Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Roleta Przeciwsloneczna Na Tylna Szybe

kamil_p
 Share

Recommended Posts

mam zamiar zalozyc rolete przeciwsloneczna na tylna szybe. wiem, ze sa oryginalne do vb ale ze wzgledu na cene odpadaja. ktora z uniwersalnych bedzie najlepiej dopasowana pod wzgledem rozmiarow do tylnej szyby vb sedan?? pytanie kieruje do posiadaczy takich rolet. ponizej pare linkow z allegro:

http://allegro.pl/item185753488_roleta_prz..._85_tanio_.html

http://allegro.pl/item185622339_znakomite_...00_cm_5578.html

http://allegro.pl/item183860686_roleta_prz...res_od_ss_.html

• 1 month later...

Witam serdecznie

Właśnie zamówiłem sobie rolety na tylną i boczne szybki do sedana.

A w związku z tym mam pytanko - jak Kolega zamontował roletę na tylnej szybie tzm. do czego najepiej jest ją przykręcić.

Pozdrawiam

maxreif

Witam serdecznie

Właśnie zamówiłem sobie rolety na tylną i boczne szybki do sedana.

A w związku z tym mam pytanko - jak Kolega zamontował roletę na tylnej szybie tzm. do czego najepiej jest ją przykręcić.

Pozdrawiam

maxreif

a ja mam do kolegi prośbę o relację z montażu bocznych rolet i czy pasują i jakie konkretnie kupiłeś ?

Guest Zdechlak

Ja przykreciłem jak mówi instrukcja ...do tylnej półki tam gdzie jej miejsce a zaczepy do podsufitki.Jedyny problem był z jak najblizszym przykreceni w kierunku do szyby.Moja roleta ma 100cm. a wiec jest prawie na styk.Potrzebny jest bardzo krótki śróbokręt.

Guest OchMan
mam zamiar zalozyc rolete przeciwsloneczna na tylna szybe. wiem, ze sa oryginalne do vb ale ze wzgledu na cene odpadaja. ktora z uniwersalnych bedzie najlepiej dopasowana pod wzgledem rozmiarow do tylnej szyby vb sedan?? pytanie kieruje do posiadaczy takich rolet. ponizej pare linkow z allegro:

http://allegro.pl/item185753488_roleta_prz..._85_tanio_.html

http://allegro.pl/item185622339_znakomite_...00_cm_5578.html

http://allegro.pl/item183860686_roleta_prz...res_od_ss_.html

bralem od nich i towar pierwsza klasa. wzbierz trapezowa, iedalnie lezy

a ja mam do kolegi prośbę o relację z montażu bocznych rolet i czy pasują i jakie konkretnie kupiłeś ?

Witam

Ja kupiłem boczne rolety o wymiarze 50 cm które są montowane na przyssawki bądź na specjalne uchwyty zakładane na szybę. Jak tylko dotrze do mnie przesyłka to zamontuję rolety i napiszę kilka słów o montażu, ewentualnie zamieszczę zdjęcia.

PS Nie kupowałem rolet przez Allegro tylko telefonicznie zamawiałem u sprzedawcy. Koleś solidnie potraktował moje wszystkie pytania a później doradził jaką roletę wybrać. Miła obsługa.

Pozdrawiam

maxreif

Witam

Ja kupiłem boczne rolety o wymiarze 50 cm które są montowane na przyssawki bądź na specjalne uchwyty zakładane na szybę. Jak tylko dotrze do mnie przesyłka to zamontuję rolety i napiszę kilka słów o montażu, ewentualnie zamieszczę zdjęcia.

PS Nie kupowałem rolet przez Allegro tylko telefonicznie zamawiałem u sprzedawcy. Koleś solidnie potraktował moje wszystkie pytania a później doradził jaką roletę wybrać. Miła obsługa.

Pozdrawiam

maxreif

dzięki, czekam na relację

A ja się podłączę z takim pytaniem.

Czy ktokolwiek z was zastanawiał się nad montażem, albo widział kiedyś założoną w VB roletę z omegi ?

Myślę, że byłoby to ciekawe rozwiązanie tym bardziej, że tam jest roletka elektryczna.

Guest OchMan
Którą trapezową ?

Wymiarow mojej teraz nie pamietam ale bylo to cos w tym stylu roleta trapezowa

A ja się podłączę z takim pytaniem.

Czy ktokolwiek z was zastanawiał się nad montażem, albo widział kiedyś założoną w VB roletę z omegi ?

Myślę, że byłoby to ciekawe rozwiązanie tym bardziej, że tam jest roletka elektryczna.

brzmi ciekawie ale czy wejdzie na szerokosc, bo technicznie pewnie jest to mozliwe do zrobienie jak szerokosc przypasuje

Witam

Tak jak wyżej obiecałem podzielę się spostrzeżeniami na temat zakupionych rolet.

Ja kupiłem dwie rolety na boczne szybki po 50cm każda i jedną dużą o wymiarze 100cm na tył. Rolety boczne są montowane na przyssawki lub na specjalne uchwyty do szyb (wszystko jest w komplecie ). Natomiast tylna roleta jest montowana na wkręty. Zamontowanie rolet bocznych nie sprawia wiele kłopotu a nawet jest banalne, natomiast większy kłopot jest z zamontowaniem rolety tylnej ( nie jest to jednak niemożliwe ). Roleta tylna ma zdejmowane plastikowe zakończenia z obydwu stron co ułatwia wkręcanie wkrętów. Ja swoją zamontowałem tuż przed wlotami wentylacyjnymi znajdującymi się w tylnej półce, haczyki do zaczepiania rozwiniętej rolety przykręcone są do podsufitki. Roleta o wym 100cm idealnie pasuje na tylną szybkę VB.

Co do jakiści rolet to mogę powiedzieć, że tylna roleta jest wykonana z dobrej jakości materiału natomiast rolety boczne pozostawiają troszeczkę do życzenia bo są wykonane z cieńszego materiału co może powodować mniejszą ich wytrzymałość ale wygląd jest OK. Co mogę jeszcze powiedzieć to to że promienie słoneczne nie przedostają się do środka auta powodując jego nagrzewanie (ja jeszcze dodatkowo mam przyciemnione szyby) ale widoczność w wewnętrzym lusterku wstecznym jest dobra. I jeszcze jedna zaleta - nie oślepiają źle ustawionymi pseudoksenonami jadący za nami.

Guest OchMan
Witam

Tak jak wyżej obiecałem podzielę się spostrzeżeniami na temat zakupionych rolet.

Ja kupiłem dwie rolety na boczne szybki po 50cm każda i jedną dużą o wymiarze 100cm na tył. Rolety boczne są montowane na przyssawki lub na specjalne uchwyty do szyb (wszystko jest w komplecie ). Natomiast tylna roleta jest montowana na wkręty. Zamontowanie rolet bocznych nie sprawia wiele kłopotu a nawet jest banalne, natomiast większy kłopot jest z zamontowaniem rolety tylnej ( nie jest to jednak niemożliwe ). Roleta tylna ma zdejmowane plastikowe zakończenia z obydwu stron co ułatwia wkręcanie wkrętów. Ja swoją zamontowałem tuż przed wlotami wentylacyjnymi znajdującymi się w tylnej półce, haczyki do zaczepiania rozwiniętej rolety przykręcone są do podsufitki. Roleta o wym 100cm idealnie pasuje na tylną szybkę VB.

Co do jakiści rolet to mogę powiedzieć, że tylna roleta jest wykonana z dobrej jakości materiału natomiast rolety boczne pozostawiają troszeczkę do życzenia bo są wykonane z cieńszego materiału co może powodować mniejszą ich wytrzymałość ale wygląd jest OK. Co mogę jeszcze powiedzieć to to że promienie słoneczne nie przedostają się do środka auta powodując jego nagrzewanie (ja jeszcze dodatkowo mam przyciemnione szyby) ale widoczność w wewnętrzym lusterku wstecznym jest dobra. I jeszcze jedna zaleta - nie oślepiają źle ustawionymi pseudoksenonami jadący za nami.

potwierdzam z ta tylna roleta to tez sie ciesze bo mi po oczach nie swieca ;)

Daj jakis namiar na te boczne roletki skoro sa takie super ;)

potwierdzam z ta tylna roleta to tez sie ciesze bo mi po oczach nie swieca ;)

Daj jakis namiar na te boczne roletki skoro sa takie super ;)

Witam

krótkie rolety kupowałem u tegoż samego kolesia co roletę 100cm. Czy są takie super? tu bym troche polemizował ale pisałem o tym wyżej.

Pozdrawiam

maxreif

jako autor tego tematu napisze, ze jednak dalem sobie spokoj z ta roleta...

widzialem u kumpla jak wyglada to w toledoII i mimo, ze ma ja fabrycznie zamontowana to bo bokach i tak sa dosc duze szczeliny. zamiast rolety przyciemnilem wszystkie szyby firmowa folia(tyl 20%, przod 35%) i jestem zadowolony B)

szyby_przod.jpg

Edited by kamil_p

Guest OchMan
jako autor tego tematu napisze, ze jednak dalem sobie spokoj z ta roleta...

widzialem u kumpla jak wyglada to w toledoII i mimo, ze ma ja fabrycznie zamontowana to bo bokach i tak sa dosc duze szczeliny. zamiast rolety przyciemnilem wszystkie szyby firmowa folia(tyl 20%, przod 35%) i jestem zadowolony B)

szyby_przod.jpg

ak dobrze rozmiar dobierzesz to szczelina jest minimalna, max 5 cm z kazdej strony.

Folia ladnie wyglada ale jak zawsze jest ale, rolete mozesz zwinac jak sa zle warunki drogowe a foli nie zwiniesz ;).

Ladne masz felusie, jakie to sa ?

ak dobrze rozmiar dobierzesz to szczelina jest minimalna, max 5 cm z kazdej strony.

Folia ladnie wyglada ale jak zawsze jest ale, rolete mozesz zwinac jak sa zle warunki drogowe a foli nie zwiniesz ;).

no niby masz racje... w nocy podczas cofania nie jest za ciekawie ale na szczescie mam czujniki cofania B)

pozatym same plusy :D

Ladne masz felusie, jakie to sa ?

Stilauto SR400 16"

16-sr400-169.gif

Edited by kamil_p

Co się tyczy wypowiedzi Kamila_p to mogę powiedzieć że ToledoII ma bardziej trapezowy kształt szyby tylnej niż VB. Moja roleta tylko na dole tuż przy półce pozostawia po obydwu stronach lukę wielkości 0,5 cm, pozatym pokrywa całą szybę. Jest OK

• 2 weeks later...
Jedyny problem był z jak najblizszym przykreceni w kierunku do szyby.Moja roleta ma 100cm. a wiec jest prawie na styk.Potrzebny jest bardzo krótki śróbokręt.

No i ja mam z tym problem. Raz, że potrzebny krótki śrubokręt, ale jak wkręcić wkręty ? Czy robiliście wcześniej czymś otwory ?

Guest OchMan
No i ja mam z tym problem. Raz, że potrzebny krótki śrubokręt, ale jak wkręcić wkręty ? Czy robiliście wcześniej czymś otwory ?

ja wkrecalem takim krotkim srubokretem cos jak gruszka, blachowkrety ladnie same ida w polke :)

• 8 years later...