Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Listwy Boczne

Nomad
 Share

Recommended Posts

Witam.

Małe pytanko:

Czy różnią się czymś konstrukcyjnie ?? Wiem że przedliftówka ma plastik nałożony fabrycznie na szynę alu, która to jest przyklejona do drzwi i dodatkowo zamocowana na zatrzaskach. A jak to jest w poliftowych ?? też są na szynie, czy tylko plastik ??

Na dniach biorę się za próby ponownego doklejania plastiku do szyn, ale chciałem się dowiedzieć jak to jest w poliftówkach w razie gdybym zdecydował się na wymianę całości...

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

w poliftowych jest chyba sam plastik

wiem ze da sie wsadzic poliftowe do przedliftowej

znajomy tak wlasnie ma u siebie

Poliftowe to tylko plastik, bez metalowej szyny.

Poliftowe sa gladkie, do lakierowania. Przedliftowe maja strukture i nie sa do malowania.

Chociaz widzialem juz przedliftowe VB z polakierowanymi listwami, ale to chyba ktos sobie sam zrobil.

• 7 months later...

Te pierwsze są do przedliftowych i nie wiadomo czy do malowania, a te drugie są "chropowate" przynajmniej na fotce tak wyglądają.

Ja swoje poliftówki kupiłem od Dzidka.

• 2 weeks later...
Te pierwsze są do przedliftowych i nie wiadomo czy do malowania, a te drugie są "chropowate" przynajmniej na fotce tak wyglądają.

Ja swoje poliftówki kupiłem od Dzidka.

A ja w poliftowej mam plastikową listwę chyba z wkładką aluminiową, bo ta przy otwieraniu drzwi wygięłą się i naszła na błotnik i wyrwała listwę z kierunkowskazem. Oczywiście, sama się nie wygięła, 3 miesiące wcześniej blacharz zaprawiał drzwi i chyba odgiął tą listwę (nie mógł dojść) i następnie przykleił ją na taśmę. Ta pewnie pod wpływem temperatur znowu się odkształciła i skutek wizualny beznadziejny.

Nowa listwa w Oplu 148 zł.

mała różnica po czy przed liftem! Ja w przedliftowej miałem listwy z poliftowej z tym że były wklejone na poxylinie. Poliftowe są gładkie ale to mały problem nakłada się na to specjalną strukture i po problemie!

• 3 weeks later...
A ja w poliftowej mam plastikową listwę chyba z wkładką aluminiową, bo ta przy otwieraniu drzwi wygięłą się i naszła na błotnik i wyrwała listwę z kierunkowskazem. Oczywiście, sama się nie wygięła, 3 miesiące wcześniej blacharz zaprawiał drzwi i chyba odgiął tą listwę (nie mógł dojść) i następnie przykleił ją na taśmę. Ta pewnie pod wpływem temperatur znowu się odkształciła i skutek wizualny beznadziejny.

wlasnie dzis wieczorem stalo mi sie to samo ;/ nie odkleilem jeszcze blaszki (bo kierunkowskaz wypadnie ;/ ) a listwa drzwi kierowcy ciagle o ta blaszke zawadza ;/ dopiero co naprawialem jedna z tylnich drzwi - jakies 2 tygodnie temu, i juz sie odkształcila i odkleila z jednej strony (blacha z plastikiem sklejona jest distalem żywicznym i trzyma ładnie), te listwy to po prostu zmora, jest zimno i nie bardzo sie da je na nowo przykleic, kupilem tasme 3m czy jakos tak, podobno najlepsza, ale jeszcze jej nie sprawdzilem na samochodzie.

czy warto sie bawic w naprawe listew czy lepiej kupic jakies nowe (nie koniecznie oryginaly) ?

czy warto sie bawic w naprawe listew czy lepiej kupic jakies nowe

JEśli chodzi Ci o to że listwa się odkleiła od szkieletu metalowego - nie warto się bawić, za duży problem a i tak będzie odłazić... lepiej kupić poliftowe w kolorze auta, lub do (przemalowania)

Dzidek Gb Chyba jeszcze ma jakiś komplet... Link

Ta piankowa taśma jest dobra, ja na taką przyklejałem swoje poliftówki i się ładnie trzymają. (tylko trzeba usunąć resztki starych taśm i odtłuścić powierzchnię)

a jak na poliftowkach zrobic taka strukturke czarna jak na przedlifcie? da sie? czy trzeba malować pod kolor auta?

Edited by invivo

• 4 weeks later...

kupilem listwy poliftowe, teraz mam problem z ktorym pewnie kazdy sie spotkal jak chcial poliftowe zalozyc:

1. czym usunac pozostalosci tasmy po oderwaniu? rozpusci sie to w czyms? usuwac nozykiem jest nie za bardzo bo sie listwa ponacina, a pilnik tez nie spelnia swej roli ;/ ma ktos jakis sposob?

2. czy zatrzaski z poliftowej beda pasowaly do przedliftu?

1. Palce ("kulkowanie")

Gumka do olowka

spory kawal gumy (ja akurat mialem i calkiem niezle szlo)

"struganie" nozykiem, ale trzeba go odpowiednio ustawic..

Przed zdejmowaniem warto klej podgrzac np. suszarką...

2. beda