Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Abs W Va C20ne > >> Skromne Pytanie

Share

Recommended Posts

Witam od jakiegoś czasu coś mi grzechocze z tyłu podczas jazdy ,

pewnego dnia czyli wczoraj postanowiłem sprawdzić co mi tam grzehocze ale po prawie trzech godzinach spędzenia pod autem przyczyny nie znalazłem oprócz linki od hamulca ręcznego która wali o belkę zawieszenia ! ale chyba jednak to nie to grzechocze , ale temat jest inny zaciekawiło mnie to iż tylna lewa piasta ma podłączony kabelek domyślam się że to do czujnika ABSu , wszystko było by w porządku gdy spojrzałem na tylną prawą piastę tam niestety nie ma miejsca na podłączenie wtyczki ? co to jest normalne że tylko podłączenie ma lewa piasta , czy właśnie odkryłem że ktoś zrobił na sztukę auto do sprzedaży , po przekręceniu na zapłon , kontrolka poduchy i ABSu za chwile gaśnie , według mnie ABS działa ponieważ ma do wymiany klocki z przodu bo nie równo biorą dzięki temu odczuwam działanie ABSu na pedale jak i słysząc jak chrobocze hehehe , czy ktoś kto mi to konkretnie wyjaśni ,

Guest jaczylibodzio

No to ja obstawiam ze to bylo wlasnie tak robione jak piszesz. U mnie jest ABS na obydwu kolach z tylu.

skoro jednak potwierdziły sie moje przypuszczenia to dlaczego kontrolka ABSu gaśnie i działa ok , tak mi sie przynajmniej zdaje że jeśli jeden z czujników jest nie podłączony to ABS nie powinien działać prawidłowo

Guest PatrykVA

jeśli nawet jeden czujnik jest odłączony to kontrolka ABS musi się palić chyba ze ktoś był jakimś magikiem :D:D

bredzę wkurzyłem się , przekręcam na zapłon palą sie kontrolki , po chwili gaśnie od poduchy za chwile od ABSu , wiem tez że mam do wymiany przednie klocki , bo nierówno bierze i czasem przy wyhamowaniu już potrafi zgrzytnąc ABS , jakim cudem dział bez jednego czujnika ? ? ?

Guest jaczylibodzio

Sprawdz bledy ABSu... moze tam cos znajdziesz. Porady znajdziesz na forum jak wywolac kody usterek, oraz jak je czytac.

Ja myśle ze można to obejsc! Czujnik to jest (z tego co słyszałem wczesniej na forum) metalowy bolec. Sam miałem problem z klickami z przodu, zjechaly sie do konca a czujniki nie pokazały problemu. Mysle ze wystarczy zewrzec dwa kabelki ktore idą do czujnika i komputer odbiera to jako obwod sprawny. Czyli ktoś gdzieś zwarł razem kabeli a czujnika nie podłaczył. Sprawdz lepiej czy nie ma gdzieś odcietych kabelków ;)

• 2 weeks later...