Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Hamulce

Tytan
 Share

Recommended Posts

witam,

mam pytanie - w czasie jazdy i dość ostrego hamowania nagle jak by "puściły" mi hamulce tzn zawsze jest tak, jeśli wciśnie się hamulec to tylko do pewnego momentu i auto hamuje a dzis po ostrzejszym hamowaniu wciskam pedał dosłownie w podłogę i tylko lekko czuje ze auto hamuje.

a dokładniej mówiąc wciskajac hamulec w pewnym momencie czuje ze zwalniam a gdy docisne go mocniej nie ma "efektu" hamowania (samochód jedzie jak bym wcale nie hamował)

co to moze być??

płyn w zbiorniczku masz ?

może tarcze przegrzałeś ?

Guest raku1982

Witam

A jak poziom płynu hamulcowego?

Jak ubywa to masz nieszczelny układ,najszybciej sprawdzic to stanąc na jakims suchym i jasnym podłożu i hamować tak jakbys chcial ostro zahamowac,powinno wystarczyc kilka nacisniec.Gdzie pojawi sie plama( o ile sie pojawi)tam masz usterke.

Jezeli plama sie nie pojawi to sugeruje zmienic płyn na nowy,a pozniej sprawdzic jeszcze raz moze to pomoze.

gdyby jednak bylo inaczej to wydaje mi sie ze pompka hamulcowa,zawor przepuszcza .

Ja mialem u siebie cos takiego ze w pewnym momencie nie mialem hamulcow w ogole,tak jakbym wciskal pedal gazu(zaznaczam ze nie bylo wyciekow),wymienilem plyn,przejechalem 500km i cisza hamuja jak wczesniej.

Wiec zycze powodzenia i pozdrawiam

dzięki za pomoc.

płym hamulcowy mam bo sprawdzałem kilka dni temu...chyba ze wąż sie przetarł lub doznał innej "kontuzji" i jest wyciek.

rano sprawdze czy nie ma plamy.

witam to raczej nie jest wina wycieku bo w takim przypadku czuł byś że pedał ci wpada powoli w podłogę

stawiać można na przegrzane tarcze obiawia się to własnie ''masło na tarczy'' :) depczesz i nic

powodem mogą byc kiepskie klocki jak lubisz pedał gazu mieć na dole i ostre chamowanie to mogło się tak zrobic

płyn też może niemieć swojch własciwości jak sie zagrzeje w zacisku to są podobne obiawy

jeżeli to płyn to rano pwenie będzie wszysyko ok (płyn wystygnie)

jeżeli klocki to czwile potrwa aż się ta warstwa "masełka" zetrze

mam nadzieje że ci pomoże w diagnozie

doświatczenia własne B)

Mi w pewnym momencie tak robiło, to w pewnym momencie wyszło co było nie tak przewód przedni już był na wykończeniu ten łączący zaciski z zresztą i po prostu ja deptałem a zamiast ciśnienie na hamulce pełne to przewód się poszerzał, aż pewnego razu wyszło co i się zatrzymałem w tyłku Astry II na szczęście to był Opel i gość miły a dodatkowo nic się nie stało nawet ryski fart...