Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Padła Maglownica ;-(((

Guest JunioreX
 Share

Recommended Posts

Guest JunioreX

Załamka przekładnia kirownicza ,,padła" leje płyn i po 10 skretach juz nie ma,zresztą byłem u kolegi w Oplu i potwierdził ;-( co radzicie kupić używke za ok 700 bez montarzu??czy oddać do regeneracji za jakies 1100 ze wszystkim??Bo o nowej moge zapomniec,pare ładnych tysi.A może ma ktoś jakiegoś pewniaka w dobrej cenie Sprawa Pilna

Vectra B 2.0 DTH 2000r

Z góry dzieki Pozdro

Guest JunioreX
regeneracja w wawie ok 700zl - http://www.kiesler.pl/

regeneracja w lodzi ok 450 zl - http://maglownice.polskareklama.pl/

wymiana w wawie ok 300 zl

a mnie znajomy mech pd wawa (a konkretnie moj wujo) za 150zl wymienia

a skad to wiem?

bo mnie tez qwa padla maglownica i narazie plynu tylko dolewam. na szczescie nie cieknie za bardzo...

pozdr

Przedzwonie do tych z Wawy jutro i zapytam ile gwarancji udzielaja,bo w sumie z lodzi maja dobrą cene ale jak dojdzie wysyłka i cała zabawa z tym związana to wyjdzie podobnie,okej dzieki bardzo

Guest zdzis27
przy jakich przebiegach padly wam te maglownice??

Tez niedawno zmienialem przekladnie...u mnie zaczela lac przy ok.168kkm

Guest MrSpike
to coi?jednak pewne ze magiel do regeneracji?

rusa gada ze tak. ale mozesz zerknac jak masz ochote :)

27.05 bede od 10.00 u pstomaszka

pozdr

Guest MrSpike
jak mi przypomnisz to pewnie podjade,zobaczymy, pomyslimy-oby bylo jak u mnie

jak tak bedzie to duuuza wodke robimy :)

Guest Rafał78

Mi również padła przy licznikowym 199999km. Z prawej strony patrząc z przodu co jakiś czas kapnie z lewej już się poci.

Zastanawiam się nad tym cudem techniki http://moto.allegro.pl/item180944318_maglo...spomaganie.html

Generalnie spróbuje wymienić sam. Na co muszę się przygotować przy demontażu maglownicy czy trzeba odkręcać wachacze rozkręcać wydech i co można wymienić przy okazji w stukającym przednim zawieszeniu żeby zrobić wszystko za jednym zamachem

Guest MrSpike
Mi również padła przy licznikowym 199999km. Z prawej strony patrząc z przodu co jakiś czas kapnie z lewej już się poci.

Zastanawiam się nad tym cudem techniki http://moto.allegro.pl/item180944318_maglo...spomaganie.html

Generalnie spróbuje wymienić sam. Na co muszę się przygotować przy demontażu maglownicy czy trzeba odkręcać wachacze rozkręcać wydech i co można wymienić przy okazji w stukającym przednim zawieszeniu żeby zrobić wszystko za jednym zamachem

aby wyjac magiel musisz odkrecic poduche pod skrzynia biegow niestety. latwo nie bedzie...

Guest kokos

no to najpierw dokladnie zlokalizuj miejsce wycieku u mnie cieklo z tej samej strony i okazalo sie ze to nieszczelnosc na uszczelce jednego z przewodow od wspomagania,zdjecie kola i uszczelka za 2 zeta zalatwilo sprawe a juz mialem zamawiac komplet do regeneracji tylko jeszcze wczesniej zerknalem zeby sie upewnic :) .pozdrawiam

Załamka przekładnia kirownicza ,,padła" leje płyn i po 10 skretach juz nie ma,zresztą byłem u kolegi w Oplu i potwierdził ;-( co radzicie kupić używke za ok 700 bez montarzu??czy oddać do regeneracji za jakies 1100 ze wszystkim??Bo o nowej moge zapomniec,pare ładnych tysi.A może ma ktoś jakiegoś pewniaka w dobrej cenie Sprawa Pilna

Vectra B 2.0 DTH 2000r

Z góry dzieki Pozdro

Dokładnie tak jak radzi MrSpike - dzwoń na Słomianą ( W-wa Jelonki ) do p. Krzyśka Kieslera... Sympatyczny gościu, dobry fachman, gwarancja na rok i targuj się, coś zawsze opuści... ;)

Guest Rafał78

Dzwoniłem do gościa z Allegro http://moto.allegro.pl/item193187750_fotel...ctra_b_sri.html sprawcie jego oferte ma wszystko do VB niestety z Angli i u niego maglownica angielska kosztuje 250zł tylko że trochę się różni mocowaniem na gumach kątem ale mówi że ludzie kupują i montują. Narazie czekam aż się zwolni kanał u szwagra i zajrze skąd dokładnie kapie mam nadzieje że to jakaś poluzowana uszczelka za 2 zł

Guest MrSpike
Dzwoniłem do gościa z Allegro http://moto.allegro.pl/item193187750_fotel...ctra_b_sri.html sprawcie jego oferte ma wszystko do VB niestety z Angli i u niego maglownica angielska kosztuje 250zł tylko że trochę się różni mocowaniem na gumach kątem ale mówi że ludzie kupują i montują. Narazie czekam aż się zwolni kanał u szwagra i zajrze skąd dokładnie kapie mam nadzieje że to jakaś poluzowana uszczelka za 2 zł

nie wiem gdzie je montuja... cena "normalnych" maglownic jest taka wysoka bo nie tylko sie psuja, ale cala ich masa idzie na przekladki coby z angola zrobic "normalna" wersje...

• 8 months later...
Guest chuckyy

U mnie tez maglownica padla. Przebieg... 199960 :]

Mechanik powiedzial, ze ma pewniaka za 1000 zl plus wymiana jakies 600 zl :/ Chyba go poj...

Jutro, albo na dniach chce ze znajomym dokladnie sprawdzic skad to cieknie. Na razie wyciek nie jest jakis ogromny, bo nalalem plynu na max i przez 3 dni specjalnie duzo mi nie ubylo...

U mnie tez maglownica padla. Przebieg... 199960 :]

Mechanik powiedzial, ze ma pewniaka za 1000 zl plus wymiana jakies 600 zl :/ Chyba go poj...

Jutro, albo na dniach chce ze znajomym dokladnie sprawdzic skad to cieknie. Na razie wyciek nie jest jakis ogromny, bo nalalem plynu na max i przez 3 dni specjalnie duzo mi nie ubylo...

W Warszawie regeneracja to koszt 600 - 800 zł plus wymiana i geometria...

• 6 months later...

Witam

Czy jedynym objawem padnietej maglownicy jest wyciek??

U mnie coś stuka i zdaje mi się, że jest to w maglownicy. Najbardziej wyczuwalne jest to na lewym drążku kierowniczym przy szybkich krótkich ruchach kierownicą. Odkręcałem drążek od koła i próbowałem za niego szarpać ale żadnego luzu nie wyczułem. Obraca się on też dosyć ciężkow wokół własnej osi, więc drążek chyba odpada. Luzu na krzyżaku też raczej nie ma. Jabolkg napisał w swojej poradzie, że maglownica nie ma prawa stukać. Już nie wiem co o tym sądzić. Proszę o jakieś opinie.

• 3 weeks later...

W Katowicach regenerują maglownice ?? Gdzie i za ile ??

Znalazłem warsztat w Katowicach na ul. Paderewskiego 13. www.podlesny.go3.pl Dziś jest piątek kazał przyjechać z przekładnią w środę to może na czwartek będzie. Bierze 350 zł za regenerację. Nie wiem ile weźmie Mechanik za demontaż i montaż. Jak zapłacę to poinformuję.

Przepraszam za dwa wpisy ale Pomyłkowo zapytałem w dziale VA a mam VB.

Zawiozłem tą maglownicę dzisiaj. Zmieniła się cena na 300 zł :-). ale okazało się że gałki jeszcze trzeba zrobić i to kosztuje dodatkowo 120. Czyli z gałkami 420 zł. Plus Wyjęcie i włożenie 150 zł. Więc wynika z tego że zapłacę za wszystko prawie 600 zł dokładnie 570 zł.

Odebrałem tą przekładnie. Facet skasował w końcu 400 za regenerację przekładni i gałek. Wcale się z nim nie targowałem a cena szła w dół.

Okazało się że z założeniem maglownicy i ustawieniem zbieżności zapłaciłem 190 zł.

W sumie koszt regeneracji maglownicy z wyjęciem i włożeniem zamknął się w 590 zł. I mało i dużo. Ale takie życie.

Edited by Potus

• 10 months later...
Guest Cienki84

Mi Maglownica padła dziś przy 235000 tyś. Jóź od dawna ubywało oleju, dziś całkowicie wyciekł dolałem do pełna i przy skręcaniu na miejscu znowu pusto dolałem i sprawdzałem gdzie cieknie skręciłem mocniej jak coś strzeliło cofnąłem została kałuża oleju i magiel do wymiany koniec z jazdą jak narazie.. :angry: