Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Drążek Zmiany Biegów :blink:

Guest Ko$a
 Share

Recommended Posts

eloo...

czy ktoś mi może powiedzieć jak zdjąć gałke zmiany biegów i pokrowiec przy niej?

z tego co wiem to pokrowiec jest zintegrowany z gałka ...jak zdejmiesz (lekko podwazysz, nawet palcami) tą srebrna ozdobe wokół mieszka to ładnie uniesiesz mieszek do góry...ale jak zdemontowac gałke to ??? ;)

może pozostali przy "sprawdzonym" rozwiązaniu z poprzedniego modelu (VB) i trzeba ukręcić albo rozwalić.

może pozostali przy "sprawdzonym" rozwiązaniu z poprzedniego modelu (VB) i trzeba ukręcić albo rozwalić.

...chyba jednak rozwalić?!

dzisiaj w końcu zdjąłem mieszek i nic przy gałce nie ma żeby ją zdjąć

Guest arthj

aby założyć gałkę imiego trzeba było fabryczną piłą potraktować (wg instrukcji imschera :D )

czyli innej opcji nie ma... rozwlić :)

aby założyć gałkę imiego trzeba było fabryczną piłą potraktować (wg instrukcji imschera :D )

czyli innej opcji nie ma... rozwlić :)

potwierdzam, nawet mechaniory w ASO niechętnie zakładają gałkę irmiego he, he

• 1 year later...
  • 2 months later...
Guest Suszek

JA w temacie demontazu gałki. U mnie na gałce przetarla sie skora i chcialbym to dac do przeszycia ale nie wiem jak ja zdemontowac. Prosze o jakies wskazowki.

• 6 months later...
  • 4 months later...

Cześć

Widzę że nikomu nie udało się zdjąć tej gałki,więc mam pytanie:

1.Czy ktoś obszywał już gałkę na aucie i mógłby pokazać fotkę jak wyszło?

2.Czy kompletna gałka wraz z mieszkiem od wersji poliftowej będzie pasowała do przedlifta (i tam i u mnie 6 biegów-zdjęcia poniżej)

galka1.th.jpggalka2.th.jpg

Edited by grand

W VB gałka jest przyklejona do drążka zmiany biegów.Podejżewam że w VC jest podobnie. Ja założyłem rękawice robocze -lepszy chwyt złapałem gałke i po chamsku odkręciłem ją w lewo :)

Zeszła w całości.

Jeżeli masz nową gałkę to te starą albo probujesz na chama odkęcic aż klej puści albo ja kroisz piłą :)

Gałki nowej jeszcze nie mam,zastanawiam się właśnie nad obszyciem obecnej (seryjnej GTS) bo normalnie skóra się rozeszła.(nie chce jej zniszczyć...)

W ASO powiedzieli że jest niedemontowalna, i teraz mam dylemat czy obszywać na aucie-może wyjść kiepsko bo brak manewru dla obszywającego lub też kupić taką jak na zdjęciach-jest to wersja OPC-Line ale nie wiem czy będzie pasowała.

Dlatego interesują mnie ewentualne zdjęcia obszytej gałki VC.

• 3 weeks later...
Guest FEDWO
2.Czy kompletna gałka wraz z mieszkiem od wersji poliftowej będzie pasowała do przedlifta (i tam i u mnie 6 biegów-zdjęcia poniżej)

Ja u siebie zalozylem galke od polifta (mam 1.8 122KM a zalozylem od 1.8 140KM).

Wszystko pasowalo lacznie z mieszkiem i ramka ozdobna. Wymienilem prawie caly drazek, tzn po zdjeciu mieszka musialem odkrecic 4 torxy i 'wypiac' stary drazek i w jego miejsce zamontowac nowy.

Na tych zdjeciach fajne jest oznaczenie biegow (podluzne, ja mam okragle)

Pozdrawiam

Jednak udało się obszyć gałkę bez demontażu i wyszło dość przyzwoicie,może kiedyś zamontuję taką z OPC-line...

Oryginalnie są dwa szwy,jeden ten który widać tylko jest mniejszy bo jest odwrócony,a drugi z tyłu

1002560l.th.jpg

(którego teraz nie ma)

Ogólnie nic nie przeszkadza,powiem nawet że lepiej mi się teraz trzyma tą gałkę czując ten szew po palcami. :)

Witam,

ja gałkę w VC zdemontowałem w 10 sekund

wystarczy ją wybić

Czym,młotkiem? Nie jest czasami wklejona? nie lata później?

Czym,młotkiem? Nie jest czasami wklejona? nie lata później?

wystarczy podłożyć pod samą gałkę jakiś klucz płaski i wybić młotkiem :D najlepiej jeszcze jak ktoś inny pociąga gałkę ku górze :)

Gałka nie jest klejona, jest frez na drążku - po obszyciu wystarczy wbić - nic później nie lata!! :D