Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pierdzenie Z Oslony Dwururki..1.8 16v

Guest lukasch06
 Share

Recommended Posts

Guest lukasch06

Dlaczego pierdzi z oslony dwururki (tej co idzie od kolektora wylotowego). Pierdzi przy wyjsciu dwuruki na dole (nie od strony kolektora, w stronę łącznika elastycznego). Slychac jak jest zimny przewaznie. Jak gorący to ze 2-3 razy ciszej. Na pewno stąd jest odglos bo jak przytkam szmatką koncowke tej oslony to jest ciszej. Oslona raczej jest sztywna, końce troche ponadpalane. Zmienial w ogole ktos tę osłonę? Ewentualnie prosze i jakies inne sugestie.

pzdr

Widocznie ci się dziurka zrobiła i sa przedmuchy.

no chyba, ze masz pekniety kolektor wydechowy i tak ci niesie

Guest chrzysztoff

U mnie jest podobny problem już od ponad roku, kolektor mam cały a przynajmiej był jeszcze z 10 miesięcy temu jak wymieniałem uszczelkę pod kolektorem u Parkera w Nadarzynie, ale pierdzenie pojawiło sie dużo wcześniej.

• 11 months later...

ostatnio jak bylo troche cieplej to po miescie jechalem z otwarta szyba, stalem blisko innego auta, gdy zaczelem ruszac uslyszalem lekkie pryk pryk rowniesz gdzies z przodu po pozniejszych ogledzinach rowniesz wyczailem blusa ze jest to w okolicach lacznika elastycznego , wskoczylem na kanal dopatrywalem sie chyba z pol godziny i >>???? NIC ! po odpaleniu i dodaniu gazu i puszczenia pedalu ,podczas spadania z obrotow dalej sobie popyrkiwal lekko bo lekko alee... jednak. tytanic tez byl duzy mial dziurke i mu sie zatonelo. do dzis nie mam pojecia co to za pyrdzioszek, dodam ze podczas jazdy w srodq nic nie slychac , nie chce miec wiecej viki pyrdzioszka wiec moze ktos mnie oswieci ?

Guest seba29

Witam. Mam ten sam problem. Objawiał się głośnym, metalicznym cykaniem przy dodawaniu gazu i głośną pracą silnika szczególnie na wyższych obrotach. Zabrałem się więc do działania. Wymieniłem obydwa tłumiki (środek Walker, końcowy Tesh), łącznik elastyczny bo był poszarpany i wszystkie uszczelki. Nic to nie pomogło. Poczytałem na forum padło na zmore 1.8 pęknięty kolektor. Zdemontowałem go, okazał się cały ale nie był płaski więc oddałem go do splanowania. Dodatkowo po dokładnych oględzinach pod spodem wypatrzyłem przedmuch na osłonie dwururki. Po zdemontowaniu wyszło pęknięcie na spawie w miejscu łączenia się ich w jedną rurę. Pospawałem (polecam tylko gazowo), znowu wszystkie nowe uszczelki i teoretycznie powinno być ok a jednak nie jest. Metaliczny (znacznie cichszy niż przed naprawą) dżwięk dalej słyszalny przy dodawaniu gazu i głośna praca przy ponad 3000 obr. Dodam Vectra 1.8 98r. Znajomy ma 1.6 poliftową i jest w niej totalna cisza. Czy więc jeśli Vectra to tylko 1.6 i poliftowa czy może jest jeszcze coś co może hałasować o czym nie wiem?

Guest seba29

Olej wymieniam co 15tyś. regularnie a kiedy go kupiłem 2 lata temu to zmieniłem na Lotos pół syntetyk. A co ma olej do tego?