Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Roznica Miedzy Silnikami

malga
 Share

Recommended Posts

witam kolegow dieslarzy :D ja osobiscie mam vicki 1.6 pb,ale moj kolega ma dtl .moje pytanie brzmi czym rozni sie dtl od dti i dth, jesli jest to gdzies opisane to podajcie namary .w szukajke wpisywalem rozne kombinacje ale nic mi ne wyszukiwalo. zazwyczaj wylapywalo tylko dti i dth dzieki za odzew.ps skoro juz pisze to spytam o jeszcze jedno ostatno zaczol mu sie swiecic check ale tylko na kilka sekund jak jest zimny lub bardzo goracy zaswieci sie i zgasnie byl na kompie ale nic nie pokazal niby wszystko ok,ale te objawy napewno swiatcza o jakims niedomaganiu mechanik cos mu brzeczal ze podobno turbo za pozno sie wlacza :blink: ale ze wszystko narazie gra i zeby nie panikowal co o tym sadzicie . co nalezy obserwowac i na co zwrocic uwage?

Zatem sa tylko dwa rodzaje dwulitrowych diesli: DTL i DTH. DTI to poprostu nazwa silnika DTH naklejana z tylu na maske. DTL z kolei ma symbol DI. Obydwa sa 16 zaworowe i maja turbo tyle ze dtl jest slabszy - ma 82 KM, natomiast mocniejszy dth ma ich 101 i do tego jeszcze intercooler. A co do checka to musisz podac jakies nr bledow bo nikt nie jest jasnowidzem :) Skoro kontrolka sie zapalila to oznacza ze jakis blad musial wyskoczyc. Jedynie moge sie domyslac ze ze skoro kontrolka zapala sie na goracym silniku na postoju na chwile i potem gasnie to moze byc to cos zwiazane z podcisnieniem albo zaworem egr, u mnie wlasnie taki problem wystepuje. Ale to tylko taka spekulacja :)

wszystko jasne :D co zas sie tyczy checka komputer nic nie wykazal :blink: dlatego tez sam sie dziwie ze zapala sie i gasnie a w ecu nie ma sladu? naprowadzilem go na wszystko co podales pooglada i najwyzej pojedzie gdzies indziej na kompa i wtedy podam o co biega jeszcze raz dzieki

w szukajke wpisywalem rozne kombinacje ale nic mi ne wyszukiwalo

bo pełne nazwy to X20DTL i X20DTH - to by znalazło

Są jeszcze silniki Y20DTH (i chyba Y20DTR - nie jestem pewny, wpisuj w wyszukiwarkę)

Yyyy Y20DTR to nie znam :P Jest faktycznie jeszcze Y20DTH ale to prawie to samo co X20DTH, moc maja ta sama tylko ten pierwszy ma zdaje sie nowszy sterownik.

Dokładnie, Y22DTR też ma nowszy sterownik, silniki z 2001 roku... Zresztą Y20DTR i Y22DTR montowane były też do VC...

Y20DTH ale to prawie to samo co X20DTH, moc maja ta sama

KM to może i tyle samo ale Nm Y ma więcej.

No i norma emisji spalin - Y to Euro 3 a X Euro 2.

• 2 years later...

dobra odgrzebie trupa bo nie bede zakladac nowego tematu ...

ogolnie to pekł Mi blok w Moim 2.0 DTH i ogladam ze slaska na necie silniki to sa same DTL i tu tkwi Moje pytanie, czy jak wloze goly silnik z DTL to takze bede miec te 82km ?

tak Ja to rozumiem, Ja mam DTH ale z pęknietym blokiem i zastanawiam sie jak bym wlozyl gołego 2.0 DTL czy po tym zabiegu mialbym takze 82km ?

ps. a podeszedl by Mi 2.2 czy musialbym cols zmieniac w moim ?

różnica w mocy bierze sie w rożnicach osprzętu

także goły silnik możesz na pewno wziąć od DTLa

2,2 też może być ale za wiele to nie zmieni ;)

chyba że dorzucisz jeszcze nowy soft

Edited by hapko

czyli jezeli zamiast Mojego DTH wlozyl bym DTL zostawiajac IC i turbine to mialbym 100km ?

do tego potrzebujesz jeszcze sterownik od DTH