Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zapach Paliwa

Andrzej7771
 Share

Recommended Posts

Sprawa ma sie nastepujaco..

W momencie kiedy otwieram szybe do samochodu dochodzi zapach benzyny(taki jak z dystrybutora, nie spaliny).

Moze mial ktos cos takiego juz u siebie i doradzi mi gdzie szukac przyczyny???

Edited by Gawara

• 3 months later...

witam,

mam to samo gdy otwieram szybę bądź szyberdach zaczyna zaciągac benzyną, z tego co widac zapach ten nie wchodzi przez okna czy szyber, ale jest wysysany z tylej bagażowej częsci samochodu. Szukam ciągle jakiejś nieszczelności, ale bez skutku. Aha pewną poprawę przyniosło to ze zatkałem otwór wietrzenia w bagażniku. zastanawiam się czy to nie od wlewu paliwa, bo gdy otworzę klapkę to śmierdzi , ale sprawdziłem i w sumie uszczelka jest dobra a w innych samochodach nawet przy zamknietym korku czuc zapach więc to raczej norma. czasami też wydaje się po dłuższej podrózy po wyjściu z samochodu, że na zewnątrz w tylnej częsci też unosi się ten zapach. Wiem, że problem był już poruszany i dopatrywaliśmy sie wielu przyczyn, u jednych był to bodajże umieszczony pod tylnym siedziskiem nieszczelny (chyba czujnik ilości paliwa); u innych filtr paliwa umieszczony, z tego co się orientuję pod podwoziem, bądź nieszczelny jakiś wężyk doprowadzający, inni stwierdzili, że to po prostu korek wlewu jest albo już zużyty albo po prostu nie oryginał. Jets jeszcze jedna teoria i wydaje się b prawdopodobna - puszcza spaw w zbiorniku paliwa, Ja ciągle jestem na etapie sprawdzania tego dziwnego zjawiska, ale trzeba będzie się za to zabrac ostrzej, bo wstyd jak się kogoś wiezie i tak zalatuje, przecież nie powiem pasażerom: nie otwierajcie okien !!!!

Moja najbardziej prawdopodobna teoria to gdzies nieszczelnośc pod samochodem w okolicach filtra paliwa przy baku i ciągnie ten zapach przez wywietrznik w bagażniku do kabiny co ma wzmocniony efekt gdy otworzymy okna w kabinie. Napewno napiszę gdy skutecznie pozbędę się tej usterki a temat napewno również będę śledził i dzięki z góry za wszystkie rady

pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Edited by barten

• 4 weeks later...

Witam. Podepnę się pod temat . Mam podobny problem tyle ,że u mnie zapach paliwa wydobywa się z nawiewów i wyczuwalny jest tylko kiedy jade bardzo wolno lub stoję. Nie mam pojęcia co to może byc.Proszę o jakąś wskazówkę . Pozdrawiam

• 1 month later...

Witam serdecznie! Miałem ten sam problem z zapachem paliwa z nawiewów w szczególności w trakcie wolnej jazdy lub postoju na światłach. Po wielu sprawdzeniach w końcu ustaliłem co to było!!! Po pierwsze jeden z przewodów doprowadzających paliwo do listwy wtryskowej był już lekko sparciały (wymieniłem). Niestety dalej miałem te objawy, chociaż wstępnie o wiele mniejsze jednakże z czasem ponownie się nasiliły, a przy tym pojawił mi się problem rozruchu silnika, wtedy gdy silnik był ciepły. Okazało się, że mam "trafiony" regulator ciśnienia paliwa przy listwie wtryskowej, i popuszczał sobie paliwko. Niestety musiałem go wymienic, nie da rady go naprawic, do tego oryginał - nie ma zamienników do x16xel. Lekko przerażający koszt, za sam regulator 450zł :o no ale cóż się nie robi dla Viki :D Zapach zaginął!!!!! :P

• 3 months later...

-> z tym samym problemem walcze juz 2 rok. Viki sprowadzilem 4 lata temu i przez pierwsza polowe tego okresu nie mialem z tym 'smrodem' problemu. w zeszle lato pokusilem sie o wymiane baku z wiara, ze uda mi sie rozwiazac problem. dorwalem takowy z VB z 2001 roku w praktycznie idealnym stanie, jednak wymiana w niczym nie pomogla.

powolutku zbliza sie wiosna. chetnie otworzylbym okna, czy tez szyberdach, ale zapach paliwa na dluzsza mete staje sie dla mnie uciazliwy. najwieksza intensywnosc zapachu czuc zaraz pod klapka wlewu paliwa oraz w bagazniku.

koncza mi sie pomysly - jak moge znalesc rozwiazanie problemu? czy jest jakis sprawdzony sposob na sprawdzenie szczelnosci ukladu paliwowego?

bardzo prosze o pomoc. z dnia na dzien konczy mi sie cierpliwosc na Viki :(

• 11 months later...
Guest AndrzejK

Witam wszystkich, ostatnio miałem ten sam problem, po zatrzymaniu auta i wyjściu z niego był odczuwalny silny zapach benzyny, gdy samochód stał nie odpalony wszystko było OK, w momencie odpalenia silnika, zapach powracał więc pomyślałem że to coś z przewodami między zbiornikiem a silnikiem. Pojechałem na kanał, powiedziałem co i jak, gość wszedł do kanału ja odpaliłem auto i zaraz wszystko było wiadomo, okazało się że filtr paliwa ten który jest zaraz przy zbiorniku paliwa koło tylnego koła od strony kierowcy, się rozszczelnił, prawdą jest że przez 5 lat go nie wymieniałem, ale nie to było powodem jego rozszczelnienia tylko woda, która się w nim znajdowała, przy obecnych ujemnych temperaturach, woda zamarzła bo auto stoi pod chmurką , filtr się rozszczelnił.

Teraz muszę jeszcze spuścić paliwo bo prawdopodobnie jest tam jeszcze więcej wody, chyba że ktoś zna inny sposób na pozbycie się wody ze zbiornika.

Sprawa ma sie nastepujaco..

W momencie kiedy otwieram szybe do samochodu dochodzi zapach benzyny(taki jak z dystrybutora, nie spaliny).

Moze mial ktos cos takiego juz u siebie i doradzi mi gdzie szukac przyczyny???

Witam. Miałem ten sam problem około miesiąca temu. Było czuć zapach benzyny przy otwartym oknie(uchylonym) Przyczyną był zbiornik paliwa. Na łączeniu tego zbiornika była nieszczelność ( korozja) i widoczny wyciek paliwa przy większym zatankowaniu.( 96' 2,0 16V HB)

• 2 months later...
Guest wojtoos

witam kolegow.

co do zapachu przy otwieraniu szyby proponuje bardziej radykalne podejscie.

Pamietajcie jak sobie sami nie naprawicie to nikt wam nie naprawi:)

mialem to samo,najpierw wymienilem pochlaniacz par paliwa w mojej wiki-1,8,16V,1996 r.sedan, po tym, jak w warsztacie"cos czarnego im sie wysypalo"....nie pomoglo......

pojechalem na lotnisko...szybu w dol.......rura....wymieszalem auto..na kraweznik i pod auto na wech....capilo mi przy rurze wlewu-tam jest odpowietrznik jakis......

nie reklamujac..www.allegro.pl, rura z wysylka wyniosla mnie 69 zl,trzy godziny wymiana z opuszczeniem bauku i wymiana gum.....i az milo w aucie sie zrobilo,pomoglo!!!

Nie bawcie sie w wymiane korkow,tez to robilem i wielkie G daje!!!!

powodzenia i lacze sie w bolu..znam to!?

• 2 weeks later...
Guest klekocix
witam kolegow.

co do zapachu przy otwieraniu szyby proponuje bardziej radykalne podejscie.

Pamietajcie jak sobie sami nie naprawicie to nikt wam nie naprawi:)

mialem to samo,najpierw wymienilem pochlaniacz par paliwa w mojej wiki-1,8,16V,1996 r.sedan, po tym, jak w warsztacie"cos czarnego im sie wysypalo"....nie pomoglo......

pojechalem na lotnisko...szybu w dol.......rura....wymieszalem auto..na kraweznik i pod auto na wech....capilo mi przy rurze wlewu-tam jest odpowietrznik jakis......

nie reklamujac..www.allegro.pl, rura z wysylka wyniosla mnie 69 zl,trzy godziny wymiana z opuszczeniem bauku i wymiana gum.....i az milo w aucie sie zrobilo,pomoglo!!!

Nie bawcie sie w wymiane korkow,tez to robilem i wielkie G daje!!!!

powodzenia i lacze sie w bolu..znam to!?

Podepnę się pod temat aby nie zaczynać nowego...

U mnie śmierdzi szczególnie jak stoję w korku ew. wolno jadę. Po zatrzymaniu samochodu zapach bardzo wyraźnie czuć gdzieś z silnika, mam też wrażenie że paliwa jest coraz mniej. Nie chcę zrobić samochodowi krzywdy wyjeżdżając paliwo do końca - wtedy napewno przestanie pachnieć :)

Gdzie jest w Viki B ten pochłaniacz par paliwa i ew. regulator ciśnienia paliwa o którym pisał ktoś w postach podobnych tematycznie?

Tak zaczęło mi śmierdzieć benzyną w samochodzie że jeździć nie mogę, zbiera mi się na ...

Podpowiedzcie proszę, bo boję się że tymi zapachami spalin mój maleńki synek się podtruje :(

• 3 weeks later...
Guest wojtoos
Podepnę się pod temat aby nie zaczynać nowego...

U mnie śmierdzi szczególnie jak stoję w korku ew. wolno jadę. Po zatrzymaniu samochodu zapach bardzo wyraźnie czuć gdzieś z silnika, mam też wrażenie że paliwa jest coraz mniej. Nie chcę zrobić samochodowi krzywdy wyjeżdżając paliwo do końca - wtedy napewno przestanie pachnieć :)

Gdzie jest w Viki B ten pochłaniacz par paliwa i ew. regulator ciśnienia paliwa o którym pisał ktoś w postach podobnych tematycznie?

Tak zaczęło mi śmierdzieć benzyną w samochodzie że jeździć nie mogę, zbiera mi się na ...

Podpowiedzcie proszę, bo boję się że tymi zapachami spalin mój maleńki synek się podtruje :(

kolego, pochlaniacz par paliwa jest w prawym nadkolu przednim,ale o tym juz pisali na forach...

• 1 year later...
Guest kiepcio

Zapach paliwa u mnie ma dwie przyczyny. Wyciek benzyny z "przedniego przewodu paliwa " (jest to przewód który doprowadza paliwo do okolic listwy zaworowej) w miejscu gdzie gumowy przewód zespolony jest z "metalową nakrętką" widać wyraźne pocenie się, na krótka metę owinąłem to miejsce specjalną taśmą. Drugi wyciek z przewodu, który doprowadza paliwo z wlewu do baku. Na przewodzie widać spękania i zawilgocenie.

Czy ktoś może się orientuje z forumowiczów jaki jest koszt tych przewodów gdzie je można zamówić?

przewód paliwa przedni

przewód paliwa (tylny)

Edited by kiepcio

Guest Matti_1986zurek

Nio ja jestem tu nowy wiec podepne sie pod temat bo ja czuje zapach paliwa ale jak zatankuje wiecej i w tylnej czesci autka sprawdzalem gume laczoca zbiornik pod tylnim siedzeniem i jest ok nio a na dodatek ciagle brakuje mi paliwa :/ np zatankuje i jestem pewien ze jest jeszcze sporo paliwa a tu zonk w tym tygodniu braklo 2 razy a nigdy mis ie takie cos nie zdarzalo :/

Witam

U mnie ostatnio też czuć paliwo. Ale tylko na ssaniu, głównie pod maską :/ Zalewa go? Może tę sonde jednak wymienię.

Guest Matti_1986zurek

mi np jak sprawdzalem kody na kompie to pokazlo ze mam nieprawidlowy zakres sondy ale nie sadze zeby bylo czuc paliwo jak sonda jest walnieta :/ nio i gdzie ucieka paliwo :/

Może być gdzieś wyciek, chociaż u mnie zapach benzyny ustaje po przełączeniu na LGP, lub gdy wyłączy się ssanie. Jeśli sonda nie pracuje poprawnie, to mogłaby powodować zalewanie silnika dużą ilością PB i wtedy chyba czuć by było paliwo

• 4 weeks later...

Podpinam się pod temat i proszę aby kto może udzielił niezbędnych wskazówek by ten problem zniknął.

Ja osobiście zaraz się dobiorę do zbiornika od strony kabiny gdzie jest tam zaślepka do zbiornika.Dziś kolega mi podpowiedział że może to być przyczyna nieszczelności przy dekielku gdzie jest zainstalowana pompa w zbiorniku

Guest SuRoWy

mi smierdzialo benzyna podczas odpalania jak zaczalem lac 98. Gdzies wyczytlame ze 98 nie nadaje sie za bardzo do V6 i wrocilem spowrotem do 95 i faktycznie juz nie smierdzi.

Dziwi mnie to bardzo bo nie spotkalem sie nigdzie z informacja ze do Vki nie mozna lac 98 i wiecej oktanowej benzyny..

Guest wilu1

pewnie piszac to sie wyglupie ale co mi szkodzi napisac, niewiem dokladnie o jaki zapach paliwa wam chodzi ale ja tez mialem podobnie i u mnie bylo to spowodowane brakiem katalizatora, zapach benzyny byl silny i gdy tylko otworzylem szybe to go czulem.

Guest besthorn

Witam

I ja miałem podobny przypadek

Warunki- 23 stopnie na zewnątrz

Tankowanie paliwa- do pełna (zimnej benzyny)

Podjechałem pod blok.

Za jakieś 5 godzin wsiadam do samochodu, był już wyczuwalny zapach paliwa

Co się okazało, pocił się wężyk od odpowietrzenia, a nawet powstała mała plama na chodniku.

Prawdopodobnie zimna benzyna się rozszerzyła pod wpływem wysokiej temperatury, podeszła wysoko w wężyku odpowietrzenia i kapała na łączeniu wężyka z plastikowa rura od zbiornika.

Dokręciłem zacisk i nie tankuje do pełna , problem z głowy.

Prawdopodobnie wystarczy nie tankować pod korek - tak było w moim przypadku

Brdzie w tedy bez roboty i więcej czasu na piwo :)

• 11 months later...
Guest kiepcio

Powracam do tematu, gdyż nie spotkałem się z konkretnym rozwiązaniem, a długi weekend majowy ma być gorący. Otwieram okno podczas jazdy i zaciągam się zapachem benzyny jadąc na gazie LPG. Benzynę tankuję zawsze na rozpałkę czyli do 6 litrów. Auto jest w warsztacie u mechanika i zaczynam od wymiany tego grubego węża (był spękany i przy tankowaniu kapało z niego) który wchodzi od wlewu do baku (170 zł 30 cm rurka).W poniedziałek odbieram i ciekawy jestem efektów. Być może macie inne porady..

Edited by kiepcio

• 2 weeks later...
Guest kiepcio

Po wymianie węży zapachu benzyny już nie ma. Koszt 40zł używane węże z allegro w dobrym stanie plus robocizna.

Edited by kiepcio

• 1 month later...

Witam.

Niestety też się borykam z tym problemem.

Sprawdzałem Pod siedzeniem tylnim dojście do pompy: wszystko suche (i zakurzone :) ) i nic nie czyć bęzyną w tej okolicy.

Niepokoi mnie to, że przy wlewie do baku strasznie mi śmierdzi bęzyną. W mam LPG więc staram się bęzyny trzymac na poziomie 20-30 litrów. Jak odkryję osłonkę bardzo mi gromadzą się tam opary. Sprawdzałem już korek (nawet podmieniłem od kolegi) i po 10 sekundach od zamknięcia wlewo oraz pokrywy nadal przy wlewie gromadzą się opary. Czy to normalne? (wydaje mi się zę nie bo winnych autach nie czułem nigdy tego).

Od czego mogę zacząć swprawdzanie? Bo czasem nie moge wyrobić jak jadę z lekko uchylonym oknem lub szyberem... I mam wrażenie, że głównie mi swąd zbiera się w bagażniku i przechodzi do kabiny przez kanapę.