Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jaki To Kolor / kod lakieru ?

Guest beny85
 Share

Recommended Posts

Guest beny85

witam kolegow mam troche glupie pytanie moglby mi ktos powiedzic jaki to jest kolor samochodu bo nie jestem pewien czy niebieski czy siwy metalic post-9257-1178819241_thumb.jpg z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam

Jakowyś niebieski, pewnie ma jakąś super nazwe własną. Siwy nie bo ja mam i z daleka poznam.

... najlepszym sposobem ident. koloru auta jest dojście po tabl. znamionowej (tabliczka znajduje się - zależnie od rocznika - pod maską (obok chłodnicy), lub na słupku przy drzwiach pasażera). Więcej info uzyskasz tutaj: http://www.vectraklub.pl/porady/38-tabliczka_vb.htm

Guest rzepa1
Ważne że się zgadzamy w temacie :)

tak na marginesie zapytam. Ostatnio dorabialem sobie lakierek i u mnie przed nr lakieru jest litera "L".

Co to znaczy? Bo na stronie porad z lakierami są literki:

Y = lakierowanie jednowarstwowe

Z = lakierowanie dwuwarstwowe (metalik)

M = lakierowanie dwuwarstwowe (mika)

a "L" ?

tak na marginesie zapytam. Ostatnio dorabialem sobie lakierek i u mnie przed nr lakieru jest litera "L".

Co to znaczy? Bo na stronie porad z lakierami są literki:

Y = lakierowanie jednowarstwowe

Z = lakierowanie dwuwarstwowe (metalik)

M = lakierowanie dwuwarstwowe (mika)

a "L" ?

"L" jest ozn. ktore używa się w przypadku farb do poprawek lakierniczych, wg EPC jest to lakier - 2 płaszcz- czyli wychodzi na to że w Twoim aucie jest położony lakier dwuwarstwowy

Guest rzepa1
"L" jest ozn. ktore używa się w przypadku farb do poprawek lakierniczych, wg EPC jest to lakier - 2 płaszcz- czyli wychodzi na to że w Twoim aucie jest położony lakier dwuwarstwowy

wielkie dzięki, moja ciekawość została zaspokojona :)

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zubek73 we wcześniejszym poście już napisał jak to zrobić:

sprawdź sobie numer koloru na tabliczce znamionowej i odczytaj poprawną nazwę koloru tu:

http://www.vectraklub.pl/porady/38-tabliczka_vb.htm

Edited by D.A.N.I.

• 4 months later...
Guest c-traxx

Witam!

Zaniam zaczniecie krzyczec to tak uzylem szukajki...chodzi dokladnie o kolor mojej viki jak mam to sprawdzic tzn jaki ma kod, nie wiem czy to ten kod kreskowy co jest przynitowany nad deska rozdzielcza zaraz przy przedniej szybie od strony pasazera (anglik) czy gdzies indziej mam tego szukac bo potrzebuje pomalowac zderzak w sumie to dwa....

Pozdrawiam

No ale chyba nie bedziesz dorabial farby scisle wedlug kodu? Wez pod uwage starzenie sie lakieru, wypalenie przez UV i podobne czynniki...

w sumie to tak sie zastanawiam, czy lakiery typu metalic bardzo sie poddaja czynnikom zewnętrznym,

ostatnio malowali mi w ASO prawy bok autka, spytalem sie tylko czy bedzie identyczny z reszta , i faktycznie

jak gosc powiedzial tak bylo, jest identyczny, autko ma 7 latek wiec uplyw czasu spory, niestety nie spytalem sie czy jakos specialnie lakier miszali aby byl kolor identyczny czy poprostu wzieli nr lakieru i po

zawodach.

pewnie sam sie przekonam niedlugo bo dzisiaj jadac jakiejś cięzarówce z naprzeciwka wystrzelił kamol,

myślałem ze tylko szybe mi pukneło ale okazało się ze najpierw dostała maska silnika a potem szyba :((,

szyba nóweczka ale pewnie da się naprawić więc nie problem, natomiast na pasce dwie dziurki do golej blachy, i tu pewnie sobie sam bedę musiał kupić jakiś zestaw naprawczy od opla i coś samemu namalować :).

Pozdrawiam

w sumie to tak sie zastanawiam, czy lakiery typu metalic bardzo sie poddaja czynnikom zewnętrznym,

Nie dość, że ulegają starzeniu to jeszcze dodatkowo, szczególnie przy jasnych lakierach, bardzo ważny jest lakier bezbarwny, którym zostanie pokryta baza. Te lakiery tylko z pozoru są bezbarwne a w rzeczywistości mają delikatnie miodowy odcień i wystarczy, że klar będzie zbyt miodowy i zmieni cały odcień koloru.

Guest c-traxx
Nie dość, że ulegają starzeniu to jeszcze dodatkowo, szczególnie przy jasnych lakierach, bardzo ważny jest lakier bezbarwny, którym zostanie pokryta baza. Te lakiery tylko z pozoru są bezbarwne a w rzeczywistości mają delikatnie miodowy odcień i wystarczy, że klar będzie zbyt miodowy i zmieni cały odcień koloru.

No to teraz zalapalem zalamanie nerwowe....nie dosc ze w hallfordsie zajelo im to kolo 30 min znalezienie koloru to jeszcze do tego zestarzaly kolor...kupilem juz puszke farby wiec wyjscia nie mam w sumie to wydaje mi sie ze nie bedzie az tak ogromniej roznicy wkoncu to zdzerzak przedni jak narazie. Poradzcie mi bo to moj piwerwszy raz jak maluje co kolwiek w samochodzie. Kupilem jakis srodek do zalepiania otworow i potem szlifowania potem podklad farba dwa razy i lakier bezbarwny tak mi poradzili oby sie udalo.... jesli macie jakies uwagi albo pomysly to z chcecia poslucham bo niedlugo sie za to zabieram. Wogole to niedlugo chyba pozbede sie mojej pieknej wiki kosztem a6 z jakiegos 2000 albo 2001 roku w 1.9 tdi jak mozecie to tez doradzcie jaki by byl najrozsadnijszy wybor uzywanego autka w wlasnie tych granicach cenowych....ale tak strasznie mi zal mojej viki...predzej czy pozniej zjadlaby mnie na stojaco....pozadrawiam

Szczegolnie przy ciemnych lakierach metalic mozna zauwazyc jak wazny jest dobor farby. Jak jest z

le dobrana farba w dzien moze nie byc roznicy, ale wystarczy w nocy na auto poswiecic z odlaglosci kilkunastu metrow reflektorami np. drugiego auta i sie przyjrzec na elementy malowane i nie malowane :P wtedy to az oczy bola :)

No to teraz zalapalem zalamanie nerwowe....nie dosc ze w hallfordsie zajelo im to kolo 30 min znalezienie koloru to jeszcze do tego zestarzaly kolor...kupilem juz puszke farby wiec wyjscia nie mam w sumie to wydaje mi sie ze nie bedzie az tak ogromniej roznicy wkoncu to zdzerzak przedni jak narazie. Poradzcie mi bo to moj piwerwszy raz jak maluje co kolwiek w samochodzie. Kupilem jakis srodek do zalepiania otworow i potem szlifowania potem podklad farba dwa razy i lakier bezbarwny tak mi poradzili oby sie udalo.... jesli macie jakies uwagi albo pomysly to z chcecia poslucham bo niedlugo sie za to zabieram. Wogole to niedlugo chyba pozbede sie mojej pieknej wiki kosztem a6 z jakiegos 2000 albo 2001 roku w 1.9 tdi jak mozecie to tez doradzcie jaki by byl najrozsadnijszy wybor uzywanego autka w wlasnie tych granicach cenowych....ale tak strasznie mi zal mojej viki...predzej czy pozniej zjadlaby mnie na stojaco....pozadrawiam

No jeśli nigdy w życiu nie trzymałeś pistoletu w ręku to "gratuluję" odwagi <_<

Jeśli masz chociaż jakiegoś znajomego, który się zna na lakiernictwie to poproś go o pomoc i niech chociaż kontroluje twoją pracę. Malowanie nie należy do łatwych operacji. Mi samemu czasami się uda coś zepsuć mimo, że pomalowałem już kilka samochodów własnoręcznie.

Przemyśl to jeszcze raz bo możesz sobie narobić więcej szkody niż pożytku.

Guest c-traxx

Zapewne macie racje ale to tylko zderzak wiec mam nadzieje ze nie bedzie az takiej roznicy...wkoncu nie mam dwuch lewych rak mam juz instukcje co i jak robic, jak spapram to moj znajomyu mi poprawi a sprobowac niegdy nie zaszkodzi moze sie czegos nowego naucze ;) jesli macie jakies rady to smialo piszcie.

pozdrawiam