Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Amortyzatory - Jakie?

Guest Dreq
 Share

Recommended Posts

Guest Dreq

Zmienić tylne muszę... oferta rynkowa bogata i pogubić się można, bubla kupić.. pytam więc doświadczonych:

1) gazowe? olejowe? gazowo-olejowe?

2) jaka firma?

W rajdach nie startuję.. mają więc być "normalne"... :)

Do wydania 300zł za parkę...

Wózek: Vectra A (1995) 1.7 TD (Isuzu), hatchback

Edited by Dreq

Guest Dreq

hmmmm..... na Allegro Kayaby gazowe po około 120 zeta za sztukę chodzą (olejowe po 50-70 zł)... więc spokojnie się zmieszczę.. co do gazowych... nie będzie twardo i sztywno?

Ja jezdze na olejowych i jest za miekko wiec na gazowych powinno byc lepiej !! chyba ze sie boisz to kup olejowo-gazowe .Ale juz nic nie bede przy mojej viki modyfikował bo na jesien zmiana zamochodziku :rolleyes:

Edited by locospeed

Guest Laser

Kayaba premium ( olejowe ), do normalnej jazdy przy sprawnym i nie wytluczonym zawieszeniu ( sprezyny ) sa wystarczajace i spokojnie sie w 600pln wyrobisz ( allegro sobie daruj - kup najlepiej w lokalnym sklepie/hurtowni/ intercars czy jakies tam - w razie czego latwiej reklamowac ), gazowe ( a tak naprawde gazowo olejowe bo samych gazowych to jeszcze nie widzialem przynajmniej w cywilnym samochodzie ) moga byc za twarde i odczujesz to nie tylko pogorszeniem komfortu ale moze miec to skutek uboczny w postaci nadmiernie trzeszczacej tapicerki.

Poszukaj, temat wielokrotnie walkowany a raczej w tym segmencie rynku sie duzo nie dzieje.

Guest Backdraft

potwierdzam opinie którą napisał ,,Laser''

ja założyłem sobie na przód olejowo-gazowe KAYABA i musiałem zamienić na olejowe tym razem SACHS

-po założeniu gazowych auto bardzo dobrze jeździło trzymało sie drogi (ale my nie mamy takich dróg jak na zachodzie) ale gdy wpadło w ,,dziury'' było twarde i komfort spadł tak więc zalecałbym ci założenie olejowych

-co do gwarancji to wierz mi trudno jest ,,wygrać ''jak odda się do reklamacji nie zależnie od firmy

Ja do siebie wsadzilem BILSTEINy gazowe. Cena 330zl-przod i 290zl-tyl. Jestem z nich bardzo zadowolone. Napewno przy gazowych auto bedzie troche twardsze niz na olejowych.

Guest Dreq
Jak amortyzatory to tylko KAYABA!!! ale za 300zł to ich nie kupisz i przedewszystkim gazowe!
kupiłem dziś... w hurtowni moto.... Kayaba olej... 85 zeta za sztukę... :)

Pozostaje wmontować... moje wrodzone lenistwo pozwoli chyba zarobić jakiemuś mechanikowi... :rolleyes:

Guest Laser
kupiłem dziś... w hurtowni moto.... Kayaba olej... 85 zeta za sztukę... :)

Pozostaje wmontować... moje wrodzone lenistwo pozwoli chyba zarobić jakiemuś mechanikowi... :rolleyes:

Nawet nie chodzi o lenistwo - tylne wymienilbys sobie sam bez wiekszego problemu bo to kwestia policzenia zwojow na gwincie zeby rowno przykrecic. Z przodem jest znacznie wiecej zabawy i bez podnosnika, imadla i sciagaczki do sprezyn wogole bym sie nawet za to nie zabieral.

Pozatym - jak juz wymieniasz amorki to odzaluj te 150pln jeszcze i kup nowe poduszki amortyzatorow i łozyska ( ta sama robota a kasa stosunkowo nie duza do wymiernego efektu )

Sam zalozylem Ruville'a z lozyskami INA i jest jak mialo byc :)

Warto tez zobaczyc jak sie maja gumy na wahaczu ( szczegolnie te tylne bo one dostaja najbardziej w kosc - zawieszenie i tak bedzie rozpiete wiec robi sie jedna robote przy okazji, a ceny wysokiej jakosci czesci nie sa wysokie :) )

Guest Dreq
Pozatym - jak juz wymieniasz amorki to odzaluj te 150pln jeszcze i kup nowe poduszki amortyzatorow i łozyska ( ta sama robota a kasa stosunkowo nie duza do wymiernego efektu )
no to zagiąłeś mnie... :P

Jakie poduszki i jakie łożyska?

Z nowym amorkiem są dwie grube okrągłe gumy, szeroka podkładka i nakrętka (to wszystko idzie na szpilkę na górze), a na dole jest tylko oczko na śrubę do przykręcenia do wahacza....

Mógłbyś się bardziej rozpisać o co biego..bo deczko zielony jestem... :huh:

Guest Laser

Heh, niedoczytalem ze zmieniasz tylko tył ( swoja droga radzilbym komplet wymienic ) jak tylko tyl to jest jak mowisz, do przednich jest jeszcze taki kawal grubej gumy i specjalne lozysko ktore odpowiada z obracanie sie kolumny mcphersona.

Guest Dreq
Heh, niedoczytalem ze zmieniasz tylko tył ( swoja droga radzilbym komplet wymienic ) jak tylko tyl to jest jak mowisz, do przednich jest jeszcze taki kawal grubej gumy i specjalne lozysko ktore odpowiada z obracanie sie kolumny mcphersona.

ufff... co do przodu to też wkrótce zmienię... :)

Dzięks.. B)

Ja wymieniłem kiedyś w VA przód i tył na olejowe SACHSy po 30.000 stan amorków był mizerny, na przyrządach porównywalny do moich starych przebieg 180.000 mechanior mówił że stare były fabryczne.

Guest Dreq

amorki wymienione... i muszę przyznać, że albo te nowe są do bani..albo moje stare były rewelacyjne... ;) , bo różnicy szczególnej nie zauważyłem... specjalnie po dziurach się przejechałem i wrażenia są takie same jak przed wymianą...

Guest marcin22

ten typ widocznie tak ma, ja mam takie same wrażenie a nawet gorszy komfort niż na starych amortyzatorach.

ale pokonywanie zakrętów na tych nowych to sama przyjemność jak przyklejony.

• 4 weeks later...
Guest slawek2313
Zmienić tylne muszę... oferta rynkowa bogata i pogubić się można, bubla kupić.. pytam więc doświadczonych:

1) gazowe? olejowe? gazowo-olejowe?

2) jaka firma?

W rajdach nie startuję.. mają więc być "normalne"... :)

Do wydania 300zł za parkę...

Wózek: Vectra A (1995) 1.7 TD (Isuzu), hatchback

jezeli nie jerzdzisz sportowo to zaloz olejowe lub olejowo-gazowe ja mam gazowe firmy KONI auto twarde isztywne no i na dolkach trzesie a pozatym gazowe sa trwalsze

• 2 weeks later...

Ja kupilem gazowe bilseteina b4 komplet z odbojami i oslonami za 600 na allegro. Bardzo sobie chwale - przejachalem na nich 2000 km i 0 problemow. Przy okazji wymienilem tez lozyksai gorne mocowanie amortyzatora.

• 7 years later...
  • 3 years later...

witam, chcę kupić sprężyny do va 1.7 td isuzu przód i tył, żeby były miękkie bo nienawidzę twardego zawieszenia, jakie polecacie i czy ktoś z was wie  gdzie mogę dostać takie sprężyny ??? bo amorki to chyba olejowe są miękkie z tego co tu piszecie