Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wentylator Klimy...

Guest Sebus
 Share

Recommended Posts

Guest Sebus

Witam... Mam taki problem. przy wlaczeniu klimatyzacji nie wlacza sie wentylator ten z przodu chlodnicy od klimy chyba, a ten wiekszy co jest miedzy chlodnica a silnikiem wlacza sie co 3 min na 30 sekund (b szybko sie kreci jak nigdy). klimatyzacjia chlodzi ale chyba tak nie powinno byc bo wczesniej wlaczaly sie oba na stale... co to moze byc? Bezpieczniki sprawdzilem sa OK.

Guest Sebus

Wlasnie wrocilem z pracy i zauwazylem ze nie wlacza sie zaden wentylator nawet przy temp 100 stopni, bezpieczniki posprawdzane co to moze byc, zeby nie przegrzac silnika a zarazem wrocic do domu odpiolem wtyczke z czujnika ktory jest w chlodnicy zwarlem 2 piny i wentylator chlodnicy sie kreci po przekreceniu kluczyka. CO to moze byc jakis przekaznik?

Guest Sebus
może, albo ten czujnik

rozpiskę przekaźników masz tu:

http://212.87.231.90/vu/dzialy/porady/bezpieczniki.html

Wlasnie doszedlem do tego ze nie dziala 1 bieg wentylatora chlodnicy, 2 jest ok zalacza sie przy 98 stopinach. wiec chcialbym polaczy 1 z 2 zeby zamiast 1 wlaczal sie drugi. a co do wentylatora klimy to jest tak na srodku taki jak by kondensator, taka rurka z kabelkami ktore sa przepalone jak je zwarlem srubokretem to wentylator ruszyl. co to za rurka czy to kndensator? czy jakis czujnik temperatury?

Guest Sebus

Wiec ta rurka byla przyczyna tego wszystkiego jak zwarlem wystajace z niej przewody na stale wszystko wrocilo do normy. Klima dziala wentylatory tez ladnie, tylko nie wiem co to za rurka i czy moge jezdzic z tak zwartymi tymi przewodami. chetnie bym to wymienil ale nawet nie wiem co to jest. Dodaje fotki moze ktos bedzie wiedzial....

post-8768-1179941558_thumb.jpgpost-8768-1179941570_thumb.jpgpost-8768-1179941579_thumb.jpg

Guest Sebus
Rezystor pierwszego biegu wentylatora. Drugi bieg to bezpośrednie podłączenie napięcia na silnik.

A jak bede jezdzil bez tego to cos sie stanie, czy tylko bedzie szybciej chodzil?

Powinieneś wymienić rezystor, bo wentylator najczęściej chodzi właśnie na pierwszym biegu, a Ty go nie będziesz miał. Czyli wentylator będzie stał, a dopiero jak będzie musiał przejść na drugi bieg to sie uruchomi. Grozi to przegrzaniem silnika.

Edited by kberest

Guest Sebus
Powinieneś wymienić rezystor, bo wentylator najczęściej chodzi właśnie na pierwszym biegu, a Ty go nie będziesz miał. Czyli wentylator będzie stał, a dopiero jak będzie musiał przejść na drugi bieg to sie uruchomi. Grozi to przegrzaniem silnika.

Ale ja zmostkowalem kable te ktore ida do rezystora i sie wlacza normalie tylko chyba szybciej chodzi....

wydaje mi sie ze na pierwszym biegu chodzil jak na 2.

Guest Sebus

OK, W karzdym badz razie dzieki wam za pomoc, przynajmniej wiem co to jest bo nie moglem zmienic czegos, jak niewiwedzialem jak to sie nazywa :D

• 1 year later...
Guest M.sey

Witam

Mam ten sam problem niema pierwszego biegu wentylatora ale czasami się załącza proszę o porady od czego zacząć diagnozę z góry dziękuje Vectra B z klimatyzacją

niema pierwszego biegu wentylatora ale czasami się załącza

przekaźnik do sprawdzenia na początek

Guest M.sey

Przekażnik ten w skrzynce przy samy akumulatorze? jest tam jeden i dwa bezpieczniki bo jest jeszcze jedna skrzynka większa bliżej kabiny mam tam 2 przekażniki

• 4 weeks later...
Guest staho

Witam

Dzisiaj zauważyłem że mój wentylator od klimy nie działa. Całą funkcję przejął wentylator z chłodnicy wody. Spalił się silniczek?, a może przekaźnik lub bezpiecznik?. Sprawdzałem w skrzynce z bezpiecznikami i wszystko jest OK. Gdzie szukać przyczyny?

Edited by zubek73
podłączam do podobnego tematu / zubek

Witam

Dzisiaj zauważyłem że mój wentylator od klimy nie działa. Całą funkcję przejął wentylator z chłodnicy wody. Spalił się silniczek?, a może przekaźnik lub bezpiecznik?. Sprawdzałem w skrzynce z bezpiecznikami i wszystko jest OK. Gdzie szukać przyczyny?

Rozepnij wtyczkę i podłącz go na krótko bezpośrednio z aku. Jeśli ruszy to znaczy, że trzeba szukać dalej...

• 1 month later...

Kurcze panowie czym sie rózni pierwszy bieg od drugiego w wentylatorze chłodnicy ? Mam podobny problem jak kolega ale nie wiem od czego zaczac: rezystora, czujnika,kostki itp

Pozdrawiam

Kurcze panowie czym sie rózni pierwszy bieg od drugiego w wentylatorze chłodnicy ? Mam podobny problem jak kolega ale nie wiem od czego zaczac: rezystora, czujnika,kostki itp

Pozdrawiam

Pierwszy jest wolniejszy od drugiego :)

Ja bym zacza od sprawdzenia bezpiecznikow , potem podpiabym na krotko wentylator na kazdy bieg z osobna...

• 2 weeks later...

Witam wszystkich

Mam następujący problem nie działa wentylator od klimy. Na kostce 3 pinowej znajdującej się na górze chłodnicy prąd jest na 2 pinach (tak powinno byc ?) Ponadto przekaźnik (brązowy) w skrzynce bezpieczników jest gorący. Jak podpiąć na krótko wentylator aby go sprawdzić ?? Które piny podpiąć bezpośrednio do aku?? Przepraszam że tyle pytań ale jestem w tym temacie zielony.

Prosze o pomoc

pozdrawiam

Witam wszystkich

Mam następujący problem nie działa wentylator od klimy. Na kostce 3 pinowej znajdującej się na górze chłodnicy prąd jest na 2 pinach (tak powinno byc ?) Ponadto przekaźnik (brązowy) w skrzynce bezpieczników jest gorący. Jak podpiąć na krótko wentylator aby go sprawdzić ?? Które piny podpiąć bezpośrednio do aku?? Przepraszam że tyle pytań ale jestem w tym temacie zielony.

Prosze o pomoc

pozdrawiam

jesli masz na mysli czujnik na chlodnicy to tak ma byc tyle ze nie prad a napiecie tam jest. Czujnik tak dziala ze jak temperatura osiagnie wartosc graniczna to zwiera odpowiedni pin do masy przez co zaczyna plynac prad przez cewke przekaznika...

...ale pewnie juz sobie poradziles bo troche czasu minelo....

• 9 months later...
Guest aifam86

Witam mam podobny problem co koledzy.

Na poczatku klimtyzacja (manualna) nie dzialała wcale. Miałem nieszczeny układ oraz czujniki wysokiego i niskiego ciznienia na rurce obok wentylatora chlodzenia miały uszkodzone kostki. wymieniłem czujniki uszczelniłem układ nabiłem klime. i mam na kratce okolo 12stopni klima sie załacza sprezarka ladnie chodzi. Niedawno odkrylame że nie chodzi wogole na adnymbiegu wentylator klimaztzacji zaraz za grillem mojej viki. Wentylator chlodzenia silnika zalacza sie przy okolo 93stopniach co tez do konca nie wiemcz jest ok czy nie powinien predzej.?

proszę was o pomoc co moze być przyczyną nie załaczanie sie wentylatora klimy..

Proszę was jesli ktos wie jak powinna wygladac prawidlowa praca klimy (tzn klima + wentylatory itd) co kiedy sie załacza przy jakiej konfiguracji itd.

bede bardzo wdzieczny i zobowiazany za pomoc. pozdrawiam.