Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Denerwujące Syczenie

Share

Recommended Posts

witam wszystkich, szkoda ze mój piewszy post zaczyna się od problemu z autem lecz jest to coś co mnie strasznie niepokoi.

Podczas jazdy autem co kilkanascie sekund do kabiny dochodzi jednosekundowy dzwięk "sssyk" powtarza sie on po kolejnej sekundzie, wrażenie jest takie jakby skąś uchodzilo powietrze i po chwili sie napełniało.

Dżwięk dobiega gdzieś od wysokości tylniego prawego koła, napewno nie wrózy to nic dobrego, jeśli ma ktoś jakieś propozycje i sugestie wymiany elementu to prosze o odpowiedz

Zawsze to słyszysz? ma prostym, na dołach itp. Ustaje na jakis czas, czy jedziesz 20km i ciagle ci psyka?

Może to banalne ale amorki robią takie "psyk" :]

Edited by PWL

Sa stacje diagnostyczne ktore sprawdza ci stan auta za darmo. Jedz i zapytaj czy ci sprawdza. Wtedy bedziesz wiedzial w jakim stanie masz amorki.

Edited by Scrash

To podjedz gdzies zapytaj ile chca za sprawdzenie amorków i jak ci pedzie pasowało to zapłacisz i bedziesz wiedział. Przecież dużo nie wolaja

• 4 weeks later...

no i d*** zbita, byłem na stacji diagnostycznej, powiedzieli ze amorki do wymiany, kupiłem wiec amory firmy KAYABA ( koniecznie olejowe , myśle ze tanio bo 89 za szt. ) wczoraj mi wstawili, zajarany ze pozbyłem sie denerwującego syczenia pojechałem na jazde próbną, amorki spoko ale dzwięk nadal mnie prześladuje, buuuu

Guest magjoda
no i d*** zbita, byłem na stacji diagnostycznej, powiedzieli ze amorki do wymiany, kupiłem wiec amory firmy KAYABA ( koniecznie olejowe , myśle ze tanio bo 89 za szt. ) wczoraj mi wstawili, zajarany ze pozbyłem sie denerwującego syczenia pojechałem na jazde próbną, amorki spoko ale dzwięk nadal mnie prześladuje, buuuu

a może to pompka paliwka ci tak syczy?

chyba ze masz gdzies jakas uszczelke naderwaną w drzwiach i to ona wpuszcza wiatr(syczenie)do srodka.

POZDRO

a może to pompka paliwka ci tak syczy?

no właśnie zastanawiam sie nad tą pompką bo jej lokalizacja jest właśnie z prawej strony tyłu auta skąd dobiega to syczenie, tylko czy napewno ?? skoro jeżdze na gazie !!!

Guest Laser
no właśnie zastanawiam sie nad tą pompką bo jej lokalizacja jest właśnie z prawej strony tyłu auta skąd dobiega to syczenie, tylko czy napewno ?? skoro jeżdze na gazie !!!

No i co z tego ?

Pompa jesli nie masz odciecia pracuje nadal i lepiej zeby tak zostalo ( chlodzenie wtryskow ). A jesli chcesz sprawdzic czy to pompa - odpal przelacz na gaz, wyjmij bezpiecznik nr11 i na jazde probna.

Guest Laser

Moze to glupie ale ... sproboj odkrecic korek wlewu paliwa i sie przejechac ( tylko zeby za mocno nie chlupalo ), i sprawdz czy bedzie syczec.

Moze odpowietrzenie Ci szwankuje i jakos nadmiar oparow uchodzi z sykiem - kombinuje bo jak sie tego nie uslyszy to ciezko cos doradzic.

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

namierzylem ten dzwięk, coś jest nie tak z centralnym zamkiem, ten dzwiek wychodzi z bocznych tylnich drzwi i zamka bagażnika, przy tym ostatnim podczas tego dzwieku jest milimetrowe poruszenie sie czesci odpowiadających za zamkniecie lub otwarcie zamka bagażnika