Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
darek-podhale

Czujnik Cztero Pinowy

16 posts in this topic

serwus .pilnie potrzebuje czujnik cztero pinowy wkręcany do chłodnicy ,znajduje sie ;stojąc przodem do otwartej maski jest wkrecony do chlodnicy po prawej stronie ,odpowiada za włączanie wentylatorów .jest to czunik cztero pinowy ,w moich stronach cięzki do dostania a koszt zamówienia to 500 złotych <lekka przesada>

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> .prosze o porade gdzie zamówić ......z góry dzieki darek

0

Please login or register to see this quote.

tu poszukaj powinni mieć to cudo

Please login or register to see this link.

0

dzięki "rafik111" .czujnik bedzie na piątek ,wczesniej kazali jednak zadzwonić i upewnić sie .masz wielkie piwo u mnie.

0

a dlaczego chcesz wymieniac ten czujnik ?? u mnie w mieście nowy czujnik kosztuje 150 zł czero pinowy.

0

500 zlociszy ??

ja dalem w aso 40 funtow

co daje raptem 200 z kawalkiem

0

hhmmmmm.dlaczego chce wymienić ,a dlatego ze mam nieorginalny i do tego trzy pinowy jeżeli temperatura wyjdzie powyzej 90 stopni wtedy wyżuca płyn ze zbiorniczka.czujnik ten odpowiada za włączanie wentylatorów i podejrzewam ze puzno sie włacza drugi wentylator.mieszkam w miejscowosci najwyzej polożonej w polsce a jest to ZĄB u mnie temperatura wrzenia wody to około 93 stopnie i najpierw zaczęło mi wywalać płyn więc zmieniełem termostat wraz z obudową ,i nadal gotuje ale tylko wtedy jak depne na pedał gazu obroty wzrastają do 2500 wtedy włącza sie turbina i robi sie cisnienie w układzie chlodzenia i wywala płyn .mam zamiar jeszcze wymienić korek od zbierniczka z płynem poniewaz jest tam zaworek który tez odpowiada w pewnym sensie za cisnienie w układzie chodzenia.

a tak jak pisałem u mnie cięzko o dobrego mechanika ajak jest to kosztowny a przecież do mechanika od dorożek niepojade więć chce wykłuczyć wszystkie mozliwosci i sam do czegoś dojś a w ostatecznosći wymienić uszczelke pod głowicą ...cana termostatu z obudową wychodzi 190 złotych .koszt korka zbiorniczka wyrównawczego to 30 złotych <ceny kosmiczne > ale z resztą co w zakopanem nie jest drogie .......pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie moim tematem ...darek

0

30 zlociszy za korek (nowy )to normalna cena GMa

u mnie kosztuje tyle samo

od niego zacznij

u mnie tez wywalalo

zmienilem korek i jest git

0

no to hej!! Darku. Pozdrowiom Cie piknie spod Wadowic. Oj pikne Twe gorki, pikne!! A dziopy jeszcze pikniejsze!! Jeździłęm do Krościenka nad Dunajcem do takiej jednej ciupagi przez jakiś roczek, ale piknie tam było, oj piknie!!

Ale wracając do rzeczy w mojej Viki B 1.7TD 1996 teżmiałem taki problem- wywalało mi wodę jak się zagrzała pod górę, tera kiedy temperatura wiosny przekroczyła 15*C to po 20km wulkan:(

Wyminiłem:

- korek na nowy zbiorniczka wyrównawczego (patrz jakie masz oznaczenia na starym!!

- termostat

-czujnik temp. na kabinę co pokazuję na desce rozdzielczej-stary kłamał o 10*C

- czujnik 4ro pinowy z chłodnicy - 150PLN u Wawrosza w Bielku-Białej

- przepukałem chłodnice - i było lepiej ale nie dobrze,

- kupiłem zamienik chłodnicy bo orginał 1129PLN, ale mam namiar na fajny sklep w Kętach, młody człek szukał mi cały dzionke zaminnika po hurtowniach i znalazł na 530PLN - uspokoiło się wszystko.

Ale zacznij od korka-tylko zobacz na stary jakie ma oznaczenia.

Powodzenia i napisz co zdziałałeś.

Pozdrawiam, juras.

0

serwus kudłaty .troche jestem zapracowany ale czujnik w chłodnicy zamówilem ,a korek w salonie opla cenowo powalił mnie z nóg bo kosztuje aż 54 złote <żdzierstwo>a co do reszty to dam znać w przyszłym tygodniu bo niestety ale południowa częsc polski a dokładnie moje okolice przeżywają oblężęnie ostatnio a do tego niewszystkie sklepy otwarte ,ale dam znać o efektach....

mam pytanie o czujnik który pokazuje na deske rozdzielczą czy jest to ten sam co na termostacie czy jakiś inny jeszcze.. pozdrawiam darek

0

Hej. Czujnik na wskaźniki na dewsce ja mam na głowicy koło termostatu, i jest na wsuwkę a drugi obok niego jest na komputer.

Pisz jak i co porobiłeś.

0

korek od zbiorniczka wymieniony ,czujnik cztero pinowy nie zmieniłem dlatego ze orginału nima a sklepie który kolega rafik111 wymienił to mają ale tylko używki <używany to i ja mam> znalażłem prawdo podobnie przyczyne a mianowicie wąż który łączy termostat dolną część chlodnicy i zbiorniczek był pęknięty w mało dostępnym miejscu i jak dostał silnik temperature to płyn sie ulatniał i temperatura wzrastała .jezeli coś wyjdzie jeszcze dam znać ...pozdrawiam

0

Please login or register to see this quote.

cześć Darku. jeśli chodzi o czujnik cztero pinowy to u Wawrosza albo u Żywińskiego w BielskuiBiałej mieć będą. Ja kupowałe 4ro pinowy do chłodnicy wkręcany, bo mój stary załanczał wentylatory przy 110*C, a ma przy 95. 150zł taka pierdoła kosztuje!!!

Please login or register to see this link.

myślę, że będą wstanie Ci wysłać, albo drynknij sobie do sklepu w Kętach 033 8452142, tańszego sklepu w południowej Polsce nie znajdziesz. Myślę, że spokojnie Ci sprowadzi czujnik i wyśle. Korek kupiłes orginalny??

Powodzenia.

0

Posted (edited)

Panowie jeszcze raz powtarzam pierwszy wiatrak zalacza się przy temp 100 stopni. ja też juz przerabiałem temat z czujnikiem u siebie i z tego co pytałem u siebie w mieście w kilku sklepach zamiennika nikt nie produkuje i trzeba kupić oryginał GM.

KUDŁATY jak bedziesz odbierał czujnik to sprrawdz prosze na obudowie jakie są bybite temp. przy których właczają się wiatraki.

A tak na margu w opsisie masz ze posiadasz silnik 1.7 TD tam tez jest taki czujnik ?? bo z tego so się orientuje to takie czujniki były stosowane tylko w 2.0 DTH i 2.2 DTR

Edited by premko
0

korek wymieniłem kupiłem na allleegro .a czujnik niewymieniałem.a u mnie w chlodnicy własnie jest wkecony czujnik trzy pinowy który jest z silnika 1.7 gwint jest ten sam tylko że jest trzy pinowy i podejrzewałem ze zapuzno włacza drugi wentylator .po wymianie korka temperatura uspokoiła sie i plynu juz nie wyżuca.pozdrawiam

0

Oznaczenie tego czujnika na 4 piny to 1341048? A jeżeli tak to dlaczego jest napisane na nim coś w stylu 98/103 czyżby to chodziło o temp załanczania wentylatora?

Przecież powinien załanczać I bieg przy ok 92 i II przy 98.

Poprawcie mnie jak się myle!!!

0