Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Bardzo Delikatne Piszczenie

Guest Tabtwo
 Share

Recommended Posts

Guest Tabtwo

Witajcie, mam coś dziwnego jak jade bardzo mi delikatnie coś piszczy z przodu. Jak nacine na hamulec przestaje. Co to może być?

Guest Rafał78
Co to może być?

To może być coś z hamulcami ;)

Wymieniałeś ostatnio klocki lub tarcze, jak puścisz pedał znowu piszczy

Guest Tabtwo

Tak dokadnie, zmieniem tarcze i kolcki jakis 2 tygodnie temu. Przjechalem na nich juz 500 km i zaczelo piszczec. Czy do przeszlifowania klocki?

No musisz sprawdzić czy pływaki nie są zapieczone i czy tłoczysko się cofa.

Poza tym przy wymianie klocków należy wyczyścić macki z rdzy oraz krawędzie klocków, które przesuwają się w mackach. Następnie smaruje się smarem specjalnym OPEL 1942585 te krawędzie. Kupić go można w ASO jest w takich małych tubeczkach

Strona 191 książki "Sam naprawiam OPEL VECTRA II" rysunek E5720.

Edited by Robix

Guest Tabtwo

No to mnie czeka sprawdzanie, a tarcze i klocki w serwisie opla zmienione wiec orginaly. Jak cos znajdze to dam znać jaka przyczyna.

Guest Tabtwo

No na razie ciągle piszczy. Wymieniłem link łączący stabilizator z amortyzatorem no i sprawdziłem koło po stronie kierowcy zaczęłam skręcać je poprzecznie i stuka po drugiej stronie nie stuka. Popatrzyłem na gumy przy tarczy i wygląda okej. A stuk jakby dochodził z maglownicy. luz w maglownicy czy coś gorszego?

Edited by Tabtwo

Guest Tabtwo

Piszczy i stuka zarazem. Stukało już przy skręcaniu, Teraz też piszczy jak jadę ta 50 jak się rozgrzeją hamulce.

Guest Tabtwo

Okazalo sie ze mam luz jakis 1 do 2 mm po stronie kierowcy w wspomaganiu kierownicy. Zdejmujesz kolo, lapiesz za tarcze na 9 i trzeciej i skrecasz na wylaczonym sliniku.

Przy okazji skrzypiala to nalalem tego sordka co jest omawiany w temacie "sposob na skrzypiaca kierownice' pomoglo.

Tak czy siak czeka mnie wymiana wspomagania boli!!!!

Po za ty nadal mi cos mi leko piszczy jak jade. No coz do czasu jak nie zmienie maglownicy to sie nie dowiem czy to z maglownica i drazkiem kierowniczym.

• 4 years later...
Guest stan6666

witam.mam opla vectre z 2000r.mam klopot przy skrecaniu piszczy mi z lewej strony w przednim kole.pare dni temu ruszylem na swiatlach z piskiem i teraz piszczy przy skrecie

witam.mam opla vectre z 2000r.mam klopot przy skrecaniu piszczy mi z lewej strony w przednim kole.pare dni temu ruszylem na swiatlach z piskiem i teraz piszczy przy skrecie

podnieś samochód na lewarek... i pokręć kołem - jak piszczy to masz początki końca łożyska...