Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Przegub Czy Amortyzator - Co Stuka ?

Guest Aktal
 Share

Recommended Posts

Guest Aktal

Po pierwsze m zauważyłem, że mam pękniętą gumę osłaniającą przegub, ale to zauważyłem ostatnio.

Rok temu pojechałem do mechanika (w/g mnie dobrego) bo coś stukało przy skręconych w prawo kołach. Znajomy zdiagnozował i wyrok zapadł - przegub. Mechanik rozebrał wszystko i powiedział, że przeguby są ok, ale stuka jakaś część przy amortyzatorze, coś się urwało przy jakiejś sprężynie, osłonie czy coś takiego i to tak stuka, ale ja nie miałem czasu, więc zapytałem czy to pilna naprawa, on powiedział, że nie i że zrobimy to przy okazji. Wybieram się do niego na zmianę oleju i po pierwsze:

Co tak może przy tym amortyzatorze stukać? Czy to jednak przegub i on nie ma racji?

Guest Voyager
Po pierwsze m zauważyłem, że mam pękniętą gumę osłaniającą przegub, ale to zauważyłem ostatnio.

Rok temu pojechałem do mechanika (w/g mnie dobrego) bo coś stukało przy skręconych w prawo kołach. Znajomy zdiagnozował i wyrok zapadł - przegub. Mechanik rozebrał wszystko i powiedział, że przeguby są ok, ale stuka jakaś część przy amortyzatorze, coś się urwało przy jakiejś sprężynie, osłonie czy coś takiego i to tak stuka, ale ja nie miałem czasu, więc zapytałem czy to pilna naprawa, on powiedział, że nie i że zrobimy to przy okazji. Wybieram się do niego na zmianę oleju i po pierwsze:

Co tak może przy tym amortyzatorze stukać? Czy to jednak przegub i on nie ma racji?

Witam!

Prawdopodobie (90%) przegub jest uszkodzony, jeżeli pękła osłona i dostała się do niego chociaż minimalna ilość wody z piaskiem - to po zabawie.

A jeżeli stukanie pojawiało się wcześniej to może tez być pęknięta sprężyna albo niedokręcony amortyzator. Tylko przy tym ostatnim stukanie pojawia się tylko 1 lub 2 razy po skręceniu kołami, a jeżeli to jest przegub to strzela ciągle, podczas jazdy na skręconych kołach.

Pozdr

Voyager

Guest vega
Witam!

Prawdopodobie (90%) przegub jest uszkodzony, jeżeli pękła osłona i dostała się do niego chociaż minimalna ilość wody z piaskiem - to po zabawie.

A jeżeli stukanie pojawiało się wcześniej to może tez być pęknięta sprężyna albo niedokręcony amortyzator. Tylko przy tym ostatnim stukanie pojawia się tylko 1 lub 2 razy po skręceniu kołami, a jeżeli to jest przegub to strzela ciągle, podczas jazdy na skręconych kołach.

Pozdr

Voyager

A ja myślę że to jest walnięte łożysko amortyzatora

Rok temu pojechałem do mechanika (w/g mnie dobrego) bo coś stukało przy skręconych w prawo kołach

Z tej wypowiedzi wnioskowałbym, że to było ciągłe stukanie przy skreconych kołach.

Więc to na pewno nie łożysko. Co innego jakby było słychać pojedyńcze stuknięcie przy skręcaniu. :);)

Guest jasam

jesli stuka podczas jazdy na podkreconych kolach, to znaczy, ze przegub. a łoże amortyzatora mozesz sprawdzic podnoszac auto do gory i probujac rekoma uniesc kolo. jesli bedzie mialo luz gora-dol, to znaczy, ze loze jest oberwane.

Guest cytrynadm

jezeli pekła osłona to juz pozamiatane, napewno dostał sie jakis piasek albo woda czy wogole jakis syf z drogi i musisz zmienis, miałem podobnie i nie uratowałem tego , jedynie co to pozostała mi wymiana

• 1 month later...
Guest vA.RaFi

tez mialem problem ze stukaniem i tez jezdzilem po mechanikach i kazdy mowil ze to przegub bo mam peknieta gume a sie okazalo ze nie mieli racji ze poprostu sworzeń byl juz tak wywalony ze na zakretach z dziurami lub na polatanych zakretach caly czas mi stukal bardzo podobnie do przegubu wiec u mnie to byl sworzen

• 3 weeks later...
Guest Brewor

a jeżeli przy ostrym ruszaniu z miejsca slychac styki tutututut i ma sie uczucie jakby koło prawe podskakiwalo przez co nie da się ruszyć za bardzo ani z piskiem ani ostro to co to może być przegub czy amortyzator? , czy może coś jeszcze innego ??