Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Padla Klima

Guest Irek34
 Share

Recommended Posts

Guest Irek34

Witam

Mam pytanko- czy mozna jakos sprawdzic poza ASO co oznaczaja kody bledow?

nie wlacza sie kompresor klimy a kody bledow to:

B3843 sym 05

P0530 sym 06

B3843 sym 02

nie mam pradu na kompresorze, ale kompresor jest sprawny a klima pelna, facet od klimy jak podlaczyl kabel na "krotko" do kompresora to odraz zaczal dzialac i lecialo zimne. czy wiecie co to moze byc??

Dzieki za pomoc.

Witam

Mam pytanko- czy mozna jakos sprawdzic poza ASO co oznaczaja kody bledow?

nie wlacza sie kompresor klimy a kody bledow to:

B3843 sym 05

P0530 sym 06

B3843 sym 02

nie mam pradu na kompresorze, ale kompresor jest sprawny a klima pelna, facet od klimy jak podlaczyl kabel na "krotko" do kompresora to odraz zaczal dzialac i lecialo zimne. czy wiecie co to moze byc??

Dzieki za pomoc.

B3843 - dotyczy czujnika jakości powietrza (sprawdź bezpiecznik FE8)

P0530 - czujnik ciśnienia klimatyzacji

Guest Irek34

ok dzieki, tylko jesze ktory to jest bezpiecznik- nie mam instrukcji :mellow:

• 2 months later...

kolego mam vc 2004 sprowadzoną czy można zdobyć kody błędów lub płytkę serwisową do auta, oraz instrukcję po polsku do 1,9 cdti,

• 2 years later...

Kody błędów znajdziesz tutaj ( http://www.elektronika.wsop.pl/porady/1#3 ), ale wcześniej musisz je ściągnąć z auta jakimś komputerem diagnostycznym.

Odgrzeje troszke temat.

Dzis po podłaczeniu do kompa wyskoczył :

"Czujnik jakości powietrza, przerwany obwód lub napięcie za wysokie"

Gdzie to badziewie zostało ukryte ?

Czy to nie bedzie gdzies kolo filtra kabinowego ?

Czy oznacza to uszkodzenie czy też moze gdzies cos nie styka na wtyczka/gniazdo ?

Ewentualnie jezeli do wymiany to prosze o jakiegos linka do tego badziewia lub fotkę jak to wogole wyglada.

Dziękuje.

• 5 years later...

podpowie ktos z tym czujnikiem jakosci powietrza? on jest chyba tam gdzie filtr przeciepylkowy po srodku auta? mam blad B3843 - Obwód czujnika jakości powietrza, napięcie za niskie czy wina lezy po stronie instalacji czy pewne ze czujnik uwalony? Jest duza roznica gdy on nie dziala?

• 2 weeks later...

jak włączam klimatyzację (automatyczna) to klima najpierw wygania ciepłe powietrze a potem daje zimne. do tego obciąża pracę silnika. co jest?

no pacz, czary jakieś...

A tak serio to serio pytasz? Bo w zasadzie to nie wiem o co pytasz...

To chyba normalne, że jeśli w przewodach/układzie wentylacyjnym jest ciepłe powietrze to musi ono najpierw wylecieć i kanały muszą się schłodzić żeby leciało zimne.

A zimne bierze się z tego, że załącza się sprężarka klimatzacji - napędzana jest silnikiem a więc obciąża go...

będąc na kompie mech. powiedział, że rurka od klimy powinna być zimna, u mnie nie była. klima na "0" lub "1" słychać szmer

• 4 weeks later...
  • 9 months later...

Panowie potrzebuje info odnośnie czujnika jakości powietrza, nie było go u mnie, dziś dolozylem bo była wtyczka ale on nie działa nie pojawia się opcja w klimatroniku, zaś w blokach pomiarowych jest, jak to aktywować czy opcom sobie poradzi proszę o pomoc 

• 2 months later...

witam po wymianie termostatu nie słyszęy jak załącza się kompresor klimy (wcześniej było odczuwalne jak załączało klime) i coś wogóle słabo odparowuje szyby?Czy mogli coś spieprzyć z klimą przy wymianie termostatu?