Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Klakson

Guest toshiro
 Share

Recommended Posts

Guest toshiro

Witam Was.

Znowu mam problem z moja Vectra, ale to glownie z mojej winy.

Jakis czas temu kupilem w markecie odswiezacz do klimy itp.

Spryskalem nim nawiewy od srodka czyli wlozylem wezyk i psikalem i wyciagalem.

Niestety to byl moj pierwszy raz i za duzo psiknalem i piana zamienila sie w wode i tam zostala.

Ale teraz juz wyschlo i wyszlo szydlo z worka.

Mianowicie cos zepsulem w elektryce przez to psikanie bo ta woda/plyn ociekal z kratek nawiewow i NIE MAM KLAKSONU.

Dodam, ze przed psikaniem to dwa przyciski na kierownicy od klaksonu normalnie dzialaly, a teraz naciskam oba przyciski i cisza :( :( :(

Co mam sprawdzic, co zrobic zeby miec klakson?

r63 to nie bezpiecznik tylko przekaźnik (wyciąga się go chyba normalnie pociągając) - tyle, że nie wiem czy on odpowiada za klakson, czy za ten brzęczyk od włączonych świateł

Guest toshiro
r63 to nie bezpiecznik tylko przekaźnik (wyciąga się go chyba normalnie pociągając) - tyle, że nie wiem czy on odpowiada za klakson, czy za ten brzęczyk od włączonych świateł

CZyli jesli mam sprawny bezpiecznik 10 to co teraz mam sprawdzic, bo chcialbym miec klakson

Sprawdz przkaznik , ten ktory jest w skrzynce z bezpiecznikami, Ja wlasnie mialem spalony przekaznik.

Wystarczy przelozyc na chwile ten ktory jest obok jest identyczny i sprawdzic czy to przekaznik!

Guest toshiro

Glupie pytanie.

Ale jak sie wyciaga ten przekaznik?

Wiem jak sie wyciaga bezpieczniki, ale boje sie ze cos spi...rze probujac ten bezpiecznik wyciagnac.

Moze ta piana ktora miala wyczyscic klime dotarla do przekaznika i spalila go?

Guest piodebsk

Witam raczej ciezko zeby ta woda z piany uszkodzila ci przekaznik ale wszystko mozliwe sprobuj posluchac czy przy nacisnieciu na kierownice nie slychac takiego cichego klikniecia jak tak to znaczy ze kierownica ok i na przekaznik sterowanie idzie wtedy wina przekaznika lub sygnalu bez kontrolki i niewielkiej wiedzy ciezka sprawa nie pamietam czy w b jest sygnal jedno czy dwu stykowy ale najlepiej sprawdzic kontrolka przy sygnale jak dwustykowy to do jednego podlaczyc krokodylek a kontrolke do drugiego jak jedno stykowy to krokodylek do masy a kontrolke do styku i jedna osoba naciska kierownic a druga patrzy czy kontrolka swieci jak tak to wymieniasz sygnal jak nie to bezpiecznik,przekaznik,kable i polecam elektryka a przekaznik jak wiesz ktory to lapiesz u gory i lekko poruszajac na boki ciagniesz do siebie i patrz na napisy na deklu jak sa zeby zalozyc tak samo bo zdarza sie ze mozna sie pomylic. :D

mam taką samą viki ale u mnie to poważniejsza sprawa bo pękła mi taśma w kierownicy może u Ciebie też pękła a piana to zbieg okoliczności. Mam nadzieje że tylko przekaźnik bo to owiele prościej wymienić :D Powodzenia

Guest toshiro

A moze to faktycznie wina tej tasmy w kierownicy?

Bo jak jezdze bez radia itp i przy zakretach kierownica mi piszczy lekko.

Wiec podejrzewam ze to tasma.

A tak apropos. Jakie zadanie pelni ta tasma? Co ona przekazuje?

• 2 weeks later...
Guest toshiro

Czy wszystkie przekazniki w kabinie sa takie same? Chodzi o to ze chce sprawdzic czy przekaznik klaksonu u mnie dziala czy moze cos innego sie zepsulo.

Bo nie mam teraz w ogole dzwieku / klaksonu :/

A sprawdzałeś czy nie rozłączył się Tobie sam kabel przy klaksonie (za zderzakiem)? Najlepiej to widać po zdjęciu grila. Ja tak miałem już 3 razy, jest tam niby zatrzask ale mi sie wypinał więc go zakleiłem. Tak jak koledzy wyżej pisali, sprawdź czy słychać takie jakby kliknięcie przy naciskaniu sygnału na kierownicy.

Czy wszystkie przekazniki w kabinie sa takie same?

przecież almal napisał:

Wystarczy przelozyc na chwile ten ktory jest obok jest identyczny

te dwa są takie same - reszta może się różnić

Guest toshiro

Witam wszystkich.

Postapilem tak jak mowiliscie. Zamienilem przekaznik i DZIALA.

Czyli ten przekaznik R63 sie spalil albo szlag go trafil.

Orientuje sie ktos ile kosztuje taki nowy przekaznik w ASO?

A moze kupic uzywke z jakiegos zloma?

• 3 weeks later...
Witam wszystkich.

Postapilem tak jak mowiliscie. Zamienilem przekaznik i DZIALA.

Czyli ten przekaznik R63 sie spalil albo szlag go trafil.

Orientuje sie ktos ile kosztuje taki nowy przekaznik w ASO?

A moze kupic uzywke z jakiegos zloma?

Mialem ten sam problem w ostatni weekend i padl mi wlasnie ten sam przekaznik.

U kolegow z VU znalazlem rozpiske bezpiecznikow i przekaznikow.

http://212.87.231.90/vu/dzialy/porady/bezpieczniki.html

mam nadzieje, ze sie przyda a kolezanki i koledzy z VU nie podniosa larum.

pozdrawiam

• 2 months later...
Guest szkielko

Witam.

Mam taką prośbę czy ktoś by mógł zrobić zdjęcie klaksonu u siebie pod maską, chodzi o to w którym miejscu on się znajduję. Ostatanio miałem stłuczke i nie jestem pewnien czy przypadkiem go nie zgubiłem :(

Dziekuje z góry.

mniej więcej za halogenem od strony pasażera.

między zderzakiem a sankami zawieszenia.

fotki nie mam niestety

skoro go nie zamontowali - to chyba tak ;)

a jak odbierałes to nie zwróciłeś uwagi czy sygnał był ?

Guest szkielko
skoro go nie zamontowali - to chyba tak ;)

a jak odbierałes to nie zwróciłeś uwagi czy sygnał był ?

No wlasnie nie sprawdzilem, dopiero dzis sie zorienowalem, 2tyg po naprawie. No nic jade jutro do niech i muszą mi zrobic bo za tydz mam przeglad techniczny ;/

Dzieki za odpowiedzi

• 9 months later...
http://www.f4a.eu/uplGRA/11916028196147.JPG

Tak wyglądało auto po stłuczce, wiec to chyba mozliwe ;(. To teraz mam takie pytanie. Samochod robiłem w warsztacie bezgotowkowo, czy jak do nich pojade i im powiem zeby zrobili mi go wstawili to muszą sie zgodzic?

witam.

jak też nie miałem sugnału, i tak samo wcześniej odgrzybiałem klimę. Sprawdziłem bezpieczniki i był ok. biegnąć śladem wcześniejszych postów wymontowałem przekażik od sygnału dzwiękowego, był niesprawny. Rozmontowałem go, w środku był płyn odbrzybiający klimę. Osuszyłem go i przedmuchałem. Zmontowałem i działa. SYGNAŁ jest

• 1 year later...

Żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego tematu, napiszę tutaj.

Dzisiaj zauważyłem, że nie działa mi klakson. No to zabrałem się do szukania przyczyny. Przód auta do góry i sprawdzanie kostki i syrenki. Na krótko działa, no to jedziemy dalej, do kostki nie dochodzi prąd. Następna rzecz bezpiecznik, sprawdzony, sprawny, przekaźnik to samo. Jak przycisnę przycisk na kierownicy to słychać cykanie przekaźnika. Co to może być? Taśma? Moim zdaniem nie, bo wtedy by nie było przejścia od przycisku do przekaźnika. Dodam, że stało się to chyba po montażu MIDa. Możliwe, żebym coś uwalił przy taśmie? VB X16XEL

Jak przycisnę przycisk na kierownicy to słychać cykanie przekaźnika

Jeśli cyka przekaźnik to brakuje połączenia z niego do klaksonu.

Z pinu "87" przekaźnika leci przewód czerwono-brązowy 1,5mm2 do złącza X2 pin 3, a z niego taki sam do złącza klaksonu.

Ewentualnie Masz coś z masa do klaksonu, lub zaśniedziałe styki przekaźnika