Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Maciekd

Wymiana Akumulatora

45 posts in this topic

Witam

Czeka mnie wymiana akumulatora. Chciałbym to zrobić samemu, w związku z tym mam pytanie. Czego mogę się spodziewać po całkowitym odłączeniu starego i ponownym podpięciu nowego akumulatora ? Czy nie będzie jakiś problemów wymagających interwencji Techem lub innych ?

Szukałem informacji na forum, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, a wolałbym uniknąć niespodzianek

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:"> W ostateczności zgłoszę się ztym do ASO

Pzdr

0

Please login or register to see this quote.

słabo szukałes / czytałeś...a tu

Please login or register to see this link.

0

Na prosbe kolegow otwieram temat, ktory wczesniej zamknalem, poniewaz wg mnie przytoczony przez rafixa temat wszystko wyjasnia.

0

Posted (edited)

Dziękuję za ponowne otwarcie tematu, mam nadzieję, że będzie z tego jakaś korzyść.

Nie wiem na ile to jest regułą, ale 2 razy miałem przypadek kiedy odbierałem auto z serwisu i pierwsze co zauważałem to to, że radio jest zakodowane. Po zgłoszeniu tego dostawałem odpowiedź, że to z powodu odłączenia akumulatora i ktoś albo zapomniał spwrotem je rozkodować, albo nie miał kodów. Wiem też, że podobna sytuacja ma miejsce w Corsie. Dlatego też studiując wcześniej forum, wypowiedź Tadzia (cyt. "Odłaczenie aku na prawdę nic nie powoduje poza skasowaniem licznika dziennego.") trochę mnie zdziwiła i po prostu nie przekonała mnie. Nawet sam rafix1 nie ryzykował i zdecydował się jednak na wymianę z podtrzymaniem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> - od czego miał speców z akumulatorkiem podpinanym do zapalniczki.

Być może rzeczywiście jest tak jak napisał Tadzio, ewentualnie zpomniał wspomnieć o zakodowaniu radia (może było to dla niego oczywiste, a przecież rozkodowanie radyjka to żaden problem), ale nie jest to dla mnie jasne. Może ktoś jeszcze potwierdzi lub zaprzeczy i sprawa się rozjaśni.

Co do wymiany na podtrzymaniu, mam jeszcze inny pomysł nie wymagający podpinania dodatkowego akumulatora pod gniazdo zapalniczki, ale potrzeba dwóch par kabli i trochę żonglowania nimi.

Edited by Maciekd
0

Wyjmujesz stary aku, wkładasz nowy.

Wpisujesz kod do radia i "wsjo".

Bez przesady to nie jest prom kosmiczny!

0

Zielak

Masz zupełną rację też wymieniałem nie dawno akumulator i dokładnie tak zrobiłem i wszystko jest ok.

0

Odłączenie aku swego czasu kiedyś u mnie nie powodowało konieczności odkodowywania radia, ba nawet wyjęcie radia z samochodu też tego nie potrzebowało z prostej przyczyny: radyjko było zalogowane w tym konkretnym samochodzie... i tyle...

0

No i u mnie nadszedł czas wymiany... stary oryginalny jeszcze Oplowski akumulator umarł... Mam do Was pytanie: czy kupować nowy akumulator GM w ASO, czy może znacie lepszą ofertę?

0

No dobra Panowie.

W karcie CarPas (chyba dobrze napisałem) jest coś takiego:

2015/XXXX - chodzi o kod do radia.

Co to oznacza? Początek to oznaczenie radia.

Nie ma kodu?

Jeśli tak to odłączenie akumulatora nie powinno spowodować konieczności wpisania kodu.

Czy dobrze rozumuję czy z moimi szarymi komórkami coś nie tak.

0

Posted (edited)

NCDC nie maja kodu, je sie loguje. Bylo setki razy na forum, a wszyscy nadal swoje pisza.

EDIT by Zielak

Podkreślenie moderatora.

Edited by Zielak
0

no to nie wie jakie ma radio, bo ja na odległość nie wiedziałem

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

0

faktiko przeoczyłem

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> ach Ty masz oczy wszędzie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Dobra śmiejcie się alej.

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Czy ktoś opowie wreszcie konkretnie na pytanie, czy tylko bedziecie się wyśmiewać?

Powtarzem:

Jeśli tak to odłączenie akumulatora nie powinno spowodować konieczności wpisania kodu.

Czy dobrze rozumuję czy z moimi szarymi komórkami coś nie tak.

Co się może wyświetlić na monitorze?

0

nikt się tu z Ciebie nie śmieje, przecież Kali w poscie #10 odpowiedział na Twoje pytanie

0

Dobra.

Dzięki.

Przestaje zadawać głupie pytania.

0

no co Ty, nie ma głupich pytań, są tylko...

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

w takim razie potwierdzcie prosze że skoro po wyjęciu aku radio zaczyna piszczeć (na płycie nie) to mam jechać na jakieś ponowne logowanie ?

0

Ja mam instrukcję po angielsku i właśnie wyczytałem że radio posiada zabezpieczenie (jest fabrycznie kodowane) przed kradzieżą i jeśli pojawią się problemy lub na wyświetlaczu pojwi się napis "Safe" proszą aby skontaktować się z firmą Opel. To wszystko co możesz znaleźć na ten temat w mojej instrukcji do ncdc 2015.

0

Posted (edited)

Witam!

Mam pytanko. Co się stanie jak wyjmę akumulator z vectry CDTI 150 KM (chcę go naładować). Czy nie będę musiał udać się do serwisu aby na nowo wprowadzić jakieś dane do komputera itp.

Edited by zubek73
używaj wyszukiwarki - taki temat już był wiec je łączę, czytaj powyżej / zubek
0

Nie powinno być problemu.

0

musisz miec kod do radia

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

niekoniecznie

zależy jakie radio

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Kody do radia mam. Czyli nic nie powinno się wydarzyć.

0