Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Stuki W Kierownicy

Guest Piotrass88
 Share

Recommended Posts

Guest Piotrass88

itam mam mały problem ze swoja Viki.problem polega na tym ze podczas postoju i krecenia kierownica (małymi ruchami) lewo i w prawo (wspomaganie)słychac taki stukijaby luz gdziwes ale nigdzie niemoge tego zlokalizaowc jak by maglownica?(pomozcie pilnie )

dzieki z gory pozdrawiam

Gdyby maglownica, to prawdopodobnie by z niej ciekło.

Sprawdź wszystkie łączniki gumowe, może łącznik stabilizatora masz urwany(ale to by stukało podczas jazdy).

A może to poprostu łożysko wzdłóżne w macpersonie sie rozlatuje. <_<

Guest raku1982

Witam

moim zdaniem(moze sie myle) to sa koncowki drazkow kierowniczych.

Sprobuj w ten sposob poruszaj kolem w osi pionowej na lewarku i jak bedzie stukalo to na 99,9 drazki.

Maglownica gdy ma luz to raczej nie odpowiada stukajac po prostu luz na kierownicy jest coraz wiekszy.

Jeszcze raz moim zdaniem to drazki, a wez nrmalnie i zlap sprobuj poszarpac za drazki kierownicze i zobacz czy przeguby(koncowki) nie maja luzow, a wtedy tylko wymiana i ustawianie zbieznosci.

Powodzenia i narty

Guest konradkarp

J amam to samo, ale nie mam wspomagania,

tzn jak stoję i poruszam szybko kierownicą prawo/lewo to takie głuche stuki, oraz jak jadę powoli na wybojach.

wszelkie żeczy wzawieszeniu oprócz tych łożysk na mcpersonie wykluczam - wymienione wszystkie łączniki stabilizatora, swożnie końcówki drążków.

Może więcej informacji o tych łożyskach ?

J amam to samo, ale nie mam wspomagania,

tzn jak stoję i poruszam szybko kierownicą prawo/lewo to takie głuche stuki, oraz jak jadę powoli na wybojach.

wszelkie żeczy wzawieszeniu oprócz tych łożysk na mcpersonie wykluczam - wymienione wszystkie łączniki stabilizatora, swożnie końcówki drążków.

Może więcej informacji o tych łożyskach ?

Jezeli masz "Sam naprawiam" to poczytaj o zawieszeniu, łożysko widać na str.182 na fotce D0031. ;)

Aby sie do niego dostac trzeba wyciągnąc macpersona i odkrecic górne mocowanie amorka. ;)

Guest Harry

Miałem taki sam problem lecz tylko z prawej strony.Podniosłem prawą do góry poruszałem w osi kołem wyczuwalny luz. ,nastepnie lewa strona,jest okej.Wymieniłem drążki oczywiście dwa,lewy i prawy i jest okej.

• 2 weeks later...

Ja też mam Viki 1,6 bez wspomagania i u mnie też stuka coś w maglownicy.

Jest to rodzaj głuchego stukania przypominającego dźwiękowo przeskakiwanie kulek w zużytym łożysku objawiającego się przy jeździe powoli po dołach.

jak tylko wykręcę i obadam co stuka (bo stuka w środku) to dam znać.

mi stukalo i sie okazalo ze wahacz jest urwany na jednym mocowaniu...przy demontarzu nie wiem jak to mozliwe ale rozlecial sie lacznik stabilizatora i musialem rowerkiem sypac do sklepu po lacznik...ale po zrobieniu wszystko ok. tylko ze mi podczas jazdy stukalo tylko przy postoju takie stukanie leciutkie bylo i to wyraznie bylo slychac.......odkrec przednie kola i sprawdz dokladnie czy gdzies cos urwane nie jest bo mozliwe ze tak jak u mnie wahacz sie urwal...pozdrawiam

Edited by hanek

• 3 weeks later...

A ja mam pytanko: czy jak są na wykończeniu końcówki drążków kierowniczych to czy da się to wyczuć ręką? chodzi mi o to że jak Viki stoi i ktoś energicznie rusza kierownicą to można wyczuć ręką jakiś luz???

A ja mam pytanko: czy jak są na wykończeniu końcówki drążków kierowniczych to czy da się to wyczuć ręką? chodzi mi o to że jak Viki stoi i ktoś energicznie rusza kierownicą to można wyczuć ręką jakiś luz???

witam...podnies auto na lewarek i ruszaj kolem prawo lewo i bedziesz wiedzial tak najlepiej wyczujesz luz...pozdrawiam:)

Guest jaczylibodzio

Jak masz troche wprawy to idzi poznac. Luz sie pojawi.

• 4 weeks later...
Guest siper

kurcze ja też mam takie dziwne stuki ale tylko jak kręcę w prawą stronę i też mi sie wydaje że z maglownicy, pojutrze zobacze na lewarku bo może to tylko prawa końcówka

• 1 year later...
Guest kami050

ja mam to samo , jak ruszam kiera w prawo to jest taki pojedynczy stuk ,juz rece opadaja bo niewiadomo co z tym robic ,pomozcie ,vectra b ze wspomaganiem i regulacja