Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Naprawa Fotel Skrzypiący - Oparcie - Vb

Guest gadzeto
 Share

Recommended Posts

• 1 year later...

witam

Dzis próbowałem sie również zastosować do porady niestety moje fotele sa inne, mianowicie mają regulację ledzwiową, wygląda to tak jakby na czterech sprężynkach wisiał plastik który podczas ustawiania skrzywia sie bądź prostuje, spróbowałem zmoczyc wd40 owe sprężyny może troche ucichna chociaz podczas próby tak nie było, musi tam coś innego skrzypieć.

pozdrawiam

• 9 months later...

Widzę, że ktoś odświeżył stary temat skrzypiącego fotela.

Rzeczywiście porada jest OK, ale odnosi się do foteli bez bocznych poduszek. Budowa oparcia fotela z poduszkami jest zupełnie inna. Tutaj za skrzypienie odpowiedzialne są sprężyny znajdujące się po bokach fotela na wysokości około 10-30cm poniżej zagłówka.

U mnie pomogło spryskanie tych sprężyn WD40 i od ponad roku mam spokój, a skrzypienie naprawdę było już nie do wytrzymania.

• 4 weeks later...
Guest blinkus
Widzę, że ktoś odświeżył stary temat skrzypiącego fotela.

Rzeczywiście porada jest OK, ale odnosi się do foteli bez bocznych poduszek. Budowa oparcia fotela z poduszkami jest zupełnie inna. Tutaj za skrzypienie odpowiedzialne są sprężyny znajdujące się po bokach fotela na wysokości około 10-30cm poniżej zagłówka.

U mnie pomogło spryskanie tych sprężyn WD40 i od ponad roku mam spokój, a skrzypienie naprawdę było już nie do wytrzymania.

A możesz napisać jak sie dostałeś to tych sprężyn? trzeba wyciągać fotel czy mozna sie dostać jakos od spodu?

Guest Sebastian BDG

U mnie w fotelu jest poduszka powietrzna, podparcie lędźwiowe, podgrzewanie oraz utrudniająca pracę skórzana tapicerka. Fotele strasznie piszczą, dziś rozbierałem i nie za bardzo widać gdzie to piszczy, bo w ogóle słaby jest dostęp. Jakby miał ktoś zdjęcie takiego fotela wewnątrz, albo dokładnie wytłumaczył gdzie psiknąć, aby zamilkł, to będę wdzięczny.

• 1 month later...

Jak ściągnąć te plastiki, w które wmontowany jest zagłówek? Potrzebuje ściągnąć całą tapicerkę i nie chcę czegoś urwać.

• 2 weeks later...

to może ja się tu podepnę...

Materiał od oparci kierowcy z tyłu nie jest "zapięty" na ten plastikowy pasek.

Próbuje go tam wciskać, obracać , zahaczać i nic.... nie mam pojęcia jak to spiąć

Poradzi ktoś, lub precyzyjnie wyjaśni

• 5 weeks later...
Guest serpens

A mi zgrzyta siedzisko fotela kierowcy. Nie wiecie koledzy jak te nieprzyjemne dźwięki usunąć?? Wydaje mi się że to skrzypi prowadnica od układu podnoszącego i opuszczającego fotel w pozycji góra dół. A i jeszcze jedno. Czy ktoś z was wie jak zsunąć obicie siedziska fotela kierowcy?? Nam w nim nały dołeczek i chcę ten ubytek uzupełnić gąbką..

Z góry dzięki :)

Tu masz poradę jak usunąć skrzypienie fotela

http://vectraklub.pl/index.php/advices/pokaz/72

A co do obicia fotela, jest ono zakończone plastikową "opaską", którą wciska się w stelaż fotela, wystarczy to zsunąć na dół i masz luźna tapicerkę.

• 3 weeks later...
Guest marioworo

Wiatm

Wie ktos moze jak zamontowac regulacjie oparcia fotela pasazera(duze pokretlo), wymontowalem bo potrzebowalem skleic uchwyty bocznej oslony wszystko zalozylem spowrotem ale nie moge wlozyc takiego plastiku okraglego wraz z jakims metalowym elementem od drugiej strony fotela przez co tylko strona od drzwi sie podnosi i opuszcza.

Pozdrawiam

• 1 year later...

Jeśli chodzi o vectre po lifcie to jak usuwanie skrzypiącego fotela wygląda?

U mnie skrzypi około 20 cm niżej od zagłówka, jak to zlikwidować?

Edited by Beny_ns

• 3 weeks later...

Porada kolegi u mnie się sprawdziła. Zrobiłem tak samo jak w opisie:

- odpięcie tapicerki

- podłożenie gąbki czy tam pianki i jej podklejenie

Fotel już nie piszczy nic :D

Stawiam Piwko :D

• 1 month later...
  • 1 month later...

Nie wiem jak wam, ale linki z pierwszego postu przestały działać :(

Mi też nie działa. Czy ktoś naprawiał podparcie lędźwiowe w fotelu z poduszką? Z tyłu za bardzo nie da się ściągnąć tapicerki fotela!? Na siłę nic nie robię bo mi poduszka jeszcze wywali...

Już zrobione.

Edited by remlen

• 3 weeks later...

Dzisiaj doszedlem skad bierze sie dziwny chalas stukanie metalu jakby blaszki podczas nierownosci na drodze :/ przyczyna jest w fotelu od pasazera jak stukne reka w oparcie to w srodku cos dzwoni jakis metal :/ zaczyna mnie to juz wkurzac :) otwieralem wczesniejsze linki porady i nie otwiera sie str nie ma :(, co mozna zrobic jak sie dostac do srodka oparcia i usunac przyczyne ??? a ma mfotel z poduszka ??

• 2 weeks later...

Dzisiaj doszedlem skad bierze sie dziwny chalas stukanie metalu jakby blaszki podczas nierownosci na drodze :/ przyczyna jest w fotelu od pasazera jak stukne reka w oparcie to w srodku cos dzwoni jakis metal :/ zaczyna mnie to juz wkurzac :) otwieralem wczesniejsze linki porady i nie otwiera sie str nie ma :(, co mozna zrobic jak sie dostac do srodka oparcia i usunac przyczyne ??? a ma mfotel z poduszka ??

witam. pomijając sprawę fotela kierowcy (skrzypienie i od niedawna ciche trzaski).żeby nie było monotonnie. z fotelem pasażera mam taki sam problem.

po uderzeniu ręką w oparcie słychać jakiś metaliczny dźwięk ,to samo podczas jazdy po naszych pięknych drogach - szczególnie w mieście. prawdopodobnie dochodzi z oparcia,

wykluczyłem wtyczki od poduszki pod fotelem. wychodziłoby że pękł naciąg poprzeczny w ramie fotela - jeżeli taki występuje .

nadmienię że regulacja oparcia jak i regulacja lędźwiowa działają OK.

podpinam się do pytania i proszę jeżeli ktoś miał z taką sytuacją do czynienia o pomoc.

ostatnio zrobiło się cieplej na dworze ,więc zabrałem się za sprawdzenie skąd bierze się dźwięk z fotela pasażera. ameryki nie odkryłem .to wyrobione prowadnice zagłówków. postąpiłem zgodnie z poradą i nastała cisza .

Edited by Jaackx

• 2 months later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Również proszę o poprawę linków

Mam ten sam problem, ze na wybojach albo gdy uderze lekko w tylne oparcie fotela pasażera, coś tam dzwoni... myslalem ze to luz na tych prowadnicach.Obkleiłem taśmą metalowe trzpienie, włożyłem ale nadal coś brzęczy na wybojach z tego fotela.

Proszę o poprawę linku jak ktos ma porade na dysku.

• 3 weeks later...