Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Led-y W Vc - Przewodnik

kalixt
 Share

Recommended Posts

ALOHA !!

Jako, ze zona dala mi godzine wolnego zajalem sie oswietleniem VC za pomoca diod LED.

Dotyczy VC GTS wer. Elegance

1. Ponizej diody, ktore mozna zalozyc:

Bagaznik oraz schowek - 2 diody C5W 42 mm

7bc27a057bd4e978.jpg

Lampka gorna, dwie czytania, dwie z tylu, tablica rejestracyjna oraz boczne migacze - 10 diod W5W

c3eb7b8ddecb0b61.jpg

2. Diody W5W mozna tez zalozyc zamiast postojowych, ale bedzie komunikat kompa o bledzie. Zamiast tego mozna zalozyc np. Philips W5W BLUEVISION

bbc108912c3e913fm.jpg

3. Mozna tez wymienic wszystkie zarowki z tylu na diody P21W - ale pewnie tez bedzie blad kompa....

364369332ab80525m.jpg

I to tyle...radze wymienic tylko w kabinie - jest klimatycznie ! Oraz tablice rejestracyjna....

a za Bluevision w postojówkach pieski nie łapią??

pewnie, że nie bo niby za co, przecież żarówki są "dopuszczone do ruchu"...BV stosuję już od ok. 4lat (i teraz też w VC)

Mozna tez wymienic wszystkie zarowki z tylu na diody P21W - ale pewnie tez bedzie blad kompa....

A czy ktoś już próbował wymieniać żarówki z tyłu? Ja chcę w swoim wymienić: pozycyjne, stop, wsteczne i kierunkowskazy.

I czy jest możliwość wykasowania z komputera informacji o przepalonych żarówkach?

A czy ktoś już próbował wymieniać żarówki z tyłu? Ja chcę w swoim wymienić: pozycyjne, stop, wsteczne i kierunkowskazy.

I czy jest możliwość wykasowania z komputera informacji o przepalonych żarówkach?

podejrzewam, że techem w BC możesz wyłączyć opcje o żarówkach i założyć ledy

UWAGA !

Jak macie fure juz ponad 3 lata sprawdzcie tylnie zarowki od kierunkowskazow ! U mnie zeszla cala farba i migaly na bialo - musialem kupic nowe.....

A w srodku mam tak (slaba fotka i nic nie widac :()

http://img166.imageshack.us/my.php?image=photo0109cg0.jpg

UWAGA !

Jak macie fure juz ponad 3 lata sprawdzcie tylnie zarowki od kierunkowskazow ! U mnie zeszla cala farba i migaly na bialo - musialem kupic nowe.....

A w srodku mam tak (slaba fotka i nic nie widac :()

http://img166.imageshack.us/my.php?image=photo0109cg0.jpg

Diody wsadza, a lusterko jak z ery kamienia lupanego :P

Nie wazne jakie lusterko, ale czyje odbicie ! W tym wypadku moje wiec wszystko gra !

Kali - szpaner (lusterko, lampki w drzwiach)

No wlasnie dziwne....bo powinna gasna od razu, bo diody sie nie sciemniaja....a mi sie jednak wydaje, ze sie sciemnia....nie wiem o co chodzi, ale chyba ktos tu sciemnia...ale wyglada fajnie (dla wszystkich oprocz zony).....

• 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
Po dłuższym czasie użytkowania śmiało mogę polecić ledy ;) Bagażnik, schowek i tylna rejestracja genialnie wyglądają wieczorem.

potwierdzam bagażnik i tylną rejestrację b015.gif ...zamawiam i ja

potwierdzam bagażnik i tylną rejestrację ...zamawiam i ja

Z tyłu zmieniłem ostatnio na żarówki tego typu : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=257885616 <<< --- jedna duża dioda ale świeci niesamowicie :D Troche droższa ale warto moim zdaniem.

Przy kupnie są do wyboru C5W albo C10W, te drugie mocniej świecą rzecz jasna ;)

Guest Kristover
Bagażnik oraz schowek - 2 diody C5W 42 mm

Rozumiem że te diody byłyby dobre http://www.allegro.pl/item257873549_rurkow..._diod_led_.html?

A może zrobić tak jak ma Shaqal czyli w bagażniku C10W?

Czy diody C5W i W5W różnią się tylko kształtem?

Rozumiem że LEDy wchodzą na oryginalnych mocowaniach i nie ma żadnych przeszkód w montażu: inne napięcie itd.

Edit:

Ile najlepiej miałoby się znajdować diod w żarowce?

Do podświetlenia tablice też LEDy o długości 42mm?

Edited by Kristover

A może zrobić tak jak ma Shaqal czyli w bagażniku C10W?

Czym się różnią diody C5W i W5W??

Rozumiem że LEDy wchodzą na oryginalnych mocowaniach i nie ma żadnych przeszkód w montażu: inne napięcie itd.

C5W czy C10W to rurkowe, takie jak podałeś w aukcji, 5 czy 10 to tylko różnica mocy :D Musisz też wybrać odpowiednią długość ;)

W5W to żarówka taka jak postojówka, są tylko w wersji 5W więc tu wybór jest tylko jeden.

Edited by shaqal

• 2 weeks later...

a ja na razie założyłem wszędzie philips blue vision tj. 4szt. + 2szt. lampki (podsufitka) przód i tył oraz podświetlenie tablicy rejestracyjnej i jestem w 100% zadowolony...postojówki BV mam od początku

Dla porównania fotka z podświetlenia rejestracji: lewa żarówka zwykła, prawa BV

arwkirejestracjazwykaibci0.jpg

Guest Kristover

Wymieniłem podświetlenie tablicy na LED-y. Wszystko fajnie ale: gdy zamykam samochód to podświetlenie gaśnie ale przez jakieś 30s co 6(kilka sekund)sekund na chwilę mignie podświetlenie tablicy. Wg. mnie jest to spowodowane tym że dochodzi jeszcze prąd który dla żarówki był niewystarczający a dioda już go wykorzystuje. Żarówki są takie http://www.allegro.pl/item256953522_postoj...ne_rabaty_.html

Ja nie LED-owy jakiś jestem; przyszły mi też do schowka i bagażnika założyłem, ale nie podobało mi się i są stare z żarnikiem.

Edited by Kristover

A może ktoś chce pójść na całość z tymi diodami :)

http://led-advance.com/coppermine/thumbnails.php?album=1

Sorry za uszczypliwość. Choinkę to ja mam w domu pod koniec grudnia. Ale wolność Tomku ....... .

Sorry za uszczypliwość. Choinkę to ja mam w domu pod koniec grudnia. Ale wolność Tomku ....... .

Dla wyjaśnienia, mi też to się nie podoba, ale podałem linka, bo takiego znalazłem, a może jednak komuś przypadnie do gustu.

Podobnie z wydechami w innym temacie, przedstawiam różne propozycje, choć nie każda mi się widzi.

Edited by Callun

Ma ktoś odpowiedź na ten problem?? Post #20 http://forum.vectraklub.pl/index.php?s=&am...st&p=505178

W VC tak będzie, podejrzewam, że cała elektronika jeszcze "żyje" przez ten czas i dlatego diody dostają jakieś impulsy, dlatego "błyskają" przez te 20 czy 30 sekund, w starszych autach nie ma tego objawu.