Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Chłodnica Klimatyzacji Do Wymiany

Recommended Posts

Moja chłodnica klimatyzacji jest do wymiany.Jakiej firmy kupić nową żeby nie była jednorazówką (po roku gwarancji do kosza).Orginał jest bardzo drogi.Poradżcie co kupić,na co wymieniliście i jak się sprawuje?

NISSENS bardzo dobre chłodnice, niestety drogie.

Ja tez właśnie wyminiłem chłodnice

dałem za NISSENS 580 zł wraz z przesyłka

używki kosztowały 300-400 zł wiec po co używke jak niewiele drożej masz nówke z 1 rok gwarancji

• 4 weeks later...
Guest dzix
Witam, a co sądzicie o firmie Hella dot. : aukcja jeśli ktos taką posiada to proszę o opinie.

Hella robiła oryginalne które jak to tez w Astrze II padają po niedługim czasie.

Ja kupiłem Nissensa z przesyłką za pobraniem za 450 zł - nowy. Oto adres:

www.e-chlodnice.com.pl

Guest Negative

Dzieki za info, i tez tak chyba zrobie. Przy okazji zapytam czy łatwo jest wymienic taką chłodnice, czy trzeba miec odpowiedni sprzęt (jakies zaciskarki itp)?

możesz włożyć sam, ale jak włożysz i będą nieszczelności właśnie na przyłączach do chłodnicy, to reklamacji nie będziesz miał, a jak założy Ci "klimiarz" to juz jego problem aby dobrze zrobić i aby było szczelnie.

Witam!

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze ;)

Nieważne, jakiej firmy będzie skraplacz (oczywiście mam na myśli produkty markowe, m.in. Behr /teraz to jeden koncern Behr-Hella/ lub Nissens, a nie tureckie czy chińskie) - każdy w Vectrze B czy Astrze G po kilku latach skoroduje... W specyficznych warunkach użytkowania auta już nawet po 2-3 latach. W tych autach zbiera się bardzo dużo brudu pod osłoną przedniego wentylatora i tam właśnie koroduje. Tak, aluminium też koroduje ;) Jest to na początku nie do odróżnienia gołym okiem, później okazuje się, że wycieki są na całej powierzchni - widać plamy oleju sprężarkowego lub punktowo - wygląda jak sito (też widać olej lub barwnik, jeśli był wcześniej dodanydo układu).

A skraplacz proponuję poszukać na www.chlodnice.pl - to ogólnopolska sieć i myślę, że mają dobre ceny. Ewentualnie na www.chlodnicesamochodowe.pl - to chyba to samo zrzeszenie ale pod patronatem nissensa.

Co do montażu - nowe o-ringi, ale przewidziane do klimatyzacji (nie z czarnej gumy ze sklepu 1001 drobiazgów) no i dużo cierpliwości (bo trudne to nie jest) - trzeba zdemontować zderzak :)

pozdrawiam

PBU

Guest dzix
Witam!

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze ;)

Nieważne, jakiej firmy będzie skraplacz (oczywiście mam na myśli produkty markowe, m.in. Behr /teraz to jeden koncern Behr-Hella/ lub Nissens, a nie tureckie czy chińskie) - każdy w Vectrze B czy Astrze G po kilku latach skoroduje... W specyficznych warunkach użytkowania auta już nawet po 2-3 latach. W tych autach zbiera się bardzo dużo brudu pod osłoną przedniego wentylatora i tam właśnie koroduje. Tak, aluminium też koroduje ;) Jest to na początku nie do odróżnienia gołym okiem, później okazuje się, że wycieki są na całej powierzchni - widać plamy oleju sprężarkowego lub punktowo - wygląda jak sito (też widać olej lub barwnik, jeśli był wcześniej dodanydo układu).

A skraplacz proponuję poszukać na www.chlodnice.pl - to ogólnopolska sieć i myślę, że mają dobre ceny. Ewentualnie na www.chlodnicesamochodowe.pl - to chyba to samo zrzeszenie ale pod patronatem nissensa.

Co do montażu - nowe o-ringi, ale przewidziane do klimatyzacji (nie z czarnej gumy ze sklepu 1001 drobiazgów) no i dużo cierpliwości (bo trudne to nie jest) - trzeba zdemontować zderzak :)

pozdrawiam

PBU

To ja dodam że proszę uważać na rzekome chłodnice Nissensa za 390 zł w GSI Goszczyński. Gościo jest w porządku ale mówił że zdarzają się egzemplarze bez oznaczeń fabrycznych nissensa.

Gość z nissensa powiedział że to bzdura i podał i telefon właśnie do e-chlodnice.com.pl.

Moja chłodnica musiała przyjść z danii i czekałem na nią 4 dni - na pudełku wszędzie jest napisane Nissens ale niestety również jest jedna naklejka made in taiwan. :)

Wszystkie te zabiegi miały na celu zakup właśnie oryginalnego nissensa a nie jakiegoś chinensa. Wydaje mi się że skoro zadzwoniłem do gościa z www.nissens.pl i dostałem od niego telefon to chyba mnie nie oszukali.

Dzieki za info, i tez tak chyba zrobie. Przy okazji zapytam czy łatwo jest wymienic taką chłodnice, czy trzeba miec odpowiedni sprzęt (jakies zaciskarki itp)?

Chłodnicę łatwo wymienić ale tak jak powiedział kolega wcześniej można źle zmontować połączenia i wtedy nikt nie uzna reklamacji na napełnianie.

Trzeba założyć nowe oringi zielone i nie są to zwykłe oponki z końcówek do podlewania ogrodu. Zakłada się oring, podkładkę, drugi oring. Mechanik od klimy powiedział żebym dał komuś wymienić i napełnić bo wtedy będzie gwarancja.

• 7 years later...

Nissens to żadna rewelacja. Znajomy był w jednej fabryce w Chinach. Na tych samych taśmach robią Nissensa i zwykłe no-name. Niczym to się nie różni. Serio :) A że korodują - to 1000% racy, są dziurawe jak sito :P

Nissens to żadna rewelacja. Znajomy był w jednej fabryce w Chinach. Na tych samych taśmach robią Nissensa i zwykłe no-name. Niczym to się nie różni. Serio :) A że korodują - to 1000% racy, są dziurawe jak sito :P

Witam podepnę się posiadam vectrę po lifcie 1.8 16v 2000r benzyna i mam w niej do wymiany Chłodnice od klimatyzacji i tu moje pytanko czy pasuje chłodnica od vectry przed liftem z silnikiem 1.6 lub 1.8 bądź 2,5 czy musi być po lifcie. za odpowiedz z góry wielkie dzięki

I ja mam pytanie co by było gdybym kupił używkę chłodnicy klimatyzacji w dobrym stanie ?? czy ona by działała sprawnie ? czy to w ogóle sie nie opłaca ?

• 2 weeks later...

I ja się podepnę, również mam do wymiany skraplacz i tu moje pytanie, warto brać tego nissensa czy może szukać czegoś innego? Jest NRF, Thermotec, AC Plus, ma ktoś może jakieś porady bądź opinie na temat wymienionych firm? Dodam że nie chcę nie wiadomo ile wydać na wymianę ale też nie chcę się wpakować w jakieś chińskie badziewie co rozleci się po miesiącu.