Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Odgrzybienie Klimy Va

Recommended Posts

Witam ponownie szanownych forumowiczów. Szukałem parę razy tematu odgrzybienia klimatyzacji w vectrze A. Ładnie jest to opisane w vectrze B ale sęk w tym, że budowa klimy trochę się różni w obu wersjach.... ;(

KONKRETNIE chodzi mi o to, że zakupiłem środek (podobno bardzo dobry i popularny w serwisach zajmujących się klimą) i chciałbym się zabrać za odgrzybienie wnętrza pojazdu. Zaczyna nieprzyjemnie pachnieć z dmuchawy i nie wiem jak się do tego zabrać ? Może szanowni forumowicze ktoś to robił ? może zapoda jakieś fotki ? Nie chciałbym czegoś skopać i popalić instalacji, w razie gdyby płyn się dostał do wnętrza kanałów dolotowych.... Proszę o pomoc, dzięki :unsure:

Guest diesel 1.7

Szkoda że nie podałeś jaki to środek kupiłeś ponieważ są różne.

Ja np. miałem taki w sprayu włączało się auto, klimę, nawiew wewnętrzny, spray odbezpieczyłem i położyłem z tyłu na podłodze no i tak przez 10 min aż cały środek się wypsikał.

Lecz są też pianki i trzeba je ładować poprzez kanał powietrzny ( wyjmując filtr pyłków jeśli taki jest ) poprostu wlewa się całą piankę do kanału włączasz nawiew przy włączonej klimie i nawiewie.

Jeśli masz taką piankę, poszukaj na Allegro w dziale auto części, tam widziałem u sprzedawcy instrukcję do tego preparatu.

Ja np. miałem taki w sprayu włączało się auto, klimę, nawiew wewnętrzny, spray odbezpieczyłem i położyłem z tyłu na podłodze no i tak przez 10 min aż cały środek się wypsikał.

Lecz są też pianki i trzeba je ładować poprzez kanał powietrzny ( wyjmując filtr pyłków jeśli taki jest ) poprostu wlewa się całą piankę do kanału włączasz nawiew przy włączonej klimie i nawiewie.

Jeśli masz taką piankę, poszukaj na Allegro w dziale auto części, tam widziałem u sprzedawcy instrukcję do tego preparatu.

Dzięki ! Kupiłem piankę w sprayu z długą końcówką. Podobna spokojnie wystracza na 2 auta. Sęk w tym, że nie mam filtra pyłkowego w mojej viki- bo viki A nie miały czegoś takiego. I nie wiem dokładnie w które miejsce psiknąć ?

jak wpuścisz piankę i włączysz nawiew to ci sie pianka po wnętrzu autka będzie latać, trzeba poczekac 10 min zeby pianka z nawiewów sie rozpuściła i wtedy włączyć nawiew.

jak wpuścisz piankę i włączysz nawiew to ci sie pianka po wnętrzu autka będzie latać, trzeba poczekac 10 min zeby pianka z nawiewów sie rozpuściła i wtedy włączyć nawiew.

Ale te piankę mam psiknąć w nawiewy wewnętrzne ? Te z lewej i prawej oraz dwa na środku ? Nie czaję, w instrukcji tego środka jest napisane, że psikać w otwór wlotowy powietrza do klimy a nie wylotowe Już sam nie wiem jak ją odgrzybić ? Proszę o odzew, może ktoś już to robił ?

Ale te piankę mam psiknąć w nawiewy wewnętrzne ? Te z lewej i prawej oraz dwa na środku ? Nie czaję, w instrukcji tego środka jest napisane, że psikać w otwór wlotowy powietrza do klimy a nie wylotowe Już sam nie wiem jak ją odgrzybić ? Proszę o odzew, może ktoś już to robił ?

na stronie http://www.vectraklub.pl/porady/2-dezynfekcja_klimy.htm jest porada klubowa i według niej postępuj, oczywiście parę rzeczy musisz dostosować do swojego typu autka

Ja bym nie wyciągał wentylatora tylko ustawił na maksymalne obroty.

Edited by gizbern

Hej !!!

Już wiem w jaki sposób się odgrzybia klimę w viki A i B. Podpatrzyłem u mechaniora i popytałem. Jutro zapodam fotki z odgrzybiania mojej VIKI A. Myślę, że już to opanowałem i faktycznie efekt jest murowany. Tak więc panie i panowie, służę radą w tej sprawie. Jak już napisałem - jutro fotki

Witam ! Mam już fotki ale nie mogę ich wrzucić ;( Pisze, że nie da rady wstawić, tylko 29.3 KB wolnych- śmiech, mogę zmienić rozmiar fotek, ale przy 5 sztukach to kicha, czy drodzy administratorzy nie możecie na to zaradzić ? ;)

• 11 months later...
Guest Hamster
Witam ! Mam już fotki ale nie mogę ich wrzucić ;( Pisze, że nie da rady wstawić, tylko 29.3 KB wolnych- śmiech, mogę zmienić rozmiar fotek, ale przy 5 sztukach to kicha, czy drodzy administratorzy nie możecie na to zaradzić ? ;)

Sorki, że odkopuję, ale teraz mi się to przyda :D .

Mógłbyś napisać jak to zrobić w VikiA? Czy psikać do kratek wszystkich i pod silniczek co jest pod wycieraczkami?

PS. Fotki możesz do woli wrzucać pod ten adres http://imageshack.us/ i je podlinkuj tutaj potem.

Edited by Hamster

Sorki, że odkopuję, ale teraz mi się to przyda :D .

Mógłbyś napisać jak to zrobić w VikiA? Czy psikać do kratek wszystkich i pod silniczek co jest pod wycieraczkami?

PS. Fotki możesz do woli wrzucać pod ten adres http://imageshack.us/ i je podlinkuj tutaj potem.

Kupujesz preparat CRC, to to co proponowałem w innym poście niedawno. Koszt około 20 zł + wysyłka. Jest bardzo dobry i wydajny ! Później kolejno:

1. macha w górę (auto musi być na chodzie)

2. klima włączona + dmuchawa na 4 stopień (nastawiona na zimne)

3. otwierasz wszystkie kratki powietrza we wnętrzu pojazdu

4. ten plastyk z podszybia w górę ( od strony silnika)

5. jak masz filtr pyłkowy to wywal go na czas odgrzybiania

6. jak już zdejmiesz, to widzisz wirujący wentylator

7. psikasz na plastykowe łopatki kręcącego się na maxa wentylatora

8. jak psikasz to robi się piana jak przy goleniu (i ładny zapach tego preparatu)

9. stopniowo wentylator sobie pobiera pianke

10. odczekasz ok. 10 minut

11. po tej operacji, plastyk na swoje miejsce

12. macha na dół

13. stopniowo zmniejszasz nawiew do zera

14. wyłączasz klimę

15. pijesz piwko i częstujesz mnie piwkiem ;)

• 4 weeks later...
Guest ne1ghby

Ja u siebie zastosowałem 2 preparaty:

1. firmy Nigrin za 24zł - włączamy klimę na maxa na obiegu wewnętrznym, odbezpieczamy spray i stawiamy go pionowo za fotelem kierowcy i opuszczamy auto na 10minut. Preparat uwalnia się z puszki przez zawór przez ok. 8 minut i krązy razem z oiegiem wewnętrznym. Po wszystkim należy wytrzeć dywanik/gumę za kierowcą bo jest mokra od preparatu.

2. ponadto użyłem preparatu w sprayu który aplikuje się długą rurką bezpośrednio do wewnętrznych kratek w kabinie. Ja dmuchawę ustawiłem na 2-3 stopień, bo jak na maxa to piankę wywala z kratek, a nie o to chodzi.

Efekt jest ok. bo nic nie śmierdzi i leci przyjemne powietrze z nawiewu.

Mi gość odgrzybiał na wył. nawiewie. odczekał trochę i dopiero włączył nawiew razem z klimą, może są różne metody i sposoby, może połączyć oba :D

P.S. tu ciekawy przypadek, środek zżarł kratki wentylacji, a specjalny do odgrzybiania hmm http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=55888&hl=

Może są różne sposoby ale z tego co się orientowałem, to z reguły wpuszcza się preparat z aplikatorem we WLOT powietrza. Nie wiem, ale na logikę, to jak ktoś kiedyś pisał, jak wpuścił do kratek, to płyn wleciał mu kanałami i gdzieś coś zrobiło zwarcie. U nas serwisy robią, tak jak pisałem.....