Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Intercooler Czy To Się Opłaca?????????????????

qwert
 Share

Recommended Posts

mam vecre DTL (DI 82ps) niedawno dowiedziałem sie że ten model nie ma intercolera czy warto go założyć ze względu napodniesienie mocy w moim samochodzie? ile koni może mieć po jego założeniu i jak wpływa na żywotność turbo prosze pisać

Edited by qwert

Guest Rafał78

Wydaje mi się że samo założenie intercoolera nie wystarczy do tego może trzeba będzie zmienić przepływkę, zmienić ustawienia turbo może trzeba będzie zmodyfikować chip, a to wszystko przez zmiany parametrów.A nie lepiej kupić Vectre DTH i mieć na starcie 100KM a potem modyfikacja chipu i masz około 130KM

Rafal78, myslac w ten sposob to "nie lepiej kupic 2.2DTR i na starcie miec 125KM a po modach 150? Hmm?;)

Guest SNAKU
mam vecre DTL (DI 82ps) niedawno dowiedziałem sie że ten model nie ma intercolera czy warto go założyć ze względu napodniesienie mocy w moim samochodzie? ile koni może mieć po jego założeniu i jak wpływa na żywotność turbo prosze pisać

Był kiedyś na Allegro taki zestawik z angola za ok 1000zł. Intercooler, komp, węże, pokrywa itd. Po zamontowaniu moc 101km

to znaczy nie mam ochoty zmieniać auta bo sprawuje mi sizę bardzo dobrze i mało pali jednak myśle żeby złożć intercooler i chipa i mieć 115 km mnie to w zupełności satysfakcjonuje lecz czy intercooler coś da podpowiedcie i czy chip wpływa na żywotność silnika

Edited by qwert

Guest Rafał78

djwilk może to za bardzo uproścłem ale uważam że samo włożenie intercoolera nic nie da i pociąga za sobą bardzo dużo modyfikacji i finansów i roboty. Ja odrazdam. Co innego iak już masz IC i chcesz wymienić na większy wydajniejszy. Co do chipa coraz więcej osób chipuje (między innymi ja) i bardzo sobie chwalą. Kolega Kokos zapodał chipa do silnika takiego jak twój i jest zadowolony http://forum.vectraklub.pl/index.php?showt...=31366&st=0

I jeszcze do żywotności wydaje mi się że większy wpływ ma żywotność silnika ma jak się znim obchodzimy (kiepski olej, rzadkie wymiany, gazowanie na zimnym) niż przyrost mocy o około 30%

Edited by Rafał78

MI CHODZI O TO CZY PO JEGO ZAŁORZENIU PRZYBĘDZIE TROCHE MOCY MÓJ ZNAJOMY ZAŁOŻYŁ DO ASTRY I PRZYBYŁO MU OK 8 KM .CZY ZAŁORZENIE DO MAJEJ VIKI DA JEJ COŚ ? MOŻE CHOCIAŻ PARE KM I CZY NIE PODWYŻSZA SPALANIA

Guest Rafał78
MI CHODZI O TO CZY PO JEGO ZAŁORZENIU PRZYBĘDZIE TROCHE MOCY MÓJ ZNAJOMY ZAŁOŻYŁ DO ASTRY I PRZYBYŁO MU OK 8 KM .CZY ZAŁORZENIE DO MAJEJ VIKI DA JEJ COŚ ? MOŻE CHOCIAŻ PARE KM I CZY NIE PODWYŻSZA SPALANIA

Nie krzycz na nas, nie jesteśmy głusi ;)

Napewno coś da, jak założysz Intercooler i zgrasz wszysko u chipowca to będzie na mięko 100KM

Edited by Rafał78

Nie krzycz na nas, nie jesteśmy głusi ;)

Napewno coś da, jak założysz Intercooler i zgrasz wszysko u chipowca to będzie na mięko 100KM

lepiej niech zmieni auto jak Koledzy radzą

Edited by tomekb

sory nie krzycze caps lock przypadkiem mi się włączył nie wiedziałem ż etak to odbierzecie ja tylko chciałem dobrej porady sory