Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Regulacja Lusterek Zewnętrznych

Guest zodiak.c
 Share

Recommended Posts

Guest zodiak.c

W mojej VC 2004 nieprawidłowo działa regulacja lusterek zewnętrznych: po wybraniu klawiszem lewego, regulują się oba naraz, natomiast wybierając prawe regulacja działa prawidłowo. Czy ktoś miał taki problem?

P.S. Może ktoś posiada schemat tego układu sterowania?

W mojej VC 2004 nieprawidłowo działa regulacja lusterek zewnętrznych: po wybraniu klawiszem lewego, regulują się oba naraz, natomiast wybierając prawe regulacja działa prawidłowo. Czy ktoś miał taki problem?

P.S. Może ktoś posiada schemat tego układu sterowania?

To nie jest problem. Niektorzy maja tak zaprogramowane, ze im sie oba reguluja naraz (dla mnie chory pomysl)

Guest BlasterD
To nie jest problem. Niektorzy maja tak zaprogramowane, ze im sie oba reguluja naraz (dla mnie chory pomysl)

Dokładnie, jest to jak najbardziej prawidłowe. Zwróć uwagę, że po wybraniu lewego lusterka i sterowaniu prawo/lewo lewe zachowuje się odwrotnie. Moim zdaniem nie jest to takie złe, bo przesuwając fotel bliżej/dalej możemy łatwo (regulując tylko prawe) dostosować oba lusterka jednocześnie do nowej pozycji. Podobnie regulacja góra/dół, również w tej formie jest praktyczniejsza, bo wykonując precyzyjne manewry podczas parkowania wystarczy obniżyć jedno(lewe) lusterko, a drugie automatycznie również ustawi się w preferowanej przez nas pozycji.

Co do samego ustawienie to wiadomo, że przez taką charakterystykę najpierw ustawiamy lewe, zupełnie nie przejmując się co robi drugie, a potem przełączamy się na prawe.

wykonując precyzyjne manewry podczas parkowania wystarczy obniżyć jedno(lewe) lusterko

Dodam, ze jesli guzik aktywujacy regulacje prawego lusterka jest wcisniety i wrzucimy wsteczny bieg, to prawe lusterko automatacznie schodzi do najnizszej pozycji i pokazuje nam kraweznik. Po wylaczeniu wstecznego biegu wraca oczywiscie do pierwotnej pozycji.

Przynajmniej ja i tata tak mamy, bo z ta dzisiejsze elektronika to nic nie wiadomo :)

Edited by weutec

Dodam, ze jesli guzik aktywujacy regulacje prawego lusterka jest wcisniety i wrzucimy wsteczny bieg, to prawe lusterko automatacznie schodzi do najnizszej pozycji i pokazuje nam kraweznik. Po wylaczeniu wstecznego biegu wraca oczywiscie do pierwotnej pozycji.

Przynajmniej ja i tata tak mamy, bo z ta dzisiejsze elektronika to nic nie wiadomo

Musze sprawdzic to u siebie, bo na razie spotkałem sie z tym tylko w nowym C5.

Musze sprawdzic to u siebie, bo na razie spotkałem sie z tym tylko w nowym C5.

Jesli u Ciebie nie bedzie to dzialac, to mozliwe, ze ta funkcja jest tylko razem z siedzeniami MuliContour (ja+tata).

Elektryczne siedzenia maja pamiec dla 3 osob. Razem z ustawieniem siedzenia zapamietuje sie tez polozenie lusterek zewnetrznych (a nawet wewnetrznego!). W tym celu lusterka musza miec pamiec pozycji i ta pamiecia moge "dzielic sie" z funkcja wstecznego biegu.

u mnie w scorpio tak było, i miałem jeszcze taki bajer; jak otwierałem z pilota drzwi to fotel max przesuwał się do tyłu, by można było wygodnie zająć miejsce :D

Do tego potrzeba pakiet pamieci.

Czyli moje przypuszczenia z powyzszego posta na temat "shared memory" sie sprawdzily.

Czyli ??

Elektryczne siedzenia, wzglednie MultiContour.

Edited by weutec

• 2 years later...
Guest januaryr

Koledzy mam pytanko. Co może być przyczyną , lusterko lewe ( od strony kierowcy) brak regulacji i podgrzewania ,prawe jest OK :angry:

Edited by januaryr

• 3 years later...

Witam!Mam małe pytanko w tym temacie.Ja miałem taką sytuację że miałem potrzebę zdemontować lusterko lewe i po założeniu go z powrotem okazało sie że lusterka ustawiają się jak kolega opisywał tzn. lewy przycisk ustawiają sie lusterka lewe i prawe,prawym przyciskiem tylko prawe.(nawet jest to opisane w instrukcji!!!)Tylko jest małe ale przed demontażem wiem że na 100% lewym ustawiałem lewe, prawym prawe osobno wiec można to jakoś zaprogramować domyślam sie ze te ustawienia jakos sie skasowały!Czy ktoś ma jakąś wiedzę jak to ustawiać?

przed demontażem na bank lewy przycisk ustawiał ci lusterko prawe i lewe razem

można wyłączyć ale tylko techem jak i włączyć :) (opcja dostępna też do opcoma jak masz dostęp do konfiguracji wariantów w ddm)

Edited by xpirat

• 1 year later...

co może być nie działają ustawienia lusterek z panela sterowania kierowcy

niemam automatycznych foteli

panel przeczyściłem ,instalacja ok

moduł ddm skonfigurowany

nie działa też podgrzewanie lusterka kierowcy

niema żadnych błędów w module

• 2 weeks later...

Panowie, odświeżam temat. Niedawno zauważyłem, że przy regulacji lewego lusterka chodzą obydwa tzn. prawe i lewe. A przy wciśniętym prawym przycisku tylko prawe. Z tego co wyczytałem w wątku, to nie jest to spowodowane jakąś awarią. Tyle, że kilka dni temu wszystko działało jak należy. Czy mogłem przez przypadek włączyć tą funkcje, i jak ją wyłączyć? Nie bawiłem się op-comem/techem ;-)

Panowie, odświeżam temat. Niedawno zauważyłem, że przy regulacji lewego lusterka chodzą obydwa tzn. prawe i lewe. A przy wciśniętym prawym przycisku tylko prawe. Z tego co wyczytałem w wątku, to nie jest to spowodowane jakąś awarią. Tyle, że kilka dni temu wszystko działało jak należy. Czy mogłem przez przypadek włączyć tą funkcje, i jak ją wyłączyć? Nie bawiłem się op-comem/techem ;-)

tylko opcom/tech

• 1 year later...

a u mnie jest tak ze przy lewym przycisku steruja sie oba lusterka i przy prawym jest tak samo co moze byc grane ??

Edited by narcyz87

odstatnio prawe lusterko nie zawsze  chce mi się obniżyć przy wbiciu wstecznego, ręcznie już leci w dół jak  trzeba, czy to kwestia przesmarowania tam jakiegoś mechanizmu, miał ktoś taki przypadek, nawet kilkukrotne wbicie wstecznego gdy się uprze nie pomoże i dopiero po "popchnięciu" przyciskiem od regulacji idzie w dół przy ponownym wbiciu wstecznego

Dnia 22.03.2016 o 14:09, narcyz87 napisał:

a u mnie jest tak ze przy lewym przycisku steruja sie oba lusterka i przy prawym jest tak samo co moze byc grane ??

Wszystko w porządku, jak chcesz zeby oba osobno działały to trzeba op-comem przeprogramować.