Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Trzeszczący Licznik

Guest Laser
 Share

Recommended Posts

Guest Laser

Witam

Od okolo polowy roku mam problem z trzeszczacym licznikiem, myslalem ze sprawa dotyczyla linki tak wiec zostala ona wymieniona na nowa oryginalna VDO, jednak oczywiscie nie przynioslo to efektow - robilem testy polegajace na odkreceniu wogole oslon obudowujacych licznik, sam licznik zostal pozbawiony szybki, zostal sam korpus i linka ( korpus nie byl przykrecony do deski rozdzielczej a sama linka nie byla wpieta do skrzyni - i tak trzeszczalo . Samo dociskanie czy tez odciaganie linki nic nie daje chyba ze to skrzeczy na polaczeniu linki z licznikiem, Ja juz sam nie wiem...

Wiec jedyne co mi przychodzi do glowy to to ze cos musi trzeszczec w samym liczniku ...

Narazie nie mam czasu na zabawe z tym ale chcialbym za wczasu zapytac moze ktos z tym walczyl w inny sposob niz podkrecanie radia. Generalnie wszystko wskazuje na to ze po rozgrzaniu sie ( czytaj po paru KM jazdy ) trzeszczenie ustaje i objawia sie tylko przy szybkiej jezdzie po niezbyt rownym asfalcie.

Edited by Laser

Guest romanc

Witaj Laser

Przeczytałem o tym Twoim skrzypieniu licznika i u mnie jest to samo!

Dziury w asfalcie przy 90-100 km/h powodują te trzaski.

Wczesniej wprawdzie sciągałem osłony około licznika, bo musiałem dostać się do żarówki podświetlania panela ogrzewania, ale wszystko spasowałem bardzo dokładnie.

Aha, przeguby wymieniłem na Lobro.

• 3 weeks later...
Guest jedrek244

Witam

Mi z kolei trekocze (tak jakby przy obracaniu się linka tarła o pancerz - odgłos dochodzi zaraz z zaa licznika) :angry: dzieje się tak od wymiany linki - próbowałem już dwie i cały czas tak samo - już nie mam sił, dociskałem, kombinowałem i nic... pozostało radio... :rolleyes:

pozdro!!

Guest Laser

Terkotanie to jakby nie patrzec dosc czesta przypadlosc - mozliwe ze masz cos nie tak z tym elementem odbierajacym obroty ze skrzyni biegow.

• 4 years later...

witam ja tez mam ostatnio problem z licznikiem i mnie to strasznie denerwuje przy rosnacej predkosci to trekotanie nie wiem jak to nazwac rosnie bo gdy jade gdzies tak 30km to nie slychac a jak juz szybciej to narasta.prosze pomozcie co to moze byc?

moze linka?

w większości przypadków terkotanie to wina linki. Jak kupisz zamiennik to będzie terkotać.

na terkotanie można napchać smaru do łozysk (taki niebieski) w końcówkę za licznikiem tak duzo by bokami przy zakłądaniu wylazło. w 100% nie usunie ale sporo wyciszy (sprawdzone), a zanim napchasz smaru to sprawdź czy dobrze ( w sensie prosto) wkręciłeś końcówke przy skrzyni