Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Uszczelaka Pod Głowica???

Guest DjMakos
 Share

Recommended Posts

Guest DjMakos

Na wstepie witam ALL!! bo to moj pierwszy post na tym forum.

Stalem sie wlasnie posiadaczem Opla a raczej Vauxhall-a Vectry 2.0 DTI 16V 2002r

No i odrazu zonk tzn. pierwsze 10 mil w miare nrmalnie droga miejska dom->szkola dzieci i spowrotem poczym wybralem sie na mala wycieczke po okolo 15 milach temp skoczyla do 90 stopni wiec zatrzymalem sie na parkingu, zapalila sie na wyswietlaczu chlodnica ale tylko na moment podnioslem maske oczywiscie woda w zbiorniczku wyrownawczym juz syczala a raczej nie woda tylko mieszanka oleju i plyunu z chlodnicy na miarce olejo ponizej min. poczekalem az ostygnie i pojechalem do goscia gdzie ja kupilem (maja tam warsztat/MOT).

I teraz moje pytanie czy poszla uczelka pod glowica bo koles z warsztatu powiedzial ze to chlodnica oleju naprawili i dale do jakiegos fachowca opd opla co ma sprawdzic na 100% dodam ze wszystko stalo sie w dzien kupna auto mialo robione tez w ten dzien MOT-przeglad angielki .dzieki z gory za jakiekolwiek wskazowki

Guest jasam

jesli olej poszedl do plynu to wskazuje na uszczelke. chlodnica oleje nie ma raczej polaczenia z plynem chlodzacym :-) jesli poszlo sporo oleju, to lepiej szybko cos z tym zrobic, bo zas moze byc nielada problem. ostatnio robilem uszczelke w toyocie, gosciu przecholowal. jesdzil pare dni na przepalonej i w ukladzie chlodzenia zrobila sie galaretka. mozna bylo kroic nozem. chlodnice zapchane, w fartuchach wodnych chlodzacych tuleje tlokowe kisiel. czyszczenie ukladu zajelo mi 2 dni. tak wiec koszty wymiany uszczelki poszly znacznie w gore. wiec jesli sa jakies niepokojace objawy, ze nadal ubywa oleju, silnik sie grzeje, a plyn robi sie bardziej brudny, nie ma na co czkac, tylko glowica w górę ;-)

Guest DjMakos

A wiec jednak chlodnica oleju bylem u mechanika i widzialem jak wymnienia na nowa ufff ze to nie uszczelka pod glowica.

Edited by DjMakos

• 9 years later...
  • 4 weeks later...
Dnia 20.11.2016 o 17:31, marek75gg napisał:

Też mam podobny problem.z silnika ubywa mi olej i trafia do układu chłodzenia.To w końcu wina uszczelki pod głowicą czy wina chłodnicy oleju. 

Brzmi zdecydowanie na uszczelkę.. Zapewne puszcza między kanałem olejowym i kanałem cieczy.. Lepiej nie jeździć bo grozi zatarciem ;).

A masz dymienie na biało? Wtedy takie dymienie świadczy o dostawaniu się płynu chłodzącego do cylindra . Jeżeli tylko się miesza i nie przybywa ci oleju najprawdopodobniej chłodniczka oleju.

• 2 months later...
Dnia 14.12.2016 o 12:11, BAZAR napisał:

A masz dymienie na biało? Wtedy takie dymienie świadczy o dostawaniu się płynu chłodzącego do cylindra . Jeżeli tylko się miesza i nie przybywa ci oleju najprawdopodobniej chłodniczka oleju.

To była chłodniczka oleju a nie uszczelka