Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jakie Cb Radio?

Guest adas998
 Share

Recommended Posts

Guest adas998

chce kupic cb w cenie 250-300zl z antena tak by w miare to chodzilo prosze o rade jaka firme jakie cb jaka antene itd.?

Guest Konrad-vectra

Mysle ze Uniden 510XL 230-250zł ( no chyba ze bys jeszcze pogrzebał troszke w kieszeni i te 50zł dolozyl na 520XL ) bylby dobrym wyborem + antenka tylko napisz czy ma byc na magnes , czy moze montazowa i jaka dlugosc bylaby dla Ciebie najlepsza ??

Edited by Konrad-vectra

Kolego w tej cenie tylko UNIDEN 520 XL (ja kupiłem ostatnio za 280pln) ew UNIDEN 510 + ANTENKE

Wcześniej miałem jakieś radio za 180 pln i antene za ok 80 pln i straszna wiocha (chłopaki z ustronia ze zlotu to potwierdzą - szumiało skrzypiało mimo ze zestrojone) Wymieniełem na UNIDENA 520XL i o niebo lepiej. Proponuje więc dołożyć te 50 zł i za 350 kupić właśnie UNIDENA 520 +ANTENKE ( wybór duży więc sam się zdecydujesz na coś) RAZ A PORZąDNIE a właściwie uniden 510 czy 520 różni się od PRESIDENTA (a to już porządne radio ) tylko nazwą i rynkiem docelowym

uniden 520

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=195806103

uniden 510 z antenką (po jakimś czasie sobie ją zmienisz na lepszą jak gotóweczka jakaś wpadnie)

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=192811937

a tu dla porównania masz unidena 520 w wersji PRESIDENT - spójrz na fotki i zobacz czym się różnią :D

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=192391152

Guest darek-podhale

serwus.miałem okazje ostatnoi wozić sie autkiem z radiem typu elite sunker one,powiem ze całkiem fajnie sprawuje sie nieszumi nie trzeszczy ,jest dostepne na allegro po dobrej cenie po 185 złotych do tego firma sunker wypusciła anteny na magnesie tego typu jak hustler ale cenowo taniej .mozna zakup dokonać za okolo 260 złotych za komplet ,jak na początek mysle ze wystarczy.pozdrawiam użytkowników eteru 73,88,51-na koła

ostatnio tez miałem do czynienia z sunker one kolega se montował za całość z zestrojeniem zapłacił 310pln i powiem tak ze radyjko jest spox ładnie odbiera ino z odległością nadawaniem jest troszkie gorzej i te szumy ogólnie mówiąc koleś stwierdził ze jak by teraz kupował wolał by dołożyć 50pln i kupić UNIDEN 520

lepiej poczekać i dozbierać niż kupować najtańsze lepszym rozwiązaniem już jest kupić walki talki :)

Guest szak

250-300 zł i żeby w miarę chodziło to za dużo nie pocudujesz ... generalnie na antenkę z uchwytem musisz liczyć kolo 100 no i do tego radio 200 zł ... szczerze to polecam używane radio ... tak to nie kupisz nic co będzie wychodziło za radio podstawowe. Generalnie MX nie polecam juz lepiej starą onwe moze turbo kupisz za 150 i bedzie smigac duzo lepiej no i sie nie bedzie pierdzielic ... rozważ sobie takie rozwiązanie...

szczerze to jakbym miał wydać 300 na unidena 520 to bym kupil alana 28 czy 18 ... w brew temu co sie przyjęło mówic o 520 to nie jest takie super radio, z modulacją u niego bywa różnie ale to nie o tym tutaj nam rozprawiać ;)

73!

Edited by szak

Generalnie MX nie polecam juz lepiej starą onwe

na jakiej podstawie tak twierdzisz?magnum to najlepsze radio(nowe) w tej cenie.badziewnie wykonane,ale działa super.jeszcze nie spotkałem kogoś,kto narzeka na to radio.

a Alan 18,28-no fajne radio ale na baze.do mobila jednak troche za duże(przynajmniej dla mnie)

Guest szak

ee tam zaduże moze 87 to zaduże ale nie 18 ani 28..

a co do magnuma to bardzo lich wykonanie ... klawisze funkcyjne wogole za male jak wciskasz to mozesz przypadkowo powciskac co innego ... przycisk do zmiany kanału nie ma rzadnego klikniecia ani mechanizmu ktory daje odczuc e przełączasz kanał ...( musisz sie patrzec na radio jak chcesz zmieniac kanał na inny - generalnie delikatne klikniecia mechaniczne czy "bip" pomaga podczas jazdy ). Kolejna sprawa chlopcy meldują ze licho widać na wyswietlaczu kanały ... masz szybke zastosowaną na wyswietlaczu jak jedziesz i padają promienie slońca to nei widac wyswietlacza i nie dosc ze nei ma akcentu jak przełączasz kanały to do tego nie widzisz jak chcesz przełączyć który własnie masz. Pokrętła potencjometrów masz tzw współosiowe i jak regulujesz ktorymś z nich to przyokazji przekrecisz sąsiedni. A o mikrofonie to nie wspomne ... generalnie wygląd i plastik jakbyś od ruskich na ryneczku kupił - tanio ale bez przesady a kabel !!! to nei kabel tylko drut sztywne cholerstwo jak nie wiem.

Ale żeby nei kończyc negatywnie... jak zapoda sie odpowiednią antenke to wychodzi ok no i modulacje ma spokojną to przemawia na plus... generalnie jak mam wydac na ni 200 zł to przepraszam ale do 18 czy do 28 nie ma co nawet startować, że nie wspomne ze 18 i 28 to inna grupa. Ale wybór należy do was ;)

73!

ale nikt mi nie powie,że w tym przedziale cenowym to nie jest dobre radio...a jaki ma fany głośnik.odsłuch jak w Presidencie Jaksonie.

Guest tazo

no i jakie te radio kupić od 200 do 300 zł nowe czy używane i za ile antena żeby amatorsko pogadać na kanale pozdro z mazowsza. może ktoś chce sprzedać radio kupię byle tanio :rolleyes::o:lol:

Guest tazo
no i jakie te radio kupić od 200 do 300 zł nowe czy używane i za ile antena żeby amatorsko pogadać na kanale pozdro z mazowsza. może ktoś chce sprzedać radio kupię byle tanio :rolleyes::o:lol:

ponawiam proszę o pomoc :D:blink:

Guest adas998
Opisz kolego jakie radyjko potrzebujesz...proste tzn podstawowa 40 sql szybka 19.Czy coś lepszego? Nowe, używane ?

Po prostu ma chodzic jak sie nalezy i byc proste w obsludze,antena na magnes.Jezeli urzywane to nie zniszczone moze tez byc nowe.

ja mam Midland alana 100 PLUS z antenka Hustler .. i nie narzekam .. proste radio, małych rozmiarów, szybka 19 i 9, FM/AM, i naprawde zadowolony jestem... alan 100 plus kosztuje ok 250zł a antenka hustler ok 85zł..... antenke mzoe bym polecił inna bo hustler nie zadobrze sie stroii.. ale np "sirio" jak najbardziej polecam.. .

• 4 weeks later...

Ktoś ma i może coś powiedzieć. :D

Prościuteńkie radio z podstawowymi funkcjami, dobrze działa, przyjemnie miękki kabelek do mikrofonu, mikrofon dobrze leży w ręce.

Wystarczy? ;)

Ktoś ma i może coś powiedzieć. :D

Prościuteńkie radio z podstawowymi funkcjami, dobrze działa, przyjemnie miękki kabelek do mikrofonu, mikrofon dobrze leży w ręce.

Wystarczy? ;)

no być może wystarczy dzieki

Na pewno w cenie do 250 zł za nowe radio to jedna z najlepszych propozycji. nie daje po uszach jak przykladowo onwa spisuje sie OK nie bylo zwrotów na to .... reszta zależy od użytkownika czy mu sie podoba czy nie.

73!

Na pewno w cenie do 250 zł za nowe radio to jedna z najlepszych propozycji. nie daje po uszach jak przykladowo onwa spisuje sie OK nie bylo zwrotów na to .... reszta zależy od użytkownika czy mu sie podoba czy nie.

73!

wole zapytać o opinie ponieważ mamy możliwość zakupić takie radyjka w cenie 200zł z anteną i montażem narazie jeszcze nie wiem jaka antena będzie do tego zestawu , jak dobrze wiemy nie zawsze cena idzie w parze z jakością

Guest gadzeto
wole zapytać o opinie ponieważ mamy możliwość zakupić takie radyjka w cenie 200zł z anteną i montażem narazie jeszcze nie wiem jaka antena będzie do tego zestawu , jak dobrze wiemy nie zawsze cena idzie w parze z jakością

Właśnie . I jeszcze jedno pytanie do tego radyjka o którym mówi rafik - jeżeli ktoś ma i się orientuje. Czy to radio posiada redukcje szumów? Czy to się sprawuje? I czy przy ponownym załaczeniu potrzebuje naprawde dużej mocny sygnału żeby się załączyc czy załącza się też w momencie kiedy jest niska moc odbioru? Bo to jest najważniejsze chyba.

rafik111 sluchaj jak masz okazje kupic w cenie 200 zł to spokojnie bierz lookni tylko czy nie bylo otwierane no i czy sprawne jest bo to wazne....

gadzeto posiada sgualcha , rf gaina nie , co do tego czy sie sprawuje to tak spokojnie w cenie 200 zł to wporzo radio , a co do tego czy potrzebuje duzego sygnału to chodzi Ci chyba o to jak na skreconym do nie-szumu squelchu odbiera?? to wychodzi OK nie jest to jakaś tam rewelacja ale jak za NOWE 230 zł to jest ok.

73!