Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Piszczące hamulce

rafix1
 Share

Recommended Posts

w tym gratis mi oczyscili i przesmarowali mocowania tylnych klockow bo strasznie piszczały -ale za to samochodzik jezdzi jak sie patrzy... B)

u mnie przednie też trochę popiskują (tuż przed zatrzymaniem) jak lekko hamuje...wiesz czym Ci posmarowali (może smar grafitowy ???)

u mnie przednie też trochę popiskują (tuż przed zatrzymaniem) jak lekko hamuje...wiesz czym Ci posmarowali (może smar grafitowy ???)

Jest to smar z rodziny silikonowych. Kupisz w każdym motoryzacyjnym jak poprosisz smar do zacisków hamulcowych. Za ok. 2zł taka saszeteczka w jakich kiedyś był vibovit (mój przysmak nota bene z dzieciństwa :P )

Jest to smar z rodziny silikonowych. Kupisz w każdym motoryzacyjnym jak poprosisz smar do zacisków hamulcowych. Za ok. 2zł taka saszeteczka w jakich kiedyś był vibovit (mój przysmak nota bene z dzieciństwa :P )

czyli koła zdejmuję, i gdzie ten smar walę - na zaciski czy klocki trzeba zdemontować :unsure:

A może się dotrą (nowe tarcze i kloki) chociaż zrobiłem już na nich 2500km (na początku nie popiskiwały)

czyli koła zdejmuję, i gdzie ten smar walę - na zaciski czy klocki trzeba zdemontować :unsure:

A może się dotrą (nowe tarcze i kloki) chociaż zrobiłem już na nich 2500km (na początku nie popiskiwały)

Smarujesz prowadnice klocków. Nie za dużo bo syf się będzie kleił. Można jeszcze posmarować leciutko powierzchnię styku klocka wewnętrznego z tłoczkiem i przeciwnego ze spręzyna dociskowa. Wcześniej wskazane jest oczyszczenie tych miejsc z nagaru byle delikatnie (tak zaleca fabryka).

Rozbierając zacisk można też smarnąć prowadnice zacisku (te dwa bolce które chodza w gumach). Często smar znika z tamtąd i zacisk ma opory przy odpuszczaniu hamulca.

Smarujesz prowadnice klocków. Nie za dużo bo syf się będzie kleił. Można jeszcze posmarować leciutko powierzchnię styku klocka wewnętrznego z tłoczkiem i przeciwnego ze spręzyna dociskowa. Wcześniej wskazane jest oczyszczenie tych miejsc z nagaru byle delikatnie (tak zaleca fabryka).

Rozbierając zacisk można też smarnąć prowadnice zacisku (te dwa bolce które chodza w gumach). Często smar znika z tamtąd i zacisk ma opory przy odpuszczaniu hamulca.

dzienx

Guest Czołgista

A teraz panowie na poważnie :D:D

Tak mi hamulce piszczą w mojej VB że w samochodzie nie można wytrzymać :angry::angry:

I moim zdaniem jest to chyba wina producenta klocków , bo innej przyczyny nie widzę ???? .

Będę zmieniał klocki na inne :(:( choć te są jeszcze dobre .

Natomiast moje poprzednie klocki nie piszczały ale miałem wrażenie że się dosyć szybko zużyły :blink::blink:

i chyba przestały piszczeć :unsure: , albo jaja se robicie z tym smarem miedzianym :D

zadnych jaj

jest smar miedziany Carlube do 1000 stopni (jak dobrze pamietam)

oczywiście są inne ale ten jest b.dobry

nie smaruję całych klocków tylko miejsca styku klocka z zaciskiem i jarzmem

mój ojciec uważa że powinno sie wszystko dokładnie czyścić i nie smarować żadnym g.....

a jak klocki piszczą to znaczy że hamują (hahahahahah)

to jest stara szkoła mechaniki ale wiadomo że czasy i samochody sie zmieniają

Edited by tomekb

zadnych jaj

jest smar miedziany Carlube do 1000 stopni (jak dobrze pamietam)

oczywiście są inne ale ten jest b.dobry

nie smaruję całych klocków tylko miejsca styku klocka z zaciskiem i jarzmem

mój ojciec uważa że powinno sie wszystko dokładnie czyścić i nie smarować żadnym g.....

a jak klocki piszczą to znaczy że hamują (hahahahahah)

to jest stara szkoła mechaniki ale wiadomo że czasy i samochody sie zmieniają

ok, posmarowali mi w feralny poniedziałek i nie piszczały...ciekawe na jak długo to starczy :rolleyes:

• 3 weeks later...
Guest byzik

wczoraj poszukiwam smaru do zacisków,ale nie znalazłem a zadnym sklupie w częstochowie,owszem był ale do tłoczków i cylinderków ale to chyba co innego

Kupiłem klocki przednie GM i tarcze Brembo wymieniłem i było OK.

potem kupiłem klocki tylne tez GM ale z INDI i te piszczą

w serwisie Opla stwierdzili ,aby reklamować , że sa za twarde dlatego piszczą a smary do zacisków nic nie daje

Czy warto ten smar zastosować, czy na pewno piski ustaną?

no i gdzie go kupić?

Guest byzik

mnie przeszkadza, do tej pory miałem oryginały fabryczne i było cichutko przy hamowaniu, teraz to pisk raz na początku hamowanie innm ranem na końcu - koszmar

teraz jak jest ciepło po otwarciu szyb jest strasznie głośny i denerwujący

Edited by byzik

tak bardzo wam przeszkadza że piszczą??:):)

piszczeć to mogą w wozie drabiniastym (nie obrażając posiadaczy ów wozów) a nie w "nowoczesnym" aucie :P

no i gdzie go kupić?

ja kupiłem w sklepie FOTA. Takie małe saszetki jak od Vibowitu po 2 coś tam. Nazywało się dokładnie smar do zacisków.

Guest byzik

Kupiłem na allegro smar miedziany 13zł z przesyłką 70ml

posmarowałem tył klocków i inne miejsca - pomogło

ale czy na długo zobaczymy

• 3 years later...
Guest Ferbi90

Ja miałem taki przypadek w VB- łeb śrubki po prostu rozwierciłem i po zdjęciu tarczy resztka śruby się wykręciła :)

kupilem wlasnie vectre i gdy hamuje to piszczy mi troche co to moze byc klocki czy co prosze o pomoc

kupilem wlasnie vectre i gdy hamuje to piszczy mi troche co to moze byc klocki czy co prosze o pomoc

Stawiam na klocki.

Ja u siebie zakupiem jakies niby nie piszczące (a mowilem babie w sklepie ze nie wazne jaka cena,wazne zeby nie piszczały)po miesiacu zaczęły jęczeć.Pojechałem do sklepu powiedzialem ze chce inne.Kobieta je zareklamowala i dostalem drugie tego samego producenta.Po okolo miesiącu znowu zaczęły piszczeć.

Tak wiec u mnie na 100% to klocki.