jak kto jezdzi ja jezdze tak do 130km/h i wychodzi nmi 6l na 100km tyle ze w wiekszosci to trasy poza miastem

Tylko ze na luzie jest jechac niebezpiecznie z roznych wzgledow.

A odnosnie tematu to ja jestem rozczarowany spalaniem mojej Viki.

Mianowicie:

trasa niemcy 350km predkoscia okolo 190 - 200 to srednie spalanie 8.9l

Londyn korki jazda raczej walczaca o kazda sekunde to predkosci max do 80m/h to spalanie jakies 8.1 - 8.6 jak sie postaram

Trasa szybka w okolicach 140 - 160km/h to jakies 7.5l

Trasa spokojna 100 - 130km/h to jakies 7l

Dla porownania na plaskim przy 90km/h komp pokazywal chwilowe 4.3 - 4.7l wiec moge sie chwalic jak nic:P

A tak serio to mam nadzieje ze zawyzone spalanie wynika z tego ze mam 225/45r17 stozek i wydech robiony. Hmm to az tyle bym odstawal? Podpowiem ze wszsystkie wyniki bez klimy.

Tylko ze na luzie jest jechac niebezpiecznie z roznych wzgledow.

:D - chyba w zimie maluchem albo polonezem. W innych autach luz jest "biegiem" jak kazdy inny.

Tempomat warto wylanczac dawac luz przy zjezdzie z gorek ale bez serpentyn (na autostradach) . Wtedy bedac rozpedzonym do 140 mozna na luzie dosc daleko zajechac wytracajac predkosc do 120 - potem wlanczamy bieg i jedziemy dalej na tempomacie.Takie chwilowe odpoczynki dla silnika sie czasami przydaja...

Na serpentynach gdzie nie da sie rozpedzic powyzej 80 to tempomat i bieg jaknajbardziej wlavczony bo wtedy opory powiuetrza sa male i komp odcina paliwo

No to musze cie rozczarowac bo wlasnie to sprawdzalem (no swoim komputerku) i zjezdzajac z gory sw Anny na biegu mialem spalanie ok 1,7 l /100 a na luzie ok 0,7l/h czyli ok 0,5 l/100 . Niestety jadac z gorki na biegu tempomat mimo wszystko stara sie utrzmac predkosc a co za tym idzie jednak ciagnie paliwo. Oczywiscie jesli jedziemy z predkoscia w okolicach 130+ km/h. Na luzie z powodow oporow powietrza tracimy predkosc i jesli chcemy utrzymac predkosc to musimy spalac paliwo.

Reasumujac : nie jest do konca tak jak napisales ....

Moje wartosci byly na podstawie mojego kompa ktorego spalanie potwierdza sie z obliczeniami na stacji po tankowaniu.

Według producenta (np. Instrukcja Opel) spalanie na biegu bez gazu wynosi 0,00 o ile sie nie mysle wprowadzono taki przepis w UE ze pojazdy w takiej sytuacji nie moga spalac mieszanki chodzi o srodnowisko a nie o spalania auta. Silni w takiej chwili napedzany jest przez koła a nie po przez spalanie mieszanki.

:D - chyba w zimie maluchem albo polonezem. W innych autach luz jest "biegiem" jak kazdy inny.

Tempomat warto wylanczac dawac luz przy zjezdzie z gorek ale bez serpentyn (na autostradach) . Wtedy bedac rozpedzonym do 140 mozna na luzie dosc daleko zajechac wytracajac predkosc do 120 - potem wlanczamy bieg i jedziemy dalej na tempomacie.Takie chwilowe odpoczynki dla silnika sie czasami przydaja...

Na serpentynach gdzie nie da sie rozpedzic powyzej 80 to tempomat i bieg jaknajbardziej wlavczony bo wtedy opory powiuetrza sa male i komp odcina paliwo

To co tu proponujesz to niestety skaknie niebezpieczna jazda i nie ekonomiczna. Tak jeżdzą starymi autosanami w PKSie. Silnik diesla jest stworzony to równej pracy a nie do skakania obrotami a to co proponujesz to wlasnie takie skakanie obrotami. Własnie dlatego silniki diesla w cieżarówkach wytrzymują pare set tys km bez naprawy. Jak chcesz dać odpoczać silnikowi to noga z gazu i to mu wystarczy

Według producenta (np. Instrukcja Opel) spalanie na biegu bez gazu wynosi 0,00 o ile sie nie mysle wprowadzono taki przepis w UE ze pojazdy w takiej sytuacji nie moga spalac mieszanki chodzi o srodnowisko a nie o spalania auta. Silni w takiej chwili napedzany jest przez koła a nie po przez spalanie mieszanki.

Sa dwie sytuacje:

1) jazda z gorki bez gazu - spalanie rowne 0,00 ale wytracamy predkosc

2) jazda z gorki na tempomacie - jedziemy ze stala predkoscia ale w momencie kiedy tracimy predkosc tempomat minimalnie dodaje gazu i stad te minimalne ale jakies spalania. Oczywiscie jesli pojedziemy na tyle wolno ze nie bedziemy tracic predkosci to spalanie i na tempomacie bedzie 0 ale dzieje sie tak zwykle ponizej 80 wiec na autostradzie zadko spotykane.

Poza tym silnik jest napedzany przez kola az obroty nie spadna (zwykle )do obrotow biegu jalowegu i wtedy juz paliwo jest podawane.

To co tu proponujesz to niestety skaknie niebezpieczna jazda i nie ekonomiczna. Tak jeżdzą starymi autosanami w PKSie. Silnik diesla jest stworzony to równej pracy a nie do skakania obrotami a to co proponujesz to wlasnie takie skakanie obrotami. Własnie dlatego silniki diesla w cieżarówkach wytrzymują pare set tys km bez naprawy. Jak chcesz dać odpoczać silnikowi to noga z gazu i to mu wystarczy

Ja tego nie proponuje do ciaglej jazdy ale sa sytuacje kiedy lepiej takie cos zastosowac niz zjezdzac z gorki na pelnych obrotach i do tego jeszcze palic paliwo.

Dane spalania ktore podalem a dotyczyly atostrady byly wlasnie w sytuacji kiedy tempomat byl wlaczony przez 95% czasu na predkosc 135km/h i wylanczlem go na ograniczeniach oraz jak wyprzedzaqlem...

Na terenie lekko pofaldowanym to nawet tego nie zauwazysz ale np na ww gorze jest to oplacalne