Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wyciek Paliwa Ze Zbiornika Dth

asharot
 Share

Recommended Posts

Witam.

Zakupiłem VB DTH 2001r. z Niemiec i kiedy zatankowałem samochód do pełna zauważyłem dośc duży wyciek paliwa ze zbiornika.

Wystrczy że przejade 100km i już jest spokój.Mieszalnik ten pod tylnymi fotelami jest napewno szczelny bo jest suchu.

Jaka może byc przyczyna?

Czy muszę demontować zbiornik?Jesli tak to prosił bym o porade demontażu zbiornika.

Prawdopodobnie puściło ci uszczelnienie rury biegnącej od wlewu do zbiornika paliwa, trzeba zdjąć tylne nadkole nalać do pełna z kanistra i patrzeć którędy leci.

ja byś miał dziurawy zbiornik to dłużej niz 100km by ciekło.

Guest kubis8

Witam

Niestety mam ten sam problem

Byłem u swojego mechanika i dowiedziałem się że to typówka dla Vectry milimetrowe dziury w górnej części zbiornika. Pomaga albo wymiana zbiornika lub tankowanie do połowy

Witam

Byłem u swojego mechanika i dowiedziałem się że to typówka dla Vectry milimetrowe dziury w górnej części zbiornika. Pomaga albo wymiana zbiornika lub tankowanie do połowy

Tzn jakie dziury,od czego???????????? :o

Nie można tego zakleić????? :o

Guest kubis8

dziury milimetrowej wielkości paliwo nie leje się ze zbiornika lecz przemaka. Z czego ? to kiepski materiał użyty przez Opla do budowy zbiornika. Nieszczelność górnej części wiąże się z tym że poprzedni właściciel często odwiedzał stacje paliw czyli tankował do połowy a górna część była pusta. Takie są moje wnioski. Próby naprawienia zbiornika kończyły się fiaskiem i kupnem nowego ;):lol:

• 6 months later...

Miałem ten sam problem... po zalaniu do pełna wyciek paliwa z tyłu pod zbiornikiem ok 30cm od prawego koła

mechanicy mówili coś o wymianie zbiornika itd.

Przyczyna była prozaiczna

Do zbiornika od wlewu prowadzą dwa gumowe węże jeden grubszy i drugi węższy odpowietrzający ...

Przy łączeniu ich ze zbiornikiem (przy plastytikowej końcówce) ten węższy był przetarty/sparciały od góry, dopiero po zdjęciu obejmy i zsunięciu węża było to widać.

Rozwiązanie:

Zdjąć węże skrócić je ok 1-2 cm naciągnąć i zamocować obejmy... pomimo, że z zewnątrz dziur nie było widać operacja pomogła i znów mogę tankować do pełna :-)

Jak będę miał auto na podnośniku to zrobię zdjęcia tego elementu

metodę polecam poza chwilą czasu (10 minut obejmy u mnie b.łatwo zeszły) nic nie kosztuje a u mnie pomogło :lol:

• 2 weeks later...
Miałem ten sam problem... po zalaniu do pełna wyciek paliwa z tyłu pod zbiornikiem ok 30cm od prawego koła

mechanicy mówili coś o wymianie zbiornika itd.

Przyczyna była prozaiczna

Do zbiornika od wlewu prowadzą dwa gumowe węże jeden grubszy i drugi węższy odpowietrzający ...

Przy łączeniu ich ze zbiornikiem (przy plastytikowej końcówce) ten węższy był przetarty/sparciały od góry, dopiero po zdjęciu obejmy i zsunięciu węża było to widać.

Rozwiązanie:

Zdjąć węże skrócić je ok 1-2 cm naciągnąć i zamocować obejmy... pomimo, że z zewnątrz dziur nie było widać operacja pomogła i znów mogę tankować do pełna :-)

Jak będę miał auto na podnośniku to zrobię zdjęcia tego elementu

metodę polecam poza chwilą czasu (10 minut obejmy u mnie b.łatwo zeszły) nic nie kosztuje a u mnie pomogło :lol:

Witam.Kamil_K czy mógłbyś w dwóch słowach powiedzieć jak się zabrać do skrócenia tych przewodów.Czy trzeba ściągnąć zbiornik? A może ktoś inny z kolegów wie jak to zrobić bo przy pełnym zbiorniku coś mi ON cieknie.Nie dużo ale parę kropel sie uzbiera i poza tym jest mokry.

Dzięki Pozdrawiam!!!

jak się zabrać do skrócenia tych przewodów

U mnie nie trzeba było praktycznie nic rozbierać.

Auto podniosłem do góry (kanał też wystarczy)

Zdjąłem opaskę z gumowej rury doprowadzającej paliwo do zbiornika (dokładniej z tej mniejszej - odpowietrzającej) i skórciłem o ~2-3cm.

U mnie pomogło :)

Niestety nie mam możliwości zrobić zdjęć w najbliższych dniach, ale przy jakieś okazji postaram się zrobić i wstawić :closedeyes:

Na prawdę to tylko parę minut pracy ... pod warunkiem, że cieknie tam na łączeniu gdzie u mnie ^_^

Witam

Kurde jak słysze takie opinie do mnie szlak trafia. Mechanik powiedział ze to typówka. Bzdura totalna. Zmien mechanika na takiego co ma checi do naprawy auta i co potrafi cos pogrzebac przy aucie. Jak jeździsz do wymieniacza (jak wiekszosć obecnych mechaników) to potem masz takie opinie.

Kurde jak słysze takie opinie do mnie szlak trafia. Mechanik powiedział ze to typówka. Bzdura totalna. Zmien mechanika na takiego co ma checi do naprawy auta i co potrafi cos pogrzebac przy aucie. Jak jeździsz do wymieniacza (jak wiekszosć obecnych mechaników) to potem masz takie opinie.

I do tego jak klient objedzie 10 mechanikow , a kazdy powie ze dziura i do wymiany, to utrwala sie w swiadomosci ze z 10 vectr ma dziurawy bak :) (bo oczywiscie kazdy z mechanikow wrzuci do swojeje statystyki kolejna padnieta)

I tak jest ze wszystkim.

• 3 years later...
Guest gsx9r3

czy ktoś wie czy przy pokrywie paliwa pod tylnym siedzeniem jest jakaś uszczelka bo mam wyciek i tam uszczelki żadnej nie ma...

• 4 years later...

Witam. Nie chce zakładać nowego tematu dlatego odświeżam obecny. Mój problem wygląda następująco - zbiornik zalany do pełna , paliwo sie wylewa tylko przy ostrym hamowaniu , żeby było śmieszniej z pod podłogi w strone pływaka czyli na wyższy poziom zbiornika.Na asfalcie zostaje wąską mokra kreska a mokry od dołu jest zbiornik na wysokości pływaka i prawy wahacz oraz zalana jest prawa strona pod tylną kanapą (wykładzina).Paliwa wg. wskaźnika nie ubywa więc zakładam , że jest to jakiś naddatek ON-u , węże gumowe nie wyglądają jakby były świeżo zalane ropą i sypnięte piaskiem wygląda to raczej na stary ślad. Dodam , że cała lewa strona zbiornika (za rurą wydechową) jest suchutka tak samo jak wykładzina po lewej stronie pod kanapą pasażerów. Czy nad króćcami wlewu paliwa i odpowietrzenia zbiornika paliwa (na górnej ścianie zbiornika) jest jeszcze jakiś króciec? nie rozumiem tego , że paliwo wycieka akurat przy hamowaniu a nie na postoju...

Edited by Dariusz93

• 2 weeks later...

Nie słyszałem o naddatkach ON ale chętnie takowe przyjmę.

Coś mi się widzi, że masz pod tylną kanapą coś skopane. Nie dokręcona wizja albo inny diabeł.

Zdejmij kanapę i sprawdź.

Czemu Ci się dzieje tak podczas hamowania?

Paliwo to płyn i jako taki podlega prawom fizyki. Podczas hamowania siła bezwładności przemieszcza paliwo do przodu zbiornika. Jak kiedyś. Jadąc pod górkę pół zbiornika a z górki rezerwa.

Poza ale i w temacie. Jak chcecie zlokalizować źródło wycieku paliwa lub ojeju to polecam preparat Dimer. Czyści doskonale wszelki smalec. Wtedy widać na "świeżo' skąd cieknie.

Koszt to około 50 pln za 2 litry koncentratu.

• 1 year later...