Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wymiana Czujnika Położenia Wału Korbowego

Guest stanley
 Share

Recommended Posts

Guest stanley

Witam !

Mam do wymiany czujnik położenia wału korbowego :( i mam pytanie, czy można samemu zrobić taki zabieg a jeżeli tak to gdzie on się znajduje i z czym sie wiąże taka wymiana.

Guest KROGI2

Czujnik jest mniej więcej po środku bloku silnika od strony chłodnic, najlepiej wymieniac od spodu, jest przykręcony jedną śrubą .wtyczka jest pod plastikową pokrywą ECOTEC po prawej stronie w metalowym uchwycie. kabel jest spięty z innymi biegnącymi w dól silnika i trzeba porozcinac opaski. Sama wymiana nie sprawia problemu. Po odkręceniu śruby mocującej czujnik, najlepiej delikatnie go poobracac i wysunąc. Na czujiku jest oring uszczelniający więc trzeba uważac zeby nie został w środku bo na nowym czujniku powinien byc nowy. Po wyjęciu wkładamy delikatnie nowy czujnik z uszczeniaczem (najlepiej posmarowac troche olejem) i przykrecamy śrubę. Przewód przeciągamy do góry, podłaczamy i powinno byc ok.

• 3 years later...
  • 3 years later...

Odgrzewam kotleta :)

Otóż u mnie padła pompa wtryskowa, która poszła do regeneracji dzwoniąc do gościa poinformował mnie, że wymienił uszczelniacze jakiś czujnik i coś jeszcze, dodał że konieczna jest wymiana czujnika położenia wału. Czy to konieczne w ogóle skoro wcześniej było w sumię ok obroty nie spadały itd.. ? I czy czujnik to jest to pod pokrywą Eco Tec przykręcony do bloku silnika od góry jedną śrubą jak się nie mylę nr. 8 ? Bo kiedyś czyściłem ten czujnik, ale nie jestem pewny czy to ten własnie jest od tego. Jakieś zdjęcia miło byłoby ujżeć co gdzie jest :)

Mówił o konieczności wymiany czujnika położenia wału korbowego ?

czy o konieczności wymiany czujnika polożenia walka krzywkowego w pompie wtryskowej ?

jeden z drugim faktycznie wspolpracuje - ale czy wymienic na zapas ? jak jest sprawny nie widze potrzeby.

Mówił o konieczności wymiany czujnika położenia wału korbowego ?

Dokładnie o tym mówił w pompie on już sam wymienił :)

Także jestem tego samego zdania skoro jest sprawny to po co wymieniać. Jak już odbiorę auto i będzie wszystko ok to nic nie będę robił, a jeśli jakiś check się zapali to w pierwszej kolejności jego wymienie tylko czy dobrze napisałem 2 posty wyżej o umiejscowieniu tegoż czujnika czy to tam się znajduje ?

ten o którym pisałes to czujnik cisnienia doladowania w kolektorze ssacym.

czujnik polożenia walu korbowego jest wkrecony poniżej w blok silnika.-a pod pokrywa jest gniazdo i wtyczka od niego.

No własnie o ten mi chodziło co jest na 2 zdjęciu. A myślałem z początku że to jakiś od temp. jest, a to od położenia wału :) ciężko jest go wymienić od góry czy potrzebny kanalik ? Bo nie wiem czy daleko on gdzies idzie w dół czy cuś....