Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Przeciekający Bagażnik

Guest grzechu84
 Share

Recommended Posts

Guest grzechu84

Witam,

Jestem użytkownikiem Vectry A 1995, 1,8 Benz. z inst. LPG. od miesiąca. z Auta jestem bardzo zadowolony, ale mam jeden problem. Podczas deszczu przecieka mi bagażnik. Całą lewą stronę dywanika mam mokrą. Z początku myślałem , że to jakaś inna przyczyna bo wysuszyłem i było ok. Wczoraj lało i w bagażniku mokro. :(. Szczerze mówiąc nie jestem znawcą samochodów, dlatego nawet nie wiem gdzie może leżeć przyczyna. Jedno co zauważyłem to to, że CHYBA, to woda "ucieka" gdzieś za światło i zamiast na zewnątrz spływa do środka.

Wdzięczny będę niezmiernie za pomoc.

Pozdrawiam

Grzegorz

Witam,

Jestem użytkownikiem Vectry A 1995, 1,8 Benz. z inst. LPG. od miesiąca. z Auta jestem bardzo zadowolony, ale mam jeden problem. Podczas deszczu przecieka mi bagażnik. Całą lewą stronę dywanika mam mokrą. Z początku myślałem , że to jakaś inna przyczyna bo wysuszyłem i było ok. Wczoraj lało i w bagażniku mokro. :(. Szczerze mówiąc nie jestem znawcą samochodów, dlatego nawet nie wiem gdzie może leżeć przyczyna. Jedno co zauważyłem to to, że CHYBA, to woda "ucieka" gdzieś za światło i zamiast na zewnątrz spływa do środka.

Pozdrawiam

Grzegorz

habeta czy sedan? poza tym sprawdź uszczelki przy bagażniku, czy nie są sparciałe, pęknięte. W sedanie jeśli to lewa strona sprawdź również uszczelkę przy antenie od radia. jeśli jest sparciała to w tym może byc problem

Edited by lasso

Guest grzechu84

sedan. Dzięki za szybką reakcję.:) faktycznie musze sprawdzić przy antenie...bo coś z nią nie tak nie wysuwa się i może dlatego...??

sprawdź czy masz dobrze tylne lampy przykręcone bo ja miałem do połowy śrubki poodkręcane i mi przeciekały z dwóch stron. I rdza dobrze załapała...

Jak nie to jest jeszcze bodajże regulacja klapy

U mnie to samo, lampy na silikon, ale dalej cieknie. Chyba po uszczelkach zlatuje do srodka i tam sa takie 2 dziurki po obu stronach i jakos tamtedy sie przedostaje. trzeba wiecej silikonu :D

Dla posiadaczy hatchback'ow - uszczelka pod ramieniem wycieraczki :)

Powinna byc w jednej slusznej pozycji a u mnie byla przesunieta. Powstala szparka i w bagazniku bylo wilgotno. Slady wody bylo widac na zamku i tak doszedlem ze to wina tej wlasnie uszczelki.

Witam,

Pozdrawiam

Grzegorz

u mnie tez tak jest tylko troche dziwne jest to ze nie zawsze....w moim przypadku to uszczelka mozliwe jest ton ze jak sie zle ulozy podczas zamkniecia klapy bagaznika to przecieka...pozdrawiam!

Guest Laser

Witam

W sedanie moze cieknac po malej szybce ( chyba wiece o ktora chodzi ), jest ona przykrecana i z czasem moze sie to poluzowac i przecieka.

Dodatkowo jesli lewa strona to mozna podejrzewac antene ( moze nie trzyma uszczelnienie ).

Sprawdz tez czy wezyk od szyberdachu ( jesli masz ) nie wysunal sie z rurki w podlodze ( gdzies o tym pisalem - zdaje sie "konserwacja bagaznika" )

Extremalny przypadek zaklada przeciekajaca tylna szybe - chyba nierealne.

Guest jaczylibodzio
Sprawdz tez czy wezyk od szyberdachu ( jesli masz ) nie wysunal sie z rurki w podlodze ( gdzies o tym pisalem - zdaje sie "konserwacja bagaznika" )

Dokladnie to samo mialem pisac. Po odslonieciu z lewej strony (z prawe rowniez) wykladziny bagaznika znajdziesz gumowa rurke. Juz nie pamietam czy ten plastik z tylu bagaznika trzeba sciagac. Rurka od gory jest wezsza a wasadzasz ja w taka o grubszym przekroju. Nie da sie tego nie zauwazyc ;)

Guest grzechu84

dzięki Panowie (i panie może:)...odkryłem. Ale powiem Wam historię: zasugerowałem się anteną..., a że zbierało się na burzę no to ciach dookoła anteny silikon:)...ale patrze dalej przecieka..no i co się okazało...lampa tylna....blacha po uderzeniu nie była odpowiednio naciągnięta...ale silikon pomógł:)

dzięki za pomoc

A mówiłem, że najlepsze rozwiązanie to silikon, ja musze jeszcze trochę podładować silikonem i będzie lux <lol> :)

• 2 years later...
A mówiłem, że najlepsze rozwiązanie to silikon, ja musze jeszcze trochę podładować silikonem i będzie lux <lol> :)

Witam wszystkich na forum, otóż wszystko tylko nie sylikon! Silikon w połączeniu z farbą = korozja!

Jak ściąga się ten plastyk z tył bagażnika?

no właśnie nikt nie napisał jednej przyczyny która mnie ostatnio dopadła i zmusiła do remontu padał deszcz i uszczelki "sedan" były ok a tu mokro az pod siedzenie pasażera z tyłu... jaka przyczyna .. o.O a tu patrze kielich od amortyzatora ma dziurę zgniła i koło wlewa wodę... zaspawane wysuszone :)) polecam sprawdzić stan podwozia i przeprowadzić uszczelnienie i konserwacje póki jest sucho :)

Zdiagnozowałem przyczynę mokrego bagażnika ... otóż u mnie dla odmiany przeciekało przez znaczek OPEL ten na środku klapy.