Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Niesprawny Zawór Egr??

waldek-w16
 Share

Recommended Posts

mam taki problem miga mi kontrolka check engine. przez gniazdo diagnostyczne sprawdzilem ze jest to kod 1405 czyli niesprawny zawór egr. mam pytanie czy nic sie nie popsuje jezeli bede tak jeszcze miesiac?? jezdzil bo nie mam czasu aby to zrobic. I czy nie włynie to np. na spalanie??

dzieki za wszystkie podpowiedzi

ps. mam w niej silnik 1.6

rok 1997

Jezeli macie to prosil bym o jakis link z fotkami jak wyczyscic ten zawor bo szukalem ale wiekszosc linkow jest juz nie aktualna pojawia sie jakis blad.

Edited by Gawara

Guest cezar1974

ja miałem to samo i jezdziłem z tym ok,3 tygodni nim wyczyściłem EGR,,,,,,,i przez ten czas nie zauwazyłem jakiś zmian (tak przed jak i po),,,,

Możesz spokojnie jeździć - ten błąd nie wprowadza silnika w tryb awaryjny - nic sie nie stanie.

Aczkolwiek coś z tym trzeba zrobić w przyszłości :)

mam taki problem miga mi kontrolka check engine. przez gniazdo diagnostyczne sprawdzilem ze jest to kod 1405 czyli niesprawny zawór egr. mam pytanie czy nic sie nie popsuje jezeli bede tak jeszcze miesiac?? jezdzil bo nie mam czasu aby to zrobic. I czy nie włynie to np. na spalanie??

dzieki za wszystkie podpowiedzi

ps. mam w niej silnik 1.6

rok 1997

Jezeli macie to prosil bym o jakis link z fotkami jak wyczyscic ten zawor bo szukalem ale wiekszosc linkow jest juz nie aktualna pojawia sie jakis blad.

Przerabiałem to około roku temu, też zapaliła sie kontrolka check engine z kodem 1405. Co zrobiłem - ano kupiłem w serwisie oryginalną zaślepkę na zawór, zamontowałem i dalej zapala mi się kontrolka. Masz dwa wyjście - pierwsze to kupić nowy zawór ( kosztowna sprawa) i drugie - nic nie robić, kontrolka będzie ci się zapalać, gasisz silnik zapalasz ponownie i kontrolka zgaszona. Jest to trochę nerwowe ale tańsze rozwiązanie. Egr nie ma żadnego wpływu na pracę silnika, nic się nie stanie jest to zawór poprawiający wyniki emisji spalin i tylko taka jest jego rola.

Egr nie ma żadnego wpływu na pracę silnika, nic się nie stanie jest to zawór poprawiający wyniki emisji spalin i tylko taka jest jego rola.

Nie moge sie z tym zgodzic. To co napisales dotyczy sprawnego EGR. Niesprawny moze powodowac zwiekszone zuzycie paliwa, falowanie obrotow, szarpanie itp. Jakis czas temu tez przerabialem temat z EGR'em - po jego zaslepieniu silnik rowniej pracowal, obroty nie falowaly i byc moze silnik byl troche mocniejszy ale zapalala sie kontrolka wiec zaslepke musialem wyjac. Przeczyscilem go dokladnie i narazie jest spokoj. Pisalem o tym TUTAJ ale dotyczy to poliftowego 1.6 16V. Z tego co slyszalem to w przedlifotwym po zaslepieniu nie powinien wyskakiwac check.

Edited by kamil_p

ok dzieki za wszystkie podopowiedzi wyczyscilem zawór egr i blad zniknal check juz sie nie swieci a mam takie pytanko jak ruszam powoli z jedynki to tak lekko przez chwile podszarpuje ale potem jest ok. co moze byc tego przyczyną??

• 3 years later...

Witam ja dzisiaj dzwonilem do serwisu w sprawie zaslepionego zaworu EGR a on mi powiedział ze trzeba wgrac program do komputera zeby on nie widział tego zaworu. Nie wiem ile jest w tym prawdy i npowiedzieli mi ze koszt tego to 55zł. Dodam ze mam opla vectre 1998r X16XEL.

może EGR padł na amen, u mnie po zakupie samochodu był błąd 0400 - nieprawidłowy sygnał EGR, czyszczenie + zaślepienie i wszystko w porządku od 13 tys. kilometrów

kupie jutro nowe swiece bo niekiedy mi przerywa moze to własnie jest przyczyna a nie były chyba zmieniane

• 3 weeks later...
Guest mariusz85w

Ja od dawna mam zaslepiony i dalej wywala mi bład 1405.

a przed zaslepieniem wyczysciłeś zawor? zaslepienie pomaga tylko w ten sposob ze nie brudzi sie egr, jezeli jest zaslepiony brudny zawor to bedzie sie swiecil check bo zawor nadal nie pracuje.