Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sprawdź Stan Oleju - Komunikat

Guest Tomasz Mielke
 Share

Recommended Posts

Guest Tomasz Mielke

Witam serdecznie,

Mam mały problem. Mechanik wymienił mi olej i po 100 km trasy pojawił się komunikat "check oil level". Sprawdziłem stan oleju na drugi dzień przy zimnym silniku i nic - pełen stan. NIe widzę też żadnych wycieków.

Moja Vectra to 2,5 V6 Benzyna, przebieg 129 000.

Byłem na komputerze i mechanik nie znalazł żadnych błędów. pojawia mi się też "breaklight check" a światło stopu działa, co jest grane ?

Jestem prawnikiem, nie mam pojecia o mechanice więc z góry dziękuję za poradę.

Pozdrawiam

Tomek Mielke

tomaszmielke@interia.pl

oj tam czepiasz sie ...ile bedzie różnicy miedzy stanem przed a po rozgrzaniu moze ze 100 ml... jak ma max to na pewno po rozgrzaniu nie ma nawet 3/4 juz nie przesadzajmy ...

73!

• 2 weeks later...
Guest mario.lodz

Mam pytanie po wymianie oleju w 2.0 DTI pokazuje mi na komp brak oleju a przed wymianą tego nie było co moze być? Stan oleju jest ok sprawdzałem. Co zrobić żeby tego nie było?

• 3 years later...

Witam! Jestem nowy na forum jak i użytkownikiem Vectry. Co jakiś czas zapala mi się na komputerze żeby sprawdzić olej w silniku jaka byla by tego przyczyna.?Dodam ze zapala się to wtedy gdy troszkę przeciągnę auto na obrotach jak jadę spokojnie to się nie zapala. Pozdrawiam!

Witam! Jestem nowy na forum jak i użytkownikiem Vectry. Co jakiś czas zapala mi się na komputerze żeby sprawdzić olej w silniku jaka byla by tego przyczyna.?Dodam ze zapala się to wtedy gdy troszkę przeciągnę auto na obrotach jak jadę spokojnie to się nie zapala. Pozdrawiam!

kolego podepne sie pod twoj temat bo mam to samo tylko w benzynowym silniku,a dodam ze stan oleju taki sam jak przed zapaleniem sie komunikatu.Kontrolka zapala sie tylko w tedy jak jade w trase,po miescie nie

Edited by bobeck

U mnie jest tak ze jak jadę spokojnie do 3 tys obrotów to sie nie pali a jak troszkę powariuje to się wyświetla komunikat. W sobotę wymienię olej wleje 5,5 litra i zobaczę co się będzie działo

A może czujnik jest kaput?

Jak olej nowy pełny syntetyk, przynajmniej u mnie tak w VB było, to przez pierwsze chyba 2 tyg. wywalało komunikat ale potem ucichło.

Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że ten czujnik znajduje się w misce w środku więc nie jest tak wcale prosto aby go wykręcić i przeczyścić.

Trzeba zrzucić miskę i dopiero zabawa.

Niech jednak ktoś kto wie na 100% potwierdzi to co napisałem.

jak jade trasą to przewaznie nie przekraczam 100-110km/h i mam w tedy 3000 obrotow i po jakims czasie sie zapala chek i komunikat zeby sprawdzic satan oleju.Olej bede wymienial za jakies 1,5 tys.km,mam Mobil1 pol syntetyk

Albo po prostu brudny od starego oleju.

ale jak brudny to czemu przy mniejszych predkosciach sie nie zapala np.w miescie?

To może sprawdzić stan, jak jest ok to wsiąść, przekręcić zapłon i głośno powiedzieć (najlepiej po niemiecku) "Wszystko OK, możemy jechać!" :lauh: :lauh:

Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że ten czujnik znajduje się w misce w środku więc nie jest tak wcale prosto aby go wykręcić i przeczyścić.

Trzeba zrzucić miskę i dopiero zabawa.

tak trzeba zrobic by sie do niego dostac.

te czujniki tak maja..... oleju moze byc 3/4 a on sie bedzie swiecil co jakis czas.... taka ich natura