Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Swiece Jakie?

Guest c-traxx
 Share

Recommended Posts

Guest c-traxx

Witam!

Poniewaz wymieniam prawie wszystko w moim silniku (co sie da) ma tez zamiar wymienic swiece i mam pytanie jakie beda pasowaly.Orginalnie mam wkrecone 4 elektrodowe swiece vauxhalla i teraz pytanie czy np boscha swiece 4 elektordowe beda pasowaly.Najlepiej jakby mi ktos pomogl wybrac z angielskiego ebaya.

Oto przykladowa aukcja:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...950792&rd=1

Pozdrawiam

• Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to idź do sklepu gdzie sprzedają świece bosha i zajrzyj do katalogu. W PL nawet w norauto leżą ogólnodostępne kaatalogi i można se sprawdzić.

A czy pasują do 2.6? NGK zaleca inne niż do 2.5 więc boshe też mogą być inne.

Guest c-traxx
to idź do sklepu gdzie sprzedają świece bosha i zajrzyj do katalogu. W PL nawet w norauto leżą ogólnodostępne kaatalogi i można se sprawdzić.

A czy pasują do 2.6? NGK zaleca inne niż do 2.5 więc boshe też mogą być inne.

Dzieki sprawdze na dniach

Guest slavek

Do 2,6 są calkiem inne świece (czyms tam się różnią w dlugości czy coś). Przerabialem temat jakies 6 miesięcy temu. Tylko oryginal w ASO (24 PLN sztuka) - zamienników nie ma (niby są numery zamienników ale jak chcesz kupic to nie ma). Zresztą do 2,6 tak jest w dużej liczbie przypadków.

Edited by slavek

Guest c-traxx
Do 2,6 są calkiem inne świece (czyms tam się różnią w dlugości czy coś). Przerabialem temat jakies 6 miesięcy temu. Tylko oryginal w ASO (24 PLN sztuka) - zamienników nie ma (niby są numery zamienników ale jak chcesz kupic to nie ma). Zresztą do 2,6 tak jest w dużej liczbie przypadków.

Kolejna rzecz dla ktorej warto kupic silnik 2,6 :D jak pech to pech

Dzieki za rade

Guest c-traxx

No i bylem u dilera boscha u mnie w miescie. Sprzedawca powiedzial ze nigdy sie z takimi swiecami nie spotkal roznia sie wszystkim doslowie od najblizszego odpowiednika czyli 2,5 sprawdzane zgodnie z katalogiem boscha. ? Koszt to 6 funow bez vatu za jedna ale musi je sprowadzic bo nie maja ich ani w szkocji ani w anglii i beda sprowadzane z niemiec. Czyli jakies 4-5 dni. Nawet ostatnio jak chcialem kupic opony to gosciu sie na mnie dziwnie spojrzal ze wogole taki silnik istnieje...porazka.

Pozdrawiam

Guest slavek

Z 2,6 tak jest. Przyzwyczaisz się. A co do świec to w Polsce juz dwa razy wymienialem świece i zawsze w ASO byly na pólce w cenie jak podalem wyżej. Żadnego problemu.

Guest c-traxx
Z 2,6 tak jest. Przyzwyczaisz się. A co do świec to w Polsce juz dwa razy wymienialem świece i zawsze w ASO byly na pólce w cenie jak podalem wyżej. Żadnego problemu.

Tak u mnie w salonie tez maja orginalne vauhalla jednoelektrodowe ale ja chcialem boscha cztero elektrodowe i stad wziol sie problem. No ale coz jak juz wszystko wymieniam i to na orginaly bo zamnienikow nie ma to moge tez kupic pewnie lepsze swiece.

Pozdrawiam

• 7 months later...
A co sadzice o tych swiecach ? Ilo elektrodowe to sa?

czteroelektrodowe

Cena trochę pojechana bo w PL to kosztuje 20zł/szt a i tak nic to nie zmieni w Twoim aucie w porównaniu ze zwykłymi świecami dwuelektrodowymi, które zaleca producent.

Po co będziesz kombinował - do 1.8 kup zwykłe NGK Vline 23 (BKR5EK) - będziesz zadowolony i kasy zostanie

Edited by zubek73

Witam

Ja nie wydziwiając kupiłem swieczki bosha dwuelektrodowe, takie jak w originale GM. koszt to 65 zeta za 4 sztuki w sklepie bosha. Co prawda stare były bez zarzutu ale nie wiedzac o ich przeszlosci kupilem nowe i teraz mam pewnosc ze powinny pare latek posluzyc.

Guest maka7777
Witam

................i kupilem nowe i teraz mam pewnosc ze powinny pare latek posluzyc.

to musisz bardzo mało jezdzic kolego jesli chcesz miec jedne swiece kilka lat .

osobiście bosha nie polecam - szczególnie jak ktoś ma gaz.

jednak 2 elektrodowe NGK V-line, jak wyżej napisał kolega zubek73 są najlepsze.

Ja we wszystkich wczesniejszych autach stosowalem NGK Vline i moge z czystym sumieniem je polecic

dokladnie, ja na NGK jezdze juz od 10ciu lat(drugie auto) i zawsze takie jakie zaleca producent czyli w moim przypadku 2elektrodowe i nigdy nic sie nie dzialo

• 11 months later...

Pnowie w pzedliftowej 1.8 co ile powinno się zminiać świeczki??

U mnie już nakręcone ponad 65 tys na świecach :)

Więc myslę o ich wymianie:) Jakie byście polecali??

Ja osobiście mysle na GM albo NGK :)

iSKRY NA BANK NIE KUPIE BO TO SHIT ;/

Warto zmieniać kable razem ze świeczkami?

Też zmieniam bo nie wiem kiedy ostatni raz była wymiana i chyba też kupię sobie do tego kable NGK.