Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Korek Spustowy Skrzynia Signum

Guest syciu
 Share

Recommended Posts

Guest syciu

Witam i mam pytanko, czy ktos wiec co moze pasowac tzn jaki korek (wymiar albo jakies dane) w miejsce oryginalnego korka spustowego oleju ze skrzyni manulanej 6 biegowej w oplu signum 3.0 diesel rok 2003? musze go odkrecic i spuscic olej ale jest tak zgrzany ze jak juz go odkrece to raczej sie nie da go wkercic - i dzownilem do serwisu opla ale jest problem zeby zamowic nowy i szukam czegos co mogloby go zastapic o zarazem pasowac. z gory wielkie dzieki za ifno.

pozdr

Pewnie gdzies bym sam znalazl jaka jest reczna 6-biegowka do 3,0CDTi, ale jak napiszesz jaka masz skrzynie to bede mial latwiej znalezc odpowiednia srubke. Do wyboru sa np. F23 F35 F40 M32 (nie wnikam ktore z nich sa 5- a ktore 6-biegowe).

Wstepnie wychodze z zalozenia, ze masz F40 :unsure: - SPRAWDZ !!!. Tutaj ilustracja - Tobie chodzi o czesc 13.

getriebecb5.jpg

12) korek WLEWU oleju - M10 x 1,0 - nr katalogowy 7 02 928 - w ASO 2,72 zl brutto ("WKRET")

13) korek WLEWU oleju - M18 x 1,5 - nr katalogowy 7 02 219 - w ASO 25,85 zl brutto ("SWIECA") :wacko:

13) korek SPUSTU oleju - M18 x 1,5 - nr katalogowy 20 60 940 - w ASO 8,49 zl brutto ("WKRET")

dzownilem do serwisu opla ale jest problem zeby zamowic nowy

Zygac sie chce tymi polskimi ASO - jak ja tu w D teraz (godzina 8:47) zamowie, to najpozniej na 16:00 korek jest na miejscu.

Edited by weutec

Guest syciu

hej sprobuje to ustalic dokladnie, ja teraz zamowilem korek w ASO i po tygodniu przyszlo (bo zamawiali w niemczech) plytka magnesowa - widzialem w ich katalogu w kompie na zdjeciu korek i pokazal sie numer fabryczny i go zamowili a przyszla kurcze plytka magnesowa. normalnie obled z nimi :) - sprawdz jak mozesz ten numer co to jest bo taki od nich dostalem ale nie pasuje w zaden sposob do tych co ty mi podales - 07-06-621 i GM 93368597, dzieki z gory i bedziemy w kontakcie

GM 93368597

GM 93368597 = 7 06 621 = nie ma tego na rysunku dla VC i Signum (w spisie jest!), wiec:

1) albo to co widziales mialo inny numer, a oni zamowili to cos

2) albo pokazali Ci rysunek do ze Speedstera, z VB, z Astry G (na tych rysunkach jest ta czesc)

Tu rysunek ze speedstera - MAGNES (w cenniku ASO za 18,92 zl) to czesc nr 8

getriebe2ek6.jpg

Jestem ciekaw jaka masz skrzynie - bo ta czesc 7 06 621 wystepuje tylko w skrzyni F23.

Biorac pod uwage, ze ta skrzynia jest w speedsterze i astrze zaczynam BARDZO watpic, ze Ty masz ta skrzynie w 3,0TDCi (szkoda, ze moj tata ma VC 3,0 CDTi z automatem bo juz bym polecial sprawdzic).

Guest syciu

no to zobacz jaki oni maja burdel w tych swoich papierach - nawet w kompie - normlanie klient klikal signum, skrzynia i korek i wyskakiwal ten numer - a wkoncu przyszla plytka magnesowa pod tym numerem.

I co z ta Twoja skrzynia? Patrzyles? Jak wezmiesz latarke i poswiecisz z gory na skrzynie biegow to jest na niej taka piekna tabliczka znamionowa , na ktorej jest symbol skrzyni. Jesli chcesz wymieniac olej to masz pewnie taki przebieg, ze tabliczki przez warstwe brudu nie zobaczysz ;)

Guest syciu

witaj, jednak nie dam rady spojrzec co za skrzynie mam - nie widac - a orientujesz sie jakie moge miec? to moze sobie spisze te rozmiary korkow i cos sie dopasuje :D

a orientujesz sie jakie moge miec?

Bylo ciezko, ale mam:

F17-5 wystepuje w Z16XE, Z18XE

F23-5 wystepuje w Z22YH, Z22SE, Y20DTH

F35-5 wystepuje w Y22DTR, Z32SE

F40-6 wystepuje w Z19DT/H, Z20NET, Y30DT - to jest Twoja skrzynia !!!

CVT wystepuje w Z18XE

AF23-5 wystepuje w Z22YH, Z22SE

AF33-5 wystepuje w Y22DTR, Y30DT, Z32SE

AF40-6 wystepuje w Z19DTH

No i okazalo sie, ze juz w moim pierwszym poscie mialem racje: masz F40.

Korek spustowy dostaniesz w ASO za 8,49 zl - patrz na numery podane w pierwszym poscie.

A teraz klikaj chlopie na zielony plusik bo zasluzylem na 27-go "pomocnika" :)

Edited by weutec

Skrzynia F40: bieg - przelozenie

1 - 3,77

2 - 2.04

3 - 1,32

4 - 0,95

5 - 0,76

6 - 0,62

R - 3,54

Ilosc oleju: 3,2 litra

Olej: nr katalogowy 19 40 768 = 28,43 zl / butelke

Edited by weutec

Guest syciu

hej jeszcze jedno pytanko - napisales numer katalogowy oleju do skrzyni 19 40 768 a mi podali w ASO znowu inny numer - 19 40 182 - mozesz sprawdzic czym sie roznia i do czego dali mi ten olej? :(

• 4 years later...

GM 93368597 = 7 06 621 = nie ma tego na rysunku dla VC i Signum (w spisie jest!), wiec:

1) albo to co widziales mialo inny numer, a oni zamowili to cos

2) albo pokazali Ci rysunek do ze Speedstera, z VB, z Astry G (na tych rysunkach jest ta czesc)

Tu rysunek ze speedstera - MAGNES (w cenniku ASO za 18,92 zl) to czesc nr 8

getriebe2ek6.jpg

Jestem ciekaw jaka masz skrzynie - bo ta czesc 7 06 621 wystepuje tylko w skrzyni F23.

Biorac pod uwage, ze ta skrzynia jest w speedsterze i astrze zaczynam BARDZO watpic, ze Ty masz ta skrzynie w 3,0TDCi (szkoda, ze moj tata ma VC 3,0 CDTi z automatem bo juz bym polecial sprawdzic).

A korek wlewu oleju to jest czesc numer 10 - na imbus ??

Jak sprawdzic poprawny stan oleju ?

• 8 months later...
Guest notak

I ta przegroda jest potrzebna ? Bo wczoraj montowałem skrzynię i akurat ten dekielek odkręciłem i żadnej przegrody nie było ;/