Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Świecąca Kontrolka

Guest krystek1
 Share

Recommended Posts

Guest krystek1

Witam !

Dzisiaj zaświeciła mi kontrolka sygnalizująca otwarte tylne prawe drzwi i za cholere nie chce zgasnąć. Drzwi oczywiście są zamknięte. Mało tego to na dodatek świeci mi ciągle lampka na lusterkiem, dopiero gdy nacisn guzik to się wyłączy (a powinno być odwrotnie)

Może ktoś się z takimi objawami spotkał to proszę o informacje.

Zastanawiam sie czy nie podjechac do kogoś z komputerem, żeby to sprawdził.

Mi się paliła kontrola od tych samych drzwi co tobie, dwa razy. Za pierwszym razem wystarczyło powalić trochę drzwiami, a za drugim nic nie pomagało. Już miałem do serwisu gonić gdy usterka znikła sama. Od roku mam spokój.

Pozdrawiam

Nie wiem gdzie w VC jest czujnik/stycznik zamkniecia drzwi ale to napewno to, skoro obie lampki swiecą - traktuje po prostu drzwi jako otwarte.

Z tego co pamietam to w VC nie ma juz takich typowych krancowek w gumowych czepkach montowanych w blache slupka miedzy drzwiami. Czyli stycznik jest raczej wbudowany w zamek w drzwiach. Jakbym sie mylil to dam jeszcze znac, ale jestem prawie pewny.

Tak czy owak podpinam sie pod zdanie szanownego przedpisarza: jest to wina tego czujnika.

Jak wszystko mechaniczne, moze sie "zawiesic".

Edited by weutec

Guest krystek1

Dzisiaj wstępnie rozmawiałem z mechnikiem przez telefon, też stawia na czujnik zamknięcia drzwi.

Podjadę dzisiaj do niego wieczorem zobaczymy co zrobi ???

ja mam takie objawy ale z klapą, jest zamknięta, ale kontrolka świeci, wystarczy dwa razy trzasnąć (czyt. domknąć) i problem znika ;)

Edited by R1_NOKTO

Guest arthj
ja mam takie objawy ale z klapą, jest zamknięta, ale kontrolka świeci, wystarczy dwa razy trzasnąć (czyt. domknąć) i problem znika ;)

podobnie u mnie...

Guest krystek1

Byłem wczoraj wieczorem u mechanika ale niestety jest tak zapracowany że nie miał czasu zobaczyć dokładnie co jest grane. Miałem podjechać do niego dzisiaj ale rano jadąc do pracy wziąłem pasażera, który wsiadajac zamknął drzwi trochę mocniej niz to ja robię i efekt był taki, że wszystko wróciło do normy. Kotrolka otwartych drzwi już nie świeci lampka nad lusterkiem też zgasła. Problem rozwiązał się sam. :D

Guest DjMakos

Podepne się pod ten watek umnie co jakis czas swieci kontrolka sygnalizujaca przepalona żarówke sprawdziłem wszystkie i sa ok (świeca) kontrolka zapala sie i gasnie moze wiecie gdzie szukac przyczyny

Kolejna pytanko to czy otwarcie maski powinno byc sygalizowane kontrolką?? wszystkie drzwi i klapa bagaznika pokazuje tylko nie otwarcie maski .

Kolejna pytanko to czy otwarcie maski powinno byc sygalizowane kontrolką?? wszystkie drzwi i klapa bagaznika pokazuje tylko nie otwarcie maski .

ciekawe pytanie :rolleyes: nigdy jakoś na ten fakt nie zwracałem uwagi :D

Guest Zielak
Podepne się pod ten watek umnie co jakis czas swieci kontrolka sygnalizujaca przepalona żarówke sprawdziłem wszystkie i sa ok (świeca) kontrolka zapala sie i gasnie moze wiecie gdzie szukac przyczyny

...

Sprawdź światła stopu.

Ale nie naciskając hamulec, tylko wyciągnij wkłady i zobacz, czy żarówki nie są spalone.

Przy spalonych światłach STOP, VC zwiększa napięcie na pozycyjne i nie widać dużej różnicy przy naciskaniu hamulca.

• 5 years later...

witam

podepne się pod temat, na poczatku kolega miał problem z paląca sie kontrolką mimo zamknietych drzwi przyczyną moze być czujnik to samo pojawiło sie u mnie czy kotś wie gdzie ten czujnik się znajduje? bo zamykałemn już kilka razy i to samo ,,,,,