Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Koło Zapasowe

Guest arthj
 Share

Recommended Posts

Guest arthj

Hej,

Czy dojazdówka to jedyne wyjście w VC?

Dzisiaj znowu złapałem kapcia i musiałem użyć zapasu. :angry:

Na tej dojazdóce nie czuje się komfortowo i ograniczenie do 80 kmh.

pozdroowienia

Hej,

Czy dojazdówka to jedyne wyjście w VC?

Dzisiaj znowu złapałem kapcia i musiałem użyć zapasu. :angry:

Na tej dojazdóce nie czuje się komfortowo i ograniczenie do 80 kmh.

pozdroowienia

:blink: przeciez w VC nie dawali dojazdowek tylko pelnowartosciowe kolo.

przeciez w VC nie dawali dojazdowek tylko pelnowartosciowe kolo.

Ja u siebie mam normalną stalówkę plus "śmieszna" opona jak od roweru... Planuje kupić na zapas 215/55/16, ale nie wiem czy jest sens, bo przez ostatnie 7 lat ani jednego kapcia w osobówce.

W sedanie byly kołpaki na początku i może dlatego w bagażniku było "normalne" koło.

W sedanie i gts mam normalne pelnowymiarowe stalowki 215/55/16 na oponach bridgestone. W obu od nowsci byly alufelgi.

O dziwo na wszystkich juz jezdzilem i to w okresie ostatniego miesiaca <_<

no to mnie nieźle zdziwiliście - u siebie mam dojazdówkę!!!!!

Przeciez shaqal tez pisze, ze ma stalowa felge z opona jak z roweru - czyli dojazdowke! Na tych kolach pisze "max. 80km/h".

Ja tez mam takie cos (Caravan Cosmo 2005) i moj tata (Caravan Elegance 2004) dokladnie takie samo.

Planuje kupić na zapas 215/55/16, ale nie wiem czy jest sens, bo przez ostatnie 7 lat ani jednego kapcia w osobówce.

Mi sie ta dojazdowka tez nie podoba, wiec chcialem wozic zamiast tego jedno zimowe kolo (195/65/15 stal).

Nic z tego - jak wsadze zimowe kolo, to mi sie podloga w bagazniku nie domyka!

Ile Ty zrobiles km w tych 7 latach? Bo mi wychodzi statystycznie co 85.000km (czyli co 2,5-3 lat) jeden kapec :P

Edited by weutec

Przeciez shaqal tez pisze, ze ma stalowa felge z opona jak z roweru - czyli dojazdowke! Na tych kolach pisze "max. 80km/h".

Ja tez mam takie cos (Caravan Cosmo 2005) i moj tata (Caravan Elegance 2004) dokladnie takie samo.

Wydaje mi się że zamiast tej dojazdówki można wrzucić normalną oponę na felgę i będzie ok.

Mi sie ta dojazdowka tez nie podoba, wiec chcialem wozic zamiast tego jedno zimowe kolo (195/65/15 stal).

Nic z tego - jak wsadze zimowe kolo, to mi sie podloga w bagazniku nie domyka!

W sedanie nie było z tym problemu, a w Signum z tego co patrzyłem też można wrzucić pełnowymiarowe koło.

Ile Ty zrobiles km w tych 7 latach? Bo mi wychodzi statystycznie co 85.000km (czyli co 2,5-3 lat) jeden kapec

Jakieś 150 tysięcy osobówką.

Guest Truman
W sedanie i gts mam normalne pelnowymiarowe stalowki 215/55/16 na oponach bridgestone. W obu od nowsci byly alufelgi.

O dziwo na wszystkich juz jezdzilem i to w okresie ostatniego miesiaca <_<

no i u mnie tez jest dojazdowka :)

Guest arthj

no to ciekaw jestem od czego zależał fakt, że w wypoasażeniu

czasami było koło dojazdowe a czasami pełnowymiarowe...

w pełnowymiarówych tez macie taki steropaian z kluczami i beznadziejnym lewarkiem do auta ?

no to ciekaw jestem od czego zależał fakt, że w wypoasażeniu

czasami było koło dojazdowe a czasami pełnowymiarowe...

w pełnowymiarówych tez macie taki steropaian z kluczami i beznadziejnym lewarkiem do auta ?

zależało od tego jaką zapasówkę posiadali na stanie :lol: tak jak nie ma dwóch tak samo (identycznie) wyposażonych VC :lol:

mam taki styropian z narzdziami, hakiem, kluczem do śrub antynapadowych i drucikiem do zdejmowania kołpaków (więcej nie pamiętam), dość wysoki, schowany pod kołem zapasowym...co do lewarka to jeszcze nie używałem :rolleyes: i oby tak pozostało, ... aha jeszcze mam rękawice robocze do zmiany koła, gdyby co :P

• 1 month later...
Guest fAzI78

no to ja nie napiszę nic odkrywczego, bo u mnie też dojazdówka ze styropianem i pierdołami, ale lewarek nie najgorszy (pewnie ten o którym mówicie że beznadziejny :))

no to ja nie napiszę nic odkrywczego, bo u mnie też dojazdówka ze styropianem i pierdołami, ale lewarek nie najgorszy (pewnie ten o którym mówicie że beznadziejny :))

Mam dokładnie tak samo chociaż samochód kombi

• 3 weeks later...
Guest TomaszB

A ja mam lipe u mnie ani dojazdówki ani pełnego dostałem tylko zestaw naprawczy czyli jakaś bańka ze specyfikiem i kompresor ;) i podobno u niemców tak dają gość mi powiedział ze to poto aby zaoszczędzić na wadze ale mi sie wydaje że raczej idzie o kase ;)

Ja posiadam normalne pełnowymiarowe koło na feldze stalowej rozmiar 215/55/16 (nie pamiętam jakiej firmy) . Zestaw narzędzi w styropianie też mam :)

Guest benezis

Umnie w Kombi koło dojazdowe. A jeśli chodzi o lewarek to wymieniłem sobie na pożądny, akurat miałem taki z Toyoty Cariny E. Ten co był to syf totalny. Nie wiem jak to miało podnieść samochód. :angry: