Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Montaz Audio Gliwice I Okolice

Guest karciu
 Share

Recommended Posts

Guest karciu

Witajcie,

czy znacie w okolicy Gliwic, Rybnika, Katowic, pasjonata ktory dobrze zamontuje mi zestaw audio - tzn wytlumi drzwi, zainstaluje wzmacniacz itd, ladnie (co oznacza, ze porzadnie i niewidocznie dla otoczenia) i dobrze (co oznacza bezpiecznie dla CAN-a i innych elementow elektrycznych mojej VC). Odpada firma Scalik i podobne, ktore potrafia zamontowac wylacznie JBL i Infinity.

Instalacja u mnie bedzie bezinwazyjna, tzn glosniki raczej w oryginalnych miejscach, niestety z kompromisem pomiedzy dzwiekiem a wygoda, bo nie chce zmieniac CD70 Navi:(, a on sam w sobie nie ma wyjscia RCA. Chyba ze znalazlbym takiego specjaliste, ktory potrafilby odpowiednio wyciagnac sobie taki sygnal z CD70 i popracowac nad nim. Boje sie jednak ze takie rzeczy tylko w Erze:(

pozdrawiam

A czy firma ESSA ma tylko warsztat w Rzeszowie.... bo tu chodzi o okolice Gliwic jak sie nie myle.... a to do Rzeszowa jest jakie 260 km :wacko::wacko:

ja bym tam jechał nawet te 250 kilometrów, masz pewność, że zobią Ci to profesjonalnie :)

Guest Truman
ja bym tam jechał nawet te 250 kilometrów, masz pewność, że zobią Ci to profesjonalnie :)

ja sie juz nie bede odzywal... sam bede jechal 400 kilosow po aktywacje kompa i tempomat :)

Guest dejot
Witajcie,

czy znacie w okolicy Gliwic, Rybnika, Katowic, pasjonata ktory dobrze zamontuje mi zestaw audio - tzn wytlumi drzwi, zainstaluje wzmacniacz itd, ladnie (co oznacza, ze porzadnie i niewidocznie dla otoczenia) i dobrze (co oznacza bezpiecznie dla CAN-a i innych elementow elektrycznych mojej VC). Odpada firma Scalik i podobne, ktore potrafia zamontowac wylacznie JBL i Infinity.

Instalacja u mnie bedzie bezinwazyjna, tzn glosniki raczej w oryginalnych miejscach, niestety z kompromisem pomiedzy dzwiekiem a wygoda, bo nie chce zmieniac CD70 Navi:(, a on sam w sobie nie ma wyjscia RCA. Chyba ze znalazlbym takiego specjaliste, ktory potrafilby odpowiednio wyciagnac sobie taki sygnal z CD70 i popracowac nad nim. Boje sie jednak ze takie rzeczy tylko w Erze:(

pozdrawiam

Podaję kilka adresów firm współpracujących z nami.

Nie znam dokładnie jak, co i za ile mogą Ci zrobić.

Dwie ostatnie firmy dobrze znam z dobrej strony. "Audiomaniak" z Gliwic to głównie sklep ale robią chyba też montaże. Duża wiedza i dobra obsługa. Nie schodzą poniżej pewnego poziomu oferowanego sprzętu i w związku z tym mogą czasami nie podjąć się tematu gdy klient uprze się na własną wersję systemu, który z założenia nie może dobrze zabrzmieć. W Tychach jest sklep i na 100% montaż. Te dwie firmy oferują również sprzęt z wyższej półki i doskonale znają się na rzeczy. Pod względem wiedzy to Skalika dzieli od nich przepaść. Jednak za półdarmo nie robią. Reszta to raczej wyrównana średnia półka montażystów, których roboty za wiele nie widziałem. Nie mam pewności co do Dąbrowy Górniczej. Znam tylko kilka aut przez nich popełnionych. Raz było dobrze a innym razem coś jakby nie teges. Moż trzeba instalatora non stop pilnować.

W sprawie sprzętu.

Woofery mogą śmiało pozostać w fabrycznych miejscach. Należy tylko dobrze wytłumić i uszczelnić komorę drzwiową oraz zamontować głośnik na stabilnym dystansie z MDF-u. W tym aucie po wytłumieniu "drzwi grają" dobrze. Gorsza sprawa z głośnikami wysokotonowymi. Jeżeli upierasz się przy fabrycznych miejscach to możesz z góry założyć że zapłacone pieniądze za dobrej klasy tweetery w połowie wyrzuciłeś w błoto. W tym miejscu montażowym jest złe ukierunkowanie (zły kąt montażu), wysokość i mocno tłumiaca fabryczna maskownica. Połowa szczegółów i smaczków wysokotonowych nie dociera do słuchacza z tej pozycji montażowej. Nie wspomne już że nie da się uzyskać dobrego rozplanowania sceny dźwiękowej na calej szerokości deski. No ale coś za coś. Proponuje zrobić nowe profilowane słupki z ukierunkowanym miejscem na montaż wysokotonówek.

Z CD70 można wyprowadzić sygnał RCA do wzmacniacza. Wielkiej rewelacji nie będzie ale zawsze to lepsze niż pobierać sygnał dla wzmacniacza z głośników poprzez adaptor. Wszystko też zależy od klasy pozostałej cześci systemu a przede wszystkim głośników. Jeżeli sprzęt nie jest bardzo wysokich lotów to powinno być w miarę dobrze. Zrobi to każdy średnio rozgarnięty serwis RTV za 30-50zł. W firmach montażowych car audio przeważnie nie chcą dłubać wewnątrz odtwarzaczy jeżeli przy okazji nie prowadzą serwisu naprawczego takiego sprzętu. Mogą więc w dniu rozpoczęcia montażu wymontować CD70 i w czasie gdy będzie wykonywana pozostała robota przy aucie podjechać do serwisu RTV z radiem.

Z CAN-em też nie ma co panikować, bo tego typu robota nie ma z nim nic wspólnego.

Tak więc w Erze tego nie musisz szukać gdyż to będzie raczej zwykła standardowa robota.

Adresy:

Megawat, 43-346 Bielsko-Biała, ul.Hałcnowska 115B, tel. (0-33) 810-73-45

Mobil Audio, Będzin, ul. Małobądzka 25, tel. (0 32) 761-48-03

Armar, 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul.Długa 37, tel. (0-32) 261-88-38

Audiomaniak, 44-100 Gliwice, ul. Zimnej Wody 1, tel. (0-32) 230-81-67

Merqs / Pro Audio, 43-100 Tychy, ul. Borowa 134, tel. (0-32) 219-00-84

Edited by dejot

Guest karciu

Witam,

Dzieki za obszerna i wyczerpujaca odpowiedz. W Audiomaniaku faktycznie jest dosc wysoki poziom, przede wszystkim obslugi, jednak Audiomaniak prowadzi raczej w tej chwili sprzedaz sprzetu a nie montaz, a przynajmniej nie w tym poziomie cenowym ktory mnie interesuje.

W tej chwili bede chcial przede wszystkim dobrze wytlumic drzwi, zamontowac na lepszych dystansach glosniki i podpiac do tego wzmacniacz. Na razie pojdzie to co lezy mi w garazu - czyli HeliX 400 mkII + glosniki Etona zdaje sie CEK 650. Z tego co widzisz to raczej przecietna polka, niemniej jednak skalikowi nazwa helix juz nic nie mowi - wiec ja z nimi tez nie chce rozmawiac.

Kiedy znajde juz kogos, kto pomoze mi w doborze wlasciwego sprzetu (byc moze Morel+Genesis) do moich oczekiwan odsluchowych przy zalozeniu pewnego ograniczonego budzetu i pozostawienia CD70.

Zalozenia moje sa takie, ze cala instalacja ma byc jak najmniej inwazyjna - byc moze faktycznie trzeba bedzie przeniesc tweetery na slupki - zobaczymy, a dzwiek ma byc przyjemny, naturalny i nie meczacy dominacja basow czy sopranow.

pozdrawiam

Karol

Guest dejot

Sprzęt jak na budżetligę nie jest zły. Helix jest dobrym, spokojnie i ciepło brzmiącym wzmakiem co w połączeniu z głośnikami Eton nie powinno męczyć podczas długiego słuchania. Skoro takie stonowane i misiowate brzmienie lubisz to będziesz zadowolony. Ja bym usnął przy słuchaniu muzy z tego tego wzmaka. No ale o gustach się nie dyskutuje. Musi jednak być dla niego bardzo dokładnie wykonana instalacja okablowania, bo jest to wzmacniacz trochę bardziej od innych wrażliwy na "łapanie" wszelkich zakłóceń z instalacji samochodu. Zwłaszcza w autach nowych gdzie jest dużo elektroniki.

Musi mieć solidne zasilanie i dobrej jakości przewody sygnałowe. Inaczej może być słyszalny gwizd od alternatora zmieniajacy się wraz z obrotami silnika lub inne zakłócenia od modułów auta.

Te komponenty które masz i tak przynajmniej o dwie klasy przewyższają tego fabrycznego szumofona o nazwie CD70 ;). To będzie raczej najsłabsze ogniwo w tym systemie. Jednak po wyprowadzeniu RCA nie powinno źle grać a ergonomia i funkcjonalność zostanie zachowana na poziomie fabryki.

Proponuje Pro Audio w Tychach. Daleko nie jest i tam raczej nie odwalają maniany.

Guest karciu
Proponuje Pro Audio w Tychach. Daleko nie jest i tam raczej nie odwalają maniany.

Dziekuje bardzo za pomoc, juz dzwonilem do chlopakow z Pro Audio - i chyba to jest to czego szukalem. Umówilem sie juz na spotkanie. Czy mozesz polecic mi jakies tweetery - do tego systemu ktory w wiekszosci raczej bedzie - chyba jednak zdecyduje sie wyciagnac je do przednich slupkow.

pozdrawiam

Guest dejot
Dziekuje bardzo za pomoc, juz dzwonilem do chlopakow z Pro Audio - i chyba to jest to czego szukalem. Umówilem sie juz na spotkanie. Czy mozesz polecic mi jakies tweetery - do tego systemu ktory w wiekszosci raczej bedzie - chyba jednak zdecyduje sie wyciagnac je do przednich slupkow.

pozdrawiam

Na to nie ma gotowego przepisu. Przed wyborem trzeba trochę pogadać na żywo o tym jakiego rodzaju muzyki najczęściej się słucha (również w domu), jakie klimaty się lubi lub nie lubi, na co szczególnie słuchacz zwraca uwage, w jakim przedziale cenowym mamy się obracać, z czego można świadomie zrezygnować, itp. Najlepiej gdy podczas rozmowy w firmie montującej wspólnie dojdziecie do jakiegoś kompromisowego rozwiązania. Nie chce się teraz wcinać ze swoją wirtualną koncepcją, bo może w Pro Audio mają inną równie dobrze przećwiczoną w praktyce. Na rynku jest dużo sprzętu i zawsze można coś dopasować do swoich wymagań. Jednak nie ma tak, że w każdej firmie muszą mieć każdy sprzęt, który jest dostępny w Polsce. Najczęściej zawęża się asortyment do kilku lub kilkunastu dobrze sprawdzonych i pasujacych do siebie komponentów. To lepsze rozwiaząnie od tego gdy mamy wszystko co jest na rynku ale z powodu mnogości różnych konfiguracji tak naprawdę do końca nie wiemy co z czym lepiej się skomponuje gdyż nigdy na żywo nie byliśmy w stanie wszystkich rozwiązań sprawdzić na własne ucho. Nie ma co ciągnąć sprawy na dwa fronty, bo może z tego nic dobrego nie wyjść. Może się czasem okazać, że to co ja sobie wymyślę oni nie mają w swojej ofercie lub na odwrót i wówczas nastąpi patowa sytuacja. Niech odpowiedzialność za końcowy efekt weźmie ten, który ostatecznie weźmie za to jakąś kasę.

• 6 years later...