Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Montaz Elekt. Szyberdachu

patryk23
 Share

Recommended Posts

Witam! W pierwszej kolejnosci musimy wiedziec ,ktory kabelek od czego jest. Na kostce silniczka jest 6 pinow (ponumerowane) Opieram sie na oplowskiej instalacji :

1. czarny (+ po stacyjce 15 A)

2. czarno-niebieski (do wlacznika)

3. czarno-bialy (do wlacznika)

4. czerwono-zolty (domykanie)

5. czerwony (+ 30 A)

6. masa

Do wlacznika ida 3 kable, 2 juz napisalem i osobna masa.

Sposob podlaczenia w formie schematu;

c28ecbfa5825e8ebm.jpg

i skrzynka

8013b890ca88835cm.jpg

Jezeli ktos chce miec domykanie razem z szybami, to trzeba polaczyc czerwono-zolty z brazowo czarnym

schemat

4313306446ea6e9dm.jpg

Podlaczajac kable mozna lutowac , ale u siebie zastosowalem szybkozlaczki ,ktore w bardzo malym stopniu ingeruja w instalacje (moze wstawie zdjecie)

po udanej operacji mozemy sie delektowac swoim dzielem!!!!!

• 11 months later...

wreszcie znalazłem ten ciekawy temat:) mialem zrobione wszystko prócz domykania dziś mi sie udało wygospodarować chwilę czasu i rozpracować prawie do reszty el. szyber domykanie działa OK

pytanie czy ci co mają el. szyber mają go zaprogramowanego i czy przy otwieraniu i/lub zamykaniu trzeba trzymać przycisk?? ja niestety musze go trzymać:D

pytanie czy ci co mają el. szyber mają go zaprogramowanego i czy przy otwieraniu i/lub zamykaniu trzeba trzymać przycisk?? ja niestety musze go trzymać:D

musisz trzymac az sie zamknie/otworzy/uchyli. troszki wkurzajace

mam pomysl jak zrobic zeby naciskac przycisk na pare sekund a szyber caly sie zamknal albo otworzyl....kondensator i dioda. co wy na to ?? jak bede mial chwile czasu to sobie zrobie i podziele sie informacjami co i jak

Edited by Eko00

zrób zrób ja pokombinuje może z jakimś 2 przełącznikiem gdzieś niżej np. koło lewarka bo tak jak teraz to ręka boli przy otwieraniu

pytanie do rafika111, padl mi miernik... <_<

1 zamykanie i otwieranie jest sterowane + czy - ?

2 przelacznik podaje bezposrednio napiecie na silniczek czy idzie to przez jakis przekaznik w obudowie silniczka ?

pytanie do rafika111, padl mi miernik... <_<

1 zamykanie i otwieranie jest sterowane + czy - ?

2 przelacznik podaje bezposrednio napiecie na silniczek czy idzie to przez jakis przekaznik w obudowie silniczka ?

1.+

2.wydaje mi sie ze odrazu na silniczek

EKo00 i jak kombinowałes już coś z płytką??

ja dziś próbuje podłączyć sterowanie szybrem do przelącznika el.lusterek (i tak ich nie mam) wszystko po to aby się nie męczyć z ręką w górze przy otwieraniu szybra efekty później opiszę

• 5 months later...

Witam

Zamontowalem w swojej Astrze F silniczek szyberdachu z Vectry B, pasuje idealnie i dziala juz z rok.

Niestety do dzisiaj nie wiem jak podlaczyc domykanie (kabelek zolto-czerwony)

Probowalem podac na niego przez chwile mase, pozniej +12v, ale zero reakcji.

Wiecie moze co dostaje ten kabelek gdy szyber sie domyka?

Moj pierwszy post na tym forum, wiec sorry jesli cos jest nie tak.

Dzieki, pozdr.

Witam

Zamontowalem w swojej Astrze F silniczek szyberdachu z Vectry B, pasuje idealnie i dziala juz z rok.

Niestety do dzisiaj nie wiem jak podlaczyc domykanie (kabelek zolto-czerwony)

Probowalem podac na niego przez chwile mase, pozniej +12v, ale zero reakcji.

Wiecie moze co dostaje ten kabelek gdy szyber sie domyka?

Moj pierwszy post na tym forum, wiec sorry jesli cos jest nie tak.

Dzieki, pozdr.

w vectrze jest tak że żeby się domykał szyber trzeba go zaprogramować tak jak i szyby czyli na włączonym zapłonie przytrzymać przycisk zamykania albo otwierania teraz nie pamiętam który przyciskam, efekt jest taki że troszkę w tym czasie się poruszy szyber (tak się dzieje w vectrach po odłączeniu zasilania a podejrzewam że od podłączenia jeszcze tego nie zrobiłeś) a jeśli chodzi o impuls jaki się pojawia na kablu to nie wiem co tam jest, nigdy nie sprawdzałem

Sproboje czy to zaprogramowanie cos da, ale watpie bo kabelek od domykania po prostu wisi i jest zaizolowany. Dodam ze nie mialem oryginalnie instalacji pociagnietej pod szyber, wzialem 12v i 12v po zaplonie ze skrzynki bezpiecznikow.

Drobny OT jakby ktoś chciał instalować elektryczny szyberdach w polifcie to mam wiązkę (na taśmie) idącą od kostki w podszybiu do szyberdachu.

Chętnie oddam w dobre ręce bo mi się nie przyda :)

• 4 years later...

.....

Jezeli ktos chce miec domykanie razem z szybami, to trzeba polaczyc czerwono-zolty z brazowo czarnym

schemat

.....

W którym miejscu w samochodzie szukać tych przewodów?

Przy nogach kierowcy je masz.

To są te same przewody co w poradzie o domykaniu szyb? http://www.vectraklu...ektrycznych.htm

Bo jeśli tak to mamy błąd:

Domykanie szyb w poradzie:

BRĄZOWO-CZERWONY i BRĄZOWO-CZARNY

Domykanie szyberdachu w tym temacie:

CZERWONO-ZÓŁTY i BRĄZOWO-CZARNY

Kolory podobne, wiec pewnie pomyłka?

Edited by Luki800