Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Demontaż boczków drzwi

Duke_
 Share

Recommended Posts

• 10 months later...
Guest kiciak

jak sciagnac korbke od opuszczania szyb bo z tylu mam manualne a bez zdjecia korbki ani rusz a mecze sie juz z nia , pewnie jakis knif jest na to

dzieki za odpowiedz, pomeczylem sie ale wkoncu sie udalo

Edited by kiciak

link do porady dla tych co nie mogą pobierać załączników

http://rapidgator.ne...trze_C.ppt.html

jak sciagnac korbke od opuszczania szyb bo z tylu mam manualne

zabezpiecza to taka zawleczka w kształcie omegi

Na forum VB są jeszcze foty ale myślę że już teraz dasz radę

post-579-1207683215_thumb.jpg

Edited by zubek73

W prawie kazdym aucie jest to rozwiazanie, a demontoje sie to tak. Bierzemy drucik, robimy haczyk na koncu i wyciagamy.

• 1 month later...
Guest szybki mati
Dzięki rafix1! Dodam tylko że po wykonaniu tego zabiegu wyeliminowałem skrzypienie i dziwne stuki dobiegające z okolic drzwi.

Edit by Zielak

Załącznik dołączony do posta

witam

może masz pojęcie jak z boczków ściągnąć same listwy ozdobne.

POZDRAWIAM

Guest Cosma_B
witam

może masz pojęcie jak z boczków ściągnąć same listwy ozdobne.

POZDRAWIAM

Z tego co pamiętam tych listw nie można zdemontować tak łatwo. Zajrzyj w instrukcję którą zamieściłem jest tam fota wewnętrznej strony tapicerki i widać na niej że listwa jest zamontowana na zalane plastikowe kółka które chyba stanowią integralną część listwy. Nie wiem czy jak będziesz chciał ściągnąć samą listwę to nie połamiesz tych kółeczek. Ale tak czy siak musisz ściągnąć boczki.

Powodzenia.

• 1 year later...

A ja do opisu dodam jeszcze jedno - przed rozbiórką warto jest podjechać do ASO i zanabyć tak z 10 kołków do tapicerki - nie ma bata żeby któryś się nie rozpadł przy demontażu a tak wymieniamy go gładko na nowy i jest fabrycznie. Koszt śmieszny.

Guest Karus
Dzięki rafix1! Dodam tylko że po wykonaniu tego zabiegu wyeliminowałem skrzypienie i dziwne stuki dobiegające z okolic drzwi.

Edit by Zielak

Załącznik dołączony do posta

Dzięki Cosma_B za instrukcję, przydała się i to bardzo :D

a do tweeterów w przednich drzwiach trudne dojście?

Robertasek, osłona tweetera jest zamocowana na 3 kołkach, w sumie na dwóch bo jeden z nich zostaje w drzwiach. Ale żeby zdjąć osłonę tweetera musisz niestety zdjąć tapicerkę :mellow:

A ja do opisu dodam jeszcze jedno - przed rozbiórką warto jest podjechać do ASO i zanabyć tak z 10 kołków do tapicerki - nie ma bata żeby któryś się nie rozpadł przy demontażu a tak wymieniamy go gładko na nowy i jest fabrycznie. Koszt śmieszny.

e tam, coś za mocno szarpiesz ;)

ja już kilka razy zdejmowałem boczki i tylko 1 raz mi pękł "kołek", ale mam kilka w zapasie :)

Ja miałem dwa rodzaje kołków: czerwone i białe, i o ile białe są z plastiku bardziej miękkiego i wszystkie przeżyły o tyle czerwone wyglądają mi na typowe jednorazówki bo są z bardzo kruchego, twardego i błyszczącego plastiku - może celowo tak zrobili?

Guest FEDWO
....... może celowo tak zrobili?

Dobre pytanie, też się nad tym już kilka razy zastanawialem (zawsze jak zdejmowałem tapicerkę) :D

Guest Karus
Ja miałem dwa rodzaje kołków: czerwone i białe, i o ile białe są z plastiku bardziej miękkiego i wszystkie przeżyły o tyle czerwone wyglądają mi na typowe jednorazówki bo są z bardzo kruchego, twardego i błyszczącego plastiku - może celowo tak zrobili?

U mnie dokładnie to samo się stało, czerwone kołki niestety się rozleciały :huh: i dwa od tweetera ale to już z mojej winy ;)

• 10 months later...

U mnie było dokładnie to samo, oba czerwone pękły - zamieniłem je na białe bo takie miałem kupione i gra.

Ja duży problem miałem ze zdjęciem osłonki uchwytu do zamykania drzwi. Jak juz rozebrałem to wiedziałem dlaczego:

imgp0917.th.jpg

Za dół nie ciągnijcie bo jak widać na fotce nie da rady ze względu za zaczep kolor zielony, a po odczepieniu małych bocznych uchwytów wystarczy mocno pociągnąć bo trzyma na środku a metalowym zacisku - kolor czerwony

• 3 weeks later...

A ja mam taki problem ściągałem boczek w drzwiach kierowcy bo góra zaraz przy szybie ledwie co się trzymała i trzeszczała podczas głośniejszego słuchania muzyki. Po rozebraniu okazało się że 3 z pięciu metalowych zatrzasków przy szybie były połamane teraz trzyma się to tylko na dwóch i dalej lata jak żyd po pustym sklepie. I teraz moje pytanie i prośba o pomoc jak wyciągnąć te zaczepy sprężyste spod tej listwy przy szybie siedzą tam ciasno i jakakolwiek próba wyciągnięcia ich z użyciem siły nie zdaje egzaminu nie chciał bym nic uszkodzić dlatego proszę o pomoc a mowa o tych właśnie zaczepach poniżej fotka jednego który niestety miał awarie :D

dsc00171ju.th.jpg

Edited by Majkelus

• 2 weeks later...

Czy nikt nie pomoże? Czytałem "Sam naprawiam" ale tamten opis jest ciężko przeze mnie przyswajalny jest napisane o podważeniu tej listwy od zewnątrz i o tym ze klamry zostaną zniszczone ale co i jak dokładnie podważyć w którym miejscu nie mam już zielonego pojęcia.

• 2 weeks later...

po co chcesz wyciągać te zaczepy? cały boczek/tapicerkę wyciągasz do góry razem z tą listwą. najlepiej złapać jakimś zakrzywionym drutem bezpośrednio za tą gumową listwę w miejscu jej zakończenia pod plastikowym trójkątem, który wcześniej był zdemontowany. później jak masz wszystko na wierzchu to możesz przy pomocy śrubokręta bez problemu odczepić te metalowe zaczepy.

Już dałem radę. Musiałem oddzielić tą listwę od tapicerki ponieważ jakiś wcześniejszy fachowiec który kiedyś po coś to demontował połamał te klamry i chciałem je wymienić na nowe bo w sumie tylko 2 trzymały a przy głośniejszej muzyce strasznie brzęczał ten boczek. Generalnie nie wiedziałem jak ściągnąć tą listwę która jest połączona klamrami z tapicerką bo nie chciałem niczego urwać, ale po zakupie nowych zaczepów gdy zobaczyłem jak są zbudowane to już wiedziałem że wystarczy delikatnie podważyć tą listwę i odejdzie. Mimo wszystko dzięki za pomoc.

• 11 months later...

Witam. Czy zna ktoś nr plastikowej osłony klamki wewnętrznej, tej którą ściągamy na samym początku przy demontażu boczku ? Mam strasznie porysowaną i chciałbym wymienić.

Edited by radmax

• 3 weeks later...

Instrukcja demontażu boczków jest bardzo dobra i tu duży plus. +

Instrukcja montażu boczków jest również dobra, ale może być lepsza:

A tu kilka słów jak dobrze zamontować boczek po jego zdjęciu.

Trzeba lekko ścisnąć cienkimi szczypcami zaczepy a następnie podważyć "szerokim płaskim" aż wyskoczą.

14_uszczelka.jpg

ciach, wyskoczyło

15_uszczelka.jpg

montujemy na drzwi

16_uszczelka.jpg

teraz uzupełniamy boczek o brakujące spinki, podpinamy klamkę oraz okablowanie a następnie przykładamy

boczek na odpowiednią wysokość (pamiętajcie o blokadzie drzwi) i kilkoma energicznymi pchnięciami wpychamy boczek na zatrzaski.

Proszę mi wierzyć, tak jest ZNACZNIE ŁATWIEJ.

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam!

Panowie, może ktoś wie gdzie mogę znaleźć jaki numer ma jakaś część (szukałem na forum :( ) ? Potrzebuję kupić używany zamek do drzwi lewych od strony kierowcy, ponieważ nie mam sygnału włączonych świateł przy wyłączonym silniku, oraz nie pali mi się lampka środkowa jak otwieram auto i to ponoć jest przyczyną uszkodzonego zamka drzwi ( wersja elektryka). Na Allegro można kupić zamek za 100 zł ale pytają czy mam oznaczenie PG czy FB.Mam Vectrę C z 2005 r przed Liftem . Proszę o pomoc.

Witam!

Panowie, może ktoś wie gdzie mogę znaleźć jaki numer ma jakaś część (szukałem na forum :( ) ? Potrzebuję kupić używany zamek do drzwi lewych od strony kierowcy, ponieważ nie mam sygnału włączonych świateł przy wyłączonym silniku, oraz nie pali mi się lampka środkowa jak otwieram auto i to ponoć jest przyczyną uszkodzonego zamka drzwi ( wersja elektryka). Na Allegro można kupić zamek za 100 zł ale pytają czy mam oznaczenie PG czy FB.Mam Vectrę C z 2005 r przed Liftem . Proszę o pomoc.

żeby znależć po konkretny model musi byc podany VIN