Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Silikon Przy Lewarku

Guest Ezrael
 Share

Recommended Posts

Guest Ezrael

Witam!

Jak sie nazywa dokladnie ten silikon/pasta/smar(u mnie bialy) co jest usmarowana dolna czesc lewarka zmiany biegow? (jak zdejmie sie obudwe w kabinie lewarka to go widac)

Mozna to kupic w jakims Norauto?

Edit1:

Jak zastosuje patent na 5groszowki zeby zniwelowac luz na drazku to nie bedzie to bardziej wycierac przez to metal bedzie tarl o metal ?

Pozdrawiam,

Ezrael.

Edited by Ezrael

Guest gambit

Możesz zastosować smar do przekładni plastikowych. Dostaniesz go w każdym sklepie modelarskim, albo z elektroniką, bo stosuje się go do smarowania wszystkich elementów plastikowych ocierających się wzajemnie

Oryginalnej nazwy smaru GM nie znam, mimo, że mam tubkę. U Mądrego w Poznaniu duża tubka ( wielkości tubki pasty do zębów ) kosztuje ok 40 zł

Zamiast 5 groszówek lepiej zastosuj gumowe oringi, albo wkładki z gumy o grubości ok 2 mm. Oringi potrzebujesz 2. Każdy oring wkładasz równocześnie w przednię i tylna skrajną szczelinę ( patrząc od góry ). Jeden jest na jedną stronę, a drugi na drugą stronę tego plastikowego jabłka . Srednica oringu nie powinna być większa niż 10 mm. Guma pod naciskiem odkształci się, a plastikowe jabłko nie wytrze się za szybko.

Możesz przybliżyć co i jak? U siebie nie mogę sie dobrać do owego przegubu (jabłka).Wyciągam stalową zawleczkę w kształcie litery U, jest poziomo wsadzona od strony hamulca ręcznego.Kula siedi w gnieździe od góry jakby zablokowana pierścieniem z nacięciami na zewnątrz.Da sie go obrócić o niewielki kąt.A jak go wyjąć??

Możesz przybliżyć co i jak? U siebie nie mogę sie dobrać do owego przegubu (jabłka).Wyciągam stalową zawleczkę w kształcie litery U, jest poziomo wsadzona od strony hamulca ręcznego.Kula siedi w gnieździe od góry jakby zablokowana pierścieniem z nacięciami na zewnątrz.Da sie go obrócić o niewielki kąt.A jak go wyjąć??

Nie ma potrzeby tego rozbierać. Należy podciągnąć mieszek do góry i spinki włożyć w istniejący luz "jabłka" , zacisnąć i obciąć końcówkę. Spinki są różne tzn o róznej długości i grubości. Ja zastosowałem 4 spinki bardzo mocno je zaciskając. Na pewno nie jest to profesjonalny sposób eliminacji luzu drążka zmiany biegów, ale czynność trwa kilkanaście minut i u mnie to dobrze działa.

Pozdrowienia

To ja chyba jakiś mało kumaty jestem:-(

Jest to jakiś rodzaj przegubu kulowego, jak to wsadzić w ową ciasną przestrzeń, do tego żeby się nie ześlizgnęło??

I bez demontażu?

Co z wycieraniem wzajemnym wystających elementów?

To ja chyba jakiś mało kumaty jestem:-(

Jest to jakiś rodzaj przegubu kulowego, jak to wsadzić w ową ciasną przestrzeń, do tego żeby się nie ześlizgnęło??

I bez demontażu?

Co z wycieraniem wzajemnym wystających elementów?

Jeżeli jest duży luz to spinka wejdzie między "jabłko" a przegub.

• 4 weeks later...
Jeżeli jest duży luz to spinka wejdzie między "jabłko" a przegub.

Mimo wszystko, wolałym to rozebrać i rzucić okiem.Kolega powiedział,że mógłby mi z bloku teflonu wyrzezać takie jabłko...

Ew. "uszczelnić" paskami teflonu.

Zatem wysuwam stalową spinkę/zawleczkę, następnie.........????

Zatem wysuwam stalową spinkę/zawleczkę, następnie.........????

cigniesz lewarek do siebie (do gory) i juz masz go na zewnatrz..

Edited by wityk

Guest Tomek-2.0

a może jakieś fotki zapodacie panowie ?

też mam mały luz i moglbym go zlikwidować

Niewsadzajcie zadnych spinek,zadnych 5 groszowek itp bo to na krótką mete jest.

Rozebrac cały mechanizm,na jabłko naciągnąć opaskę termokurczliwą (dobierzcie se średnice do jabłka)i ją podgrzac.

Luzu juz niebędzie ;)

Rozebrac cały mechanizm,na jabłko naciągnąć opaskę termokurczliwą (dobierzcie se średnice do jabłka)i ją podgrzac.

Taką do kabli? Są takie duże?

Oddział zachodnio-pomorski został w ten sposób ZREGENEROWANY :)

Jak poszukasz to takie znajdziesz ;)

:( Bez szans... Nic nie wyłazi.

Zrobię fotkę i pokażę co przeszkadza..

I tak bedzie najlepiej. Po wyciagbieciu tej zawleczki powinien wyjsc bez zadnych problemow. Czekamy na fotke.

:( Bez szans... Nic nie wyłazi.

jak wyjmiesz zawleczke to trzeba jeszcze wyjac caly bolec trzymajacy od dolu to "jablko"...

Hmmm, bolca nie widzę, prócz tego od strony kierowcy, również biały.(na obrazku nie widoczny)

Na fotce:

Cienką strzałką zaznaczyłem kierunek wysunięcia spinki w kształcie leżącego U.- wstronę tyłu auta.To tak żeby się zorientować w geografii;-)

Strzałką z punktem po środku- możliwość obrotu tego czarnego pierścienia, o ok 5 mm w każda stronę.

Wokół jabłka widać szarawy, wytarty plastik-jakby do redukowania luzów.

jabkofy9.jpg

Czy coś się może rozjaśniło?

Edited by Wektor

• 2 weeks later...
Guest Szumacherek
Hmmm, bolca nie widzę, prócz tego od strony kierowcy, również biały.(na obrazku nie widoczny)

Na fotce:

Cienką strzałką zaznaczyłem kierunek wysunięcia spinki w kształcie leżącego U.- wstronę tyłu auta.To tak żeby się zorientować w geografii;-)

Strzałką z punktem po środku- możliwość obrotu tego czarnego pierścienia, o ok 5 mm w każda stronę.

Wokół jabłka widać szarawy, wytarty plastik-jakby do redukowania luzów.

jabkofy9.jpg

Czy coś się może rozjaśniło?

To jak w koncu Panowie wyjac to jablko z koszyka? Moze ktos zrobi jakies fotki i wrzuci bo ja tez probowalem, ale nici z tego... :/

No właśnie: gwoli ścisłości fotka jest tylko pomocą naukową, nie rozwiązaniem problemu;-(

Wrzuciłem ją, opisałem co się rusza, ale jak wyłuskać białe, nadal nie wiem:-(((

• 2 weeks later...

Hmmm ja w przedliftowej zmieniałem trzy razy i za każdym razem tak samo - jak w Etzoldzie napisane:

Zdjąć zacisk w kształcie litery U bokiem odwróconej, obrócić go i wysunąć oś.

Teraz już drążek lata jak chce - jabłko tylko go trzyma w obręczy (u mnie z białego plastiku)

Zaprzeć się, lekko ścisnąć jabłko jak ma nacięcia i do góry ku sobie.

Widziałem też i miałem jedną wajchę od Astry II która zamiast nacięć ma na jabłku gumowy szeroki oring - który normalnie można w ASO dostać i podmienić jak się zetrze. Fajne to jest, no i bonusowo wajcha od Astry jest ciut krótsza niż od Vectry (ale odległość trzpień-jabłko ma tą samą) więc dostaje się dźwignię w wersji short-shift :)

Taaaa. "U" się zgadza, cała reszta nijak mi nie pasuje do tego co mam u siebie.

Co obrócić? Jaką oś wysunąć?J abłko nie ma nacięć, co ścisnąć?

Straszne skróty myślowe:-(

PS. luknij na fotki powyżej...