Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Piszczące Zawieszenie - Porada

hanek
 Share

Recommended Posts

witam serdecznie...odtatnio zauwazylem ze gdy jade to przednie zawieszenie mi tak denerwujaco piszczalo, od razu mozna bylo poznac ze to nie amortyzatory. i znalazlem dobra rade moze sie to komus przyda...zaopatrzylem sie w strzykawke z igla i jakis olej ale taki rzadki ktory przeplynie przez igle( w moim przypadku to byl olej od maszyny do szycia). tak wiec sciagnalem przednie kola i zabralem sie do pracy...we wszystkie gumy (u mnie byly trzy taki wachacz na drązku kierowniczym i dwa byly nizej nie znam dokladnie nazwy tego) OPRÓCZ PRZEGUBU!!! wstrzyknalem troszke tego oleju. po tym wzystkim wybralem sie na przejazdzke i okazalo sie ze problem znikł. od tamtego czasu spokuj zadnego piszczenia....postanowilem taki temat napisac moze komus sie przyda w moim przypadku pomoglo:) pozdrawiam wszystkich serdecznie!

a co powiesz na to , z tyłu słychać jakby blacha była gdzieś nie dokręcona taki metaliczny dżwięki słychać , a wszystko jest w porządku , na początku myślałem że to symerbloki ale oba zostały w belce wymienione , więcej pomysłów nie mam a to co tam gdzieś lata dobija mnie kure....

a co powiesz na to , z tyłu słychać jakby blacha była gdzieś nie dokręcona taki metaliczny dżwięki słychać , a wszystko jest w porządku , na początku myślałem że to symerbloki ale oba zostały w belce wymienione , więcej pomysłów nie mam a to co tam gdzieś lata dobija mnie kure....

kurde nie wiem co to moze byc...a moze rura wydechowa? poluzowala sie albo cos i lata? nie wiem przyjacielu:(

kurde nie wiem co to moze byc...a moze rura wydechowa? poluzowala sie albo cos i lata? nie wiem przyjacielu:(

Dokładnie o tym samym pomyślałem.

Albo tłumik, albo osłona tłumika środkowego sie poluzowała. ;)

Edited by Dominiks

Dokładnie o tym samym pomyślałem.

Albo tłumik, albo osłona tłumika środkowego sie poluzowała. ;)

nie wiem jak fachowo sie te gumki nazywaja co trzymaja tlumik ale mozliwe ze ktoras sie zerwala....skoro dominiks mysli tak samo jak ja, ze to tlumik to raczej chyba to ale to trzeba sprawdzic. Pozdrawiam:)

Guest piodebsk

witam jak wszystkie oslony przy tlumniku masz ok to sprobuj jeszcze na kanale poruszac samym tlumnikiem moze sie konczy i w nim cos stuka w srodku czesto sie zdarza.

• 2 weeks later...
Guest stonka

ja mam podobnie piszczy mi cos na dołkach po prawej stronie od kierowcy ztyłu i juz sam nie wiem co to jest napewno nie rura ani nie tlumnik. Ale wiem co moze jeszcze piszczec, w VC piszczy tylnia klapa sa tam takie dwa gumowe cycki pokrec nimi a jak nie to pokrec bolcami na dole :) powodzeni i mam nadzieje ze piszczenie minie u mnie nie minelo mam zamiar wym ienic amortyzatory bo i tak do wymiany. Pozdrawiam

jak już wcześniej wspomniałem coś mi brzęczy , do dziś nie stwierdziłęm co , spawałem ostatnio tłumik i ruszałem czym się da , nawet podłożyłem gumę pod linki od ręcznego ale nic to nie dało , dalej brzęczy jak wspomniał przedmówca u mnie tez bardzie to słychać z prawej strony ,

osłony tłumików są przykręcone i nie ma mowy aby to od tego , gumy - wieszaki tłumików są całe , na diagnostyce wszystko wychodzi sztywne jak z fabryki , jestem bezsilny już , nawet teraz doszło do tego że nawet jak wolno jadę ( małe dołki , kostka brukowa , jakieś nierówności to słychać to brzęczenie) amory przykręcone więc je wykluczam , bujanie autem na boki tez nic nie daje aby to zlokalizować , wcześniej miałem przedliftową A tam takich problemów nie miałem , zraziłem się do vectry już.... chyba sie rozstaniemy na jesień

marniu79 moze cos w szczekach hamulcowych piszczy? nie wiem trzebaby naprawde wszystko po kolei posprawdzac.... ja tez tak szybko nie doszedlem co mi piszczy...pozdrawiam

• 2 weeks later...
Guest axton
marniu79 moze cos w szczekach hamulcowych piszczy? nie wiem trzebaby naprawde wszystko po kolei posprawdzac.... ja tez tak szybko nie doszedlem co mi piszczy...pozdrawiam

Hm mozliwe ze sa to juz zardzewiale sprezyny tlumika jak dobrze zbaczysz to napewno nie sa w najlepszym stanie taka sprezyna to koszt jakies 3 zl, proponuje tez wymienic gumy wieszaki do tlumika na nowe a przed zalozeniem wyczyscic dobrze uchwyty na gumy z rdzy jezeli takowa sie znajduje lub osad, ja bede robil tak tylko teraz pytanie czy jak posmaruje to smarem delikatnie jakims to nie bedzie problemu ? Zeby to zakonserwowac w jakis spsob...

bredzę panowie nie uwieżycie , całą przyczyną okazał się brak blaszki od klocków hamulcowych z tyłu , blaszka przerdzewiała i się rozleciała , w lewym zacisku było ok a w prawym nie było blaszki , poza tym widząc jakie cienki mam kloczuszki wymieniłem na nowy komplecik wraz z zestawem naprawczym w postaci nowych bolcy i tych blaszko - sprężynek , teraz delektuje się komfortem jazdy ,

Hanek patrzyłem wszytko tylko nie zaciski heheh

bredzę panowie nie uwieżycie , całą przyczyną okazał się brak blaszki od klocków hamulcowych z tyłu , blaszka przerdzewiała i się rozleciała , w lewym zacisku było ok a w prawym nie było blaszki , poza tym widząc jakie cienki mam kloczuszki wymieniłem na nowy komplecik wraz z zestawem naprawczym w postaci nowych bolcy i tych blaszko - sprężynek , teraz delektuje się komfortem jazdy ,

Hanek patrzyłem wszytko tylko nie zaciski heheh

widzisz zawsze szukamy przyczyny w tym co nie trzeba...a tu takie male pierdulko bylo:) heheh

Pozdrawiam:)