Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Brak Oświetlenia W Bagażniku

Guest kaczo_
 Share

Recommended Posts

Guest kaczo_

Hej. Posiadam Viki z grudnia 96, sedan - wersja z najsłabszym silnikiem 1.6 i klimą. Z oświetlenia wewnętrznego mam jedynie schowek i lampkę. W bagażniku natomiast mam wciśniętą żarówkę do której nie dochodzą żadne kable. Sprawdzałem czy otwarcie bagażnika wyzwala lampkę w samochodzie i niestety nie wyzwala.

Czy poprzedni właściciel coś namieszał (nie wydaje mi się aby nawet w najsłabiej wyposażonych vectrach nie montowano oświetlenia w bagażniku) czy po prostu mój samochód tego nie posiada?

Jak i skąd mogę doprowadzić napięcie do żarówki? Gdzie szukać i na co zwracać uwagę?

A jeszcze poza tematem: czy drogie i skomplikowane jest zamontowanie elektrycznie otwieranych szyb i lusterek?

Chcesz powiedzieć że do lampki (miejsca gdzie powinna się znajdować) nie dochodzą żadne kabelki? To już szczyt oszczędności jaki kiedykolwiek widziałem :(

EDIT by ZIZ: Ale za to jaka ladna zaslepka na otwor.

Edited by ZIZ

Guest kaczo_
Chcesz powiedzieć że do lampki (miejsca gdzie powinna się znajdować) nie dochodzą żadne kabelki? To już szczyt oszczędności jaki kiedykolwiek widziałem :(

EDIT by ZIZ: Ale za to jaka ladna zaslepka na otwor.

lampka jest, kabelka do niej żadnego nie ma. W otworach jestem w stanie wymacać jakiś kabel, ale możliwe, że idzie on do środkowego światła stopu (z tego co dojrzałem to kolory kabli są takie jak przy świetle stopu).

Z tego co wybadaliśmy u znajomego blacharza to samochód kiedyś był stuknięty w tył - możliwe, że w związku z tym kabel gdzieś się "zagubił" - chciałbym go odnaleźć, aby mieć z tyłu światłość. ;)

BTW: rozumiem, że przy otwieraniu bagażnika powinno zaświecać mi się światło w samochodzie?

• 5 years later...

:bry: nie chce zakladac nowego tematu wiec pisze tutaj.

ostatnio zauwazylem ze nie mam swiatla w bagazniku..bezpiecznik jest ok i lampka wymieniona na nowa.rozebrana boczna polka bagaznika aby zobaczyc czy instalacja jest wporzadku i jest wszystko ok,zadnych przetarc itp..,ale lampka dalej nie swieci.mysle ze wine ponosi czujnik w klapie,ze jego zywot sie juz skonczyl,albo jakis kabel w klapie sie odlaczyl,poluzowal..

czy w przypadku popsutego tego czujnika w klapie swiatla w ogolnie nie bedzie?mozliwe ze to ten czujnik nawalil?czy ten czujnik ma jakies mikrostyki tak jak w zamku w drzwiach i moglo sie cos upalic?prosil bym o jakies rady.

Odkręć ten czujnik a następnie kabelek wpięty do niego zewrzyj gdzieś do masy, jeżeli pojawi Ci się światło to oznacza że czyjnik był uszkodzony, jeżeli dalej nie będzie to znaczy że najprawdopododbniej wiązka gdzieś siadła.