Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Podłokietnik

Guest sieslik
 Share

Recommended Posts

Guest sieslik

Kupiłem używany podłokietnik do Vectry B. Nie wiem za bardzo jak go zamocować. Z tego co się zorientowałem to trzeba chyba dziurawić panel plastikowy między przednimi siedzeniami...?

Jeśli ktoś wiejak to zrobic najlepiej to dajcie znać.

sieslikpost-11986-1179164059_thumb.jpg

Coś mi się wydaje, że do tego podłokietnika jest potrzebny inny tunel środkowy niż ten co ty masz. Aczkolwiek tego na 100% nie jestem pewien.

Guest sieslik
Coś mi się wydaje, że do tego podłokietnika jest potrzebny inny tunel środkowy niż ten co ty masz. Aczkolwiek tego na 100% nie jestem pewien.

Dlaczego tak myślisz?Podłokietnik jest oryginalny do Vectry B...

Guest kokos

nic nie trzeba dziurawic,trzeba tylko wyjac popielniczke i po prostu go wkleic,ja tak zrobilem u siebie,pozdrawiam

nic nie trzeba dziurawic,trzeba tylko wyjac popielniczke i po prostu go wkleic,ja tak zrobilem u siebie,pozdrawiam

Wydawało mi się właśnie że ten zwykły (bez podłokietnika) tunel jest z tyłu inaczej wyprofilowany i znajduje się tam popielniczka na samym końcu...

Guest sieslik

Na tych wypustkach są dziury, chyba do montażu ale wtedy trzeba by było dziurawić panel środkowy między siedzeniami...Osadzenie na kleju wystarczy?Tzn. mam wyjąć popielniczke którą mam i tam wkleić podłokietnik?Na jakim kleju to zrobiłeś?Pozdrawiam

Guest Negative
Kupiłem używany podłokietnik do Vectry B. Nie wiem za bardzo jak go zamocować. Z tego co się zorientowałem to trzeba chyba dziurawić panel plastikowy między przednimi siedzeniami...?

Witam, niestety w Twoim przypadku trzeba dziurawic tunel, bo nabyłes podłokietnik z brakującą częscią mocującą, widac na zdjęciu miejsce zgrzewania tej częsci (pod zapalniczka w podłokietniku) i własnie w tym miejscu powinna byc. Ja tez taki kupiłem niezwracając na to uwagi i męczyłem sie ze srubami. Niestety teraz częsciowo widac sruby po bokach, częsciowo, bo zakrywają je fotele kiery i pasazera. Śruby umiesciłem dwie od spodu i dwie własnie po bokach. Jeśli znajdziesz odpowiednie śruby ładne, matowe z gładkim "łepkiem" i odpowiedniej długosci to nawet nie bedzie widac ze cos tam wystaje. troche ciezko było z montarzem ale sie udało, jak ktos ma grube palce to przyda sie penseta, bo ciezko jest włozyc nakretke od spodu tunelu.

podokietniklv8.jpg

Moja propozycja zastosowania śrub w miejscach zaznaczonych na czerwno po 2 stronach. Nepewno klej nie utrzyma siły opierania sie łokciem, za małe powierzchnie klejenia, no chyba ze podlokietnik bedzie pełnił funkcje ozdoby i schowka. Koło popielniczki zastosowałem kawałek twardego plastiku (2 strony).

Na moim mozna siadac i nawet nie drgnie ;) .

Pozdrawiam

Edited by Negative

Guest kokos

no niestety tu sie musze z Toba niezgodzic,u mnie na podlokietniku mozna opierac sie dosc pewnie bo czesto to robie gdy wsiadam do auta i nic sie jeszcze nie stalo a waze prawie 100kg.Boby w poprzedniej vectrze tez tak samo wklejal jak ja tylko ze na klej do szyb i tez nie slyszalem zeby cos mu sie obluzowalo.pozdrawiam

Guest Negative

Może miał wszystkie elementy mocowania. Ok niech kolega sprobuje, sie zobaczy. U mnie po prostu jeździł podłokietnik w tunelu, bo nie miałem tej brakującej czesci, sprzedający po prostu go wyrwał i ta częsc została przy tunelu, (zakup na allegro, pozniej zero kontaktu).

Ten podłokietnik został kupiony ode mnie.

Ja kupiłem go jakieś pół roku temu.

Niestety nie robiłem nawet podejścia, żeby go zamontować dlatego postanowiłem sprzedać.

Taki kupiłem (nota bene od kogoś z Klubu) i taki sprzedałem.

I mam nadzieje, że nowy właściciel będzie z niego zadowolony.

Guest k-maro

Tak brakuje do niego tylnego plastiku co wchodzi w miejsce popielniczki.Ja swoj podłokietnik kleiłem dwa razy na klej do szyb i odklejał sie.za trzecim razem odkreciłem ten srodek i od środka połapałem na 6 wkrętów i jest super nic nie widac i sie trzyma jak cholera.To fakt ze juz on zostanie do konca zywotu auta bo jak by był na klej do szyb to potem bym jeszcze sprzedał auto bez niego i wystawił na allegro sam podłokietnik na pifo by było.Mam do sprzedania za 50zł siwy podłokietnik brak tej popielniczki.

Guest sieslik
Witam, niestety w Twoim przypadku trzeba dziurawic tunel, bo nabyłes podłokietnik z brakującą częscią mocującą, widac na zdjęciu miejsce zgrzewania tej częsci (pod zapalniczka w podłokietniku) i własnie w tym miejscu powinna byc. Ja tez taki kupiłem niezwracając na to uwagi i męczyłem sie ze srubami. Niestety teraz częsciowo widac sruby po bokach, częsciowo, bo zakrywają je fotele kiery i pasazera. Śruby umiesciłem dwie od spodu i dwie własnie po bokach. Jeśli znajdziesz odpowiednie śruby ładne, matowe z gładkim "łepkiem" i odpowiedniej długosci to nawet nie bedzie widac ze cos tam wystaje. troche ciezko było z montarzem ale sie udało, jak ktos ma grube palce to przyda sie penseta, bo ciezko jest włozyc nakretke od spodu tunelu.

podokietniklv8.jpg

Moja propozycja zastosowania śrub w miejscach zaznaczonych na czerwno po 2 stronach. Nepewno klej nie utrzyma siły opierania sie łokciem, za małe powierzchnie klejenia, no chyba ze podlokietnik bedzie pełnił funkcje ozdoby i schowka. Koło popielniczki zastosowałem kawałek twardego plastiku (2 strony).

Na moim mozna siadac i nawet nie drgnie ;) .

Pozdrawiam

Zastosowałem się do Twojej porady i nieżle wyszło. Zmieniłem tylko lokalizację śrub z boku. Przewierciłem panel środkowy z boku razem z widocznymi na zdjęciu wypustkami plastikowymi i skręciłem to blachowkrętem którego pomaluję teraz na czarno, żeby pasował do wnętrza. Dodatkowo pionowo, tak jak pokazałeś przykręciłem podłokietnik do panelu środkowego. Narazie wszystko dobrze się trzyma i nie trzeba nic zmieniać. Nie miałem jakoś zaufania do kleju,a poza tym mocowanie blachowkrętami jest demontowalne a klej zawsze zostanie...

Dzięki za poradę-pozdrawiam-sieslik

post-11986-1179338463_thumb.jpg

• 9 months later...
  • 2 weeks later...

Czy tunel z podlokietnikiem pasuje z angola do europejczyka, czy też trzeba wyciągać sam podlokietnik? Mogę kupić za 150PLN. Czy jest różnica jeśli chodzi o podlokietnik między Vectrą B przed liftem a po lifcie? Pozdrawiam

Czy tunel z podlokietnikiem pasuje z angola do europejczyka,

Nie, nie pasuje. Chyba, że chcesz mieć uchwyt na kubki/półkę oraz popielniczkę skierowaną w stronę pasażera...

Poniżej zdjęcia całego tunelu z podłokietnikiem. Ścianki tunelu nie są symetryczne (v. zdjęcia 1,2 i 3), końce różnią się od siebie, dlatego też może być problem z przełożeniem z wersji angielskiej do europejskiej.

Moim skromnym zdaniem, jeśli miałbym montować ten ułamany podłokietnik to spróbowałbym go skrecić śrubami z tunelem, po jego rozebraniu. Jest tam trochę miejsca gdzie, śruby się zmieszczą (vide zdjęcie 4 spodu).

Powinien byc solidnie złączony, ponieważ przy wsiadaniu/ wysiadaniu czasami opiera się na nich duży ciężar. Również, jesli ktoś ma dzieciaki, to zdarza się, że trenują różne sztuczki na podłokietniku. Można też spróbować skręcić z boku śrubami z płaskim łbem lub blachowkrętami, tak jak wyżej już kolega radził i zostało to zrobione.

Wydaje mi się, iż jest to rozwiązanie bezpieczniejsze niż klejenie, aczkolwiek, jeśli kolegom udało się solidnie skleić to chylę czoła.

Pozdrawiam

post-19239-1206541065_thumb.jpg

post-19239-1206541092_thumb.jpg

post-19239-1206541102_thumb.jpg

post-19239-1206541112_thumb.jpg

Edited by jbond

Bedę łapał na klej. Właśnie wyciągnąłem podłokietnik z tunelu angola. Całe szczęście jest ta część która wchodzi w popielniczkę. Mam nadzieję że będzie trzymać. Dla pewności złapię od środka przy ręcznym na 2 wkręty. Na razie oddaję górę do obicia skórą.

Czy ktoś może montował i jaka jest opinia o tym podłokietniku ?

Funkcjonalnie może być - osmielę się stwierdzić, że było mi wygodniej niż z oryginalnym bo można go "dostroić" do wzrostu. Jakościowo kupa. Po miesiącu wyłamał się zawias (wystarczyło trącić łokciem na otwartym) i zostaje kombinacja z klejeniem albo wywalenie. Nie polecam

Sorry, ale najładniejszy to on nie jest. Inaczej po czesku to on nawet szpatny jest.

Nie zakładałbym tego.

:) razz

Guest seamenpl
Funkcjonalnie może być - osmielę się stwierdzić, że było mi wygodniej niż z oryginalnym bo można go "dostroić" do wzrostu. Jakościowo kupa. Po miesiącu wyłamał się zawias (wystarczyło trącić łokciem na otwartym) i zostaje kombinacja z klejeniem albo wywalenie. Nie polecam

Mi głównie chodzi oto czy jego montaż jest bezproblemowy (czy można wykorzystać jakieś fabryczne otwory z tunelu środkowego) ?

A to czy jest ładny czy brzydki to jest kwestia gustu ;) . Fabryczny też nie należy do urodziwych a jest mniej funkcjonalny niż ten tutaj.