Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Uszczelka Wzdłuż Progu - Demontaż???

andreeww
 Share

Recommended Posts

Witam Klubowiczy,

Jak wiadomo rudy lubi Viki B przed liftem. Chodzi mi o sposób demontażu uszczelki progu (ta cienka wzdłuż całego progu co dochodzi czołowo do dolnej krawędzi drzwi). Za wszelaką pomoc z góry dziekuję. POZDRAWIAM.

Tez mam dwa babelki wlasnie przy samej tej uszczelce wiec pod nia pewnie tez. Jest juz cieplo wiec walke czas zaczac. Pytanie jak ta uszczelke zdemontowac ??

A miałem wczoraj napisać żeby uważać przy tym żeby nie porwać uszczelki. Ta uszczelka trzyma sie na takich metalowych "grzybkach". Jest ich chyba 8 lub 9 i są co ok. 20cm. Postaraj się zlokalizowć środek między tymi "grzybkami" i od tego miejsca próbuj podważać uszczelkę.

Dokładnie tak.

można owinąć śrubokręt płaski cienki np taśma izolacyjną, żeby nie porysować lakieru na progach i podważyć listwę.

• 2 months later...
Guest vipmichal

ja dezis obie listwy wyjmowałem bo pełno pęcherzy tam było - praktycznie przy każdej zapince. trzeba od dołu podwarzyc i potem juz bez problemu wyskoczy całą reszta. Mam pytanie: czy mozna by na jakis klej sylikonowy przykleic cała uszczelke aby woda sie tam nie dostawała??

Na klej do szyb - ale wtedy już tak łatwo nie oderwiesz.

A na przyszłość, te uszczelki się ściąga i czyści - przynajmniej raz na rok ;)

• 4 weeks later...
Guest sledziu

A powiedzcie mi, bo ja wogóle polikwidowałem te uszczelki po remoncie i mam goły próg. One jakie miały zastosowanie?? Jako element wygłuszający czy uszczelniający przed syfem?? Nie odczuwam w sumie róznicy w szumie w aucie przed i po .

Jako element wygłuszający czy uszczelniający przed syfem??

I jedno i drugie :P

Kazda uszczelka rowniez w jakim stopniu wyglusza (chyba ze jest wykonana z twardego materiału)

Z jednej strony mi brakuje i widac jak sie syf wciska.

• 5 years later...

odkopie troche kotleta :)

pod uszczelkami zrobiła mi się rdza więc ściągnąłem, ładnie wyczyściłem podmalowałem itd i pojawił sie dylemat bo położyłem dwie razem i teraz nie wiem która na którą stronę ;)

ma ktoś fotkę jak to ma być??? profil uszczelki jest w kształcie trójkąta więc teraz nie wiem jak to ma być :) jak sie założy odwrotnie może woda "stać" z drzwi lub nie tłumić hałasu z zew

dzięki za pomoc

Kolego uszczelka prawidłowo leży tak abyś miał płaską powierzchnię u góry. Ona jest delikatnie w trójkącie i musisz założyć tak aby jeden z tych gumowych boków był że tak kolokwialnie napisze prostopadły do progu. Sugeruj się tym zdjęciem. To zdjęcie akurat strony pasażera i na odwrót.

http://www.google.pl...9QEwAw&dur=2623

Edited by ADi999

hmm rozumiem rozumiem :)

ale zobacz jedną rzecz jakby założyć odwrotnie jak na zdjęciu : http://upload.wikime..._30_deg.svg.png to woda "spływa" z drzwi na dół a jak na Twoim http://www.art-dysko...ntrast22436.jpg woda będzie "stała"

ponadto uszczelka lepiej dopasowuje się do kształtu drzwi (ze zdjęcie 1)

Edited by arek_sam

Kolego moim zdaniem nie masz racji. Ponieważ każda uszczelka jest delikatnie przez drzwi ściskana a jeśli dojdzie do tego że samochód ma 15 i więcej lat to uszczelka się ugniata i nawet jak będzie tak jak piszesz to i tak woda wleci. Ja nie raz myłem samochód na myjce bezdotykowej i jak otworzyłem drzwi to woda była a powinno jej tam de facto nie być prawda. Dlatego zawsze wycieram ją szmatką po myciu. A tak na marginesie wody nigdy tam dużo nie ma. Owszem jest mokra uszczelka ale to nie koniec świata prawda.

woda była i będzie dlatego że "nad nią" są otwory "odpływowe" z drzwi, no ale sedno moje jak ona ma być w końcu założona :)

ps co do ściskania, zależy jak ja właśnie założyć, jedna "wersja założenia" ją ściska minimalnie (tutaj sie zgodze w 100% że swoje lata ją ścisnęły) a druga wersja prawie wcale ;)

a może jakby ktoś miał ochotę i zrobiłby fotkę jak ma u siebie :)???

Edited by arek_sam