Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Swap

Guest mendrek
 Share

Recommended Posts

Guest mendrek

Witam chcialbym sie dowiedziec moze wy mi pomozecie. Bylem juz na niektórych forach i nikt mi nie moze doradzic. Posiadam opla omege b v6 i chcialbym ze swapowac ten silnik na jakies v8 lub inny powinno wejsc pod maske. Moze wiecie jaki silnik najlepiej wziasc do takiej modyfikacji moze tanio jakis samochód z v8 dobra kupic i go ze swapowac. Silnik musi miec duzo mocy i duzy moment obrotowy zeby jakos mozna byklo zaszalec omega, ktora wazy 1700 kg. Prosze o pomoc i porady co do tego swapu. Mozeporadzicie do jakiego zakladu sie zwrucic zeby wykonali taka prace nad swapem ze znalezieniem silnika który bedzie wsadzonny . Silnik moze byc benzyna jak i dizel , Ktory musi spelniac kryteria minimum 500 niutonometrów i troszke mocy. Moze ktos z was zna firme tuningowa ,która zajmuje sie takimi zeczami. Prosze o podanie orientacyjnych kosztów takiej modyfikacji. Wiem ze silnik ne bedzie za nowy ale mam do wydania 15 tysiecy na taki mod. posdrawiam i czekam na odpowiedzi pozdrawiam pawel

Edited by mendrek

za 15000 to mozesz pomarzyc o takim swapie

silnik V8 od Monaro kosztuje 3 razy tyle

mozna cos od Rovera wstawic

ten sam silnik montowany w wielu autach

od range rovera po ostatni MG V8

ale nie bedzie mial takich osiagow

i do tego kombinacje skrzynia elektryka itd itp

pomysl niezly

na ebay byla do kupienia Omega A z V8 od jakiegos amerykanca

ale na ulice to ona sie nie nadawala

tylko do cwiartki ;)

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...p;rd=1&rd=1

kup inne auto i po klopocie ;)

Edited by gawlak

Guest mendrek

Myslalem tez nad tym silnikiem 2.0 let ale go trudno dostac i wogule podobno jest ten silnik nieudany ale jeszcze sie zastanowie. Myslalem dorwac silnik bmw 3,0d caly z osprzetem zeby ktos sciagna za jakies 6-8 tysiecy mozna dorwac i ma 218 koni bodajze i 500NM. Co wy myslicie o tym silniku od BMW 3.0d. Slyszalem ze mozna go tez z czipowac tylko nie wiem ile da to wiecej koni. lub po prostu kupie drugie atko i w nim moda walne. Wtedy drugie autko bedzie sluzyc do wyglupów i nie bedzie go tak szkoda jak mojej omegi. pozdro i czekam czy da sie i czy jest dobry ten silnik od bmw 3.0d. Chyba yak jak mowicie kupie inne auto tanie z duym silnikiem odchudze na maksa i bedzie zabawa zostawie tylko dwa fotele reszte wywale i bedzie frajda z zabawy autkiem a omesge zostawie w spokojku moze kupie skore recaro skas trzeba poszukac i ladne felusie minimum 17 cali pozdrawiam

Edited by mendrek

Guest mendrek

Przyzwyc zajilem sie do omegi i szkoda mi sie z nia roztrawac ale kupie drugie auto z wiekszym silnikiem i po klopocie bedzie. Lub kupie gokarta tego na malych golach i zrobie chybryde z silnikiem od jakiegos sciga 110 koni lub wiecej, bo zawsze chcialem miec cos takiego moze wrescie sie spelni pozdro i dzieki za uswioadomienie mi ze poprostu zepsuje to co omega ma w sobie

P.S Gdzie mozna dostac fotele recaro do omegi skora zale wnetrze dzieki za info thx

Edited by mendrek

jak szukasz czegoś naprawdę mocnego do zabawy to kup coś takiego:

http://moto.allegro.pl/12433_v8.html?order=t&view=gtext

zmieścisz się w kasie i będziesz miał duuuuuuuużo frajdy, no i na pewno łatwiej znajdziesz taką w dobrym stanie niż np. BMW

jak szukasz czegoś naprawdę mocnego do zabawy to kup coś takiego:

http://moto.allegro.pl/12433_v8.html?order=t&view=gtext

zmieścisz się w kasie i będziesz miał duuuuuuuużo frajdy, no i na pewno łatwiej znajdziesz taką w dobrym stanie niż np. BMW

Tylko nie V8, porażka na całej linii, części są nietypowe i trudno dostępne, w dodatku kosztują masę pieniędzy, trafi się remont zawieszenia i lepiej drugie V8 kupić, wyjdzie taniej ....

Guest sq9jkt
Witam chcialbym sie dowiedziec moze wy mi pomozecie. Bylem juz na niektórych forach i nikt mi nie moze doradzic. Posiadam opla omege b v6 i chcialbym ze swapowac ten silnik na jakies v8 lub inny powinno wejsc pod maske. Moze wiecie jaki silnik najlepiej wziasc do takiej modyfikacji moze tanio jakis samochód z v8 dobra kupic i go ze swapowac. Silnik musi miec duzo mocy i duzy moment obrotowy zeby jakos mozna byklo zaszalec omega, ktora wazy 1700 kg. Prosze o pomoc i porady co do tego swapu. Mozeporadzicie do jakiego zakladu sie zwrucic zeby wykonali taka prace nad swapem ze znalezieniem silnika który bedzie wsadzonny . Silnik moze byc benzyna jak i dizel , Ktory musi spelniac kryteria minimum 500 niutonometrów i troszke mocy. Moze ktos z was zna firme tuningowa ,która zajmuje sie takimi zeczami. Prosze o podanie orientacyjnych kosztów takiej modyfikacji. Wiem ze silnik ne bedzie za nowy ale mam do wydania 15 tysiecy na taki mod. posdrawiam i czekam na odpowiedzi pozdrawiam pawel

daj namiary na mejla to wyśle ci fotki tego co cie interesuje bo tylko tyle mi zostało a auto ukradli

silnik jaki powinneś wrzucić to z audi s8 v8 400km i powiem ci że nie jest to jakiś potwór mały i zgrabny silniczek :)

Edited by sq9jkt

Guest sq9jkt

Witam mam coś z kompem nie moge nic większego wysłaćjak zrobie to dam ci na mejla a narazie to postaram sie tu

Edited by un_ix

jak przy C20let zalozysz dobra turbine, ktora kosztuje sporo.. to mozna osiagnac 350KM, pewien czlowiek z Corsa Tuning Masters robi wlasnie taki projekt... 350 konna Corsa, wyobrazacie sobie to? :)

jak przy C20let zalozysz dobra turbine, ktora kosztuje sporo.. to mozna osiagnac 350KM, pewien czlowiek z Corsa Tuning Masters robi wlasnie taki projekt... 350 konna Corsa, wyobrazacie sobie to? :)

z samego turbo niemozliwe

sporo innych rzeczy trzeba wymienic

z samego turbo niemozliwe

sporo innych rzeczy trzeba wymienic

dokladnie tak jak piszesz :) zle sie wyraziłem, tutaj cytat z forum OCFC

wymienil wszystko co sie dalo na kute i kupil podwojnie lozyskowane turbo, ktore ma swietny spool-up i dosc duzy wydatek

Guest mendrek

no wlasnie zdeka to przesada 350 kucy i na przednia oske. przeciez to na kazdym biegu bedzie mielic kolami jak sie wcisnie.

no wlasnie zdeka to przesada 350 kucy i na przednia oske. przeciez to na kazdym biegu bedzie mielic kolami jak sie wcisnie.

bez przesady

pożądna szpera i można jeździć,

w polsce jeździ kilka aut sporo mocniejszych fwd i dają jakoś rade

Jest Omega 5.7 V8 silnik 310km i 450nm ale to seria limitowana i pewnie nie do dostania, ale jest

http://www.autogaleria.pl/forum/viewtopic.php?t=3225

a może coś takiego by pasowało?

http://www.allegro.pl/item186685715_v8_5_7...o_firebird.html

Edited by wujekradek